boze narodzenie zyczenia 2018Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

 

Wszystkim nauczycielom, pracownikom, uczniom i ich rodzinom życzę, aby Święta Bożego Narodzenia były szczęśliwe, przyniosły miłość, radość i nadzieję. Niech Nowonarodzony Jezus obdarza swoim błogosławieństwem i pokojem. Życzę również, by zbliżający się Nowy Rok przyniósł jak najwięcej dobrych wydarzeń.

Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

7 grudnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach po raz kolejny odbył się świąteczny kiermasz. W tym roku dochód z kiermaszu przeznaczony został na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Tęcza" w Oławie oraz na organizację pracowni chemiczno-fizyczno-biologicznej w szkole. Gościem honorowym spotkania była Wiesława Pohoriło - prezes stowarzyszenia. Uczestniczący w kiermaszu mogli kupić ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, które wystawione były w holu szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się świąteczna kawiarenka z domowymi wypiekami.

W czasie kiermaszu odbył się koncert w wykonaniu zespołów muzycznych działających w szkole. Jako pierwszy wystąpił zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem Elżbiety Pająk, który wprowadził wszystkich w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia, wykonując pastorałkę „Będzie kolęda”. Swoje zdolności artystyczne zaprezentował także zespół wokalny klas młodszych I - III „Przyjaciele słońca" pod kierownictwem Lidii Świerzko, działający w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Jelczu -Laskowicach przy PSP w Miłoszycach. W krótkim występie z ciekawą choreografią dzieci żywiołowo wykonały góralskie utwory muzyczne. Pokazy spotkały się z pozytywnym odbiorem przez publiczność i nagrodzone zostały gromkimi brawami.

phoca thumb m 031 koncert niepodleglosc18 listopada 2018r. w kościele p. w. Św. Mikołaja Biskupa w Miłoszycach odbył się niezwykły koncert poświęcony 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po uroczystej Mszy Św. zespół muzyczny działający w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach kierowany przez panią Elżbietę Pająk zaprezentował program muzycznym poświęcony tej wyjątkowej dacie. Do współpracy zaproszeni zostali także goście - absolwenci szkoły i organista Paweł Rozpędowski. Artyści odśpiewali „Rotę”, pieśni legionowe oraz współczesne kompozycje. Ciekawe aranżacje utworów z wykorzystaniem gitary, pianina, ksylofonu, fletów, dzwonków i perkusionaliów wzruszyły widzów, którzy szczelnie wypełni miłoszycki kościół. Dzięki pamiątkowym śpiewnikom także oni mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie, śpiewając wspólnie z grupą blisko 30 młodych artystów. Całość uzupełniała prezentacja multimedialna, która uatrakcyjniała to podniosłe widowisko.

zdji 115Tak jak w całej Polsce, także w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach godnie i pięknie uczczono 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczysta akademia odbyła się 9 listopada 2018 roku. W tym dniu uczniowie ubrani byli na galowo, a szkoła udekorowana. Przygotowano również wystawę pt. „Ojcowie niepodległości”. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście – przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Jelcz -Laskowice – Arkadiusz Kwiatkowski, przewodniczący Rady Rodziców - Mariusz Hummel, a także dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie.

Wydarzenia

21 styczeń 2019 [poniedziałek]
Dzień Babci i Dziadka (kl. 0-III)
22 styczeń 2019 [wtorek]
Zebrania z rodzicami
28 styczeń 2019 [poniedziałek]
Rozpoczęcie ferii zimowych

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com