Informujemy, że od 10 stycznia ulega zmianie plan lekcji. Najnowszy plan można znaleźć wybierając w lewym menu pozycję "Plan lekcji" lub klikając w następujący link - Plan od 10 stycznia 2022 r.

Wszystkim pracownikom szkoły, uczniom oraz ich rodzicom życzę, aby ten zbliżający się czas, był pełen radości, wiary, uśmiechu i wzajemnej życzliwości, a Nowy 2022 Rok niech będzie pełen nadziei i spełnionych marzeń.

Mariusz Kołakowski
dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach

8 grudnia odbył się długo oczekiwany przez naszych uczniów Szkolny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wystąpili w nim uczniowie klas 0- 8, w dwóch kategoriach: klas 0-3 oraz kl. 4-8. Zaprezentowane pieśni, z różnych okresów historycznych, były tak pięknie wykonane i interpretowane, że jury miało wielką trudność w wyłonieniu laureatów. Ostatecznie spośród 22 uczestników nagrodzone I miejscem zostały dwa wyjątkowe wykonania:
Marty Byndas z kl.1a : "To nasza ojczyzna" Duetu Martyny Rasz i Zuzanny Niewiadomskiej z klasy 4b: „Rota”.

W kategorii klas młodszych:

  • II miejsce- Alicja lewicka i Maja Bartkowska (kl.1b)- ”Moja ojczyzna”,
  • II miejsce- Oliwia Sirko (kl.2a)- „Ułani ułani”,
  • III miejsce- Emilia Witkowska (kl.2a)- „Szara Piechota”.

Wyróżnienie w kategorii klas młodszych:

  • duet Natalii i Liwii Tkaczyk z piosenką ”O mój rozmarynie”.

Wyróżnienia w kategorii klas starszych :

  • solistka Dobrawa Strzelecka (4b) – "Przybyli ułani",
  • duet Kamili Pawlickiej i Izabeli Witkowskiej (7a).

Specjalnymi wyróżnieniami zostały również nagrodzone wykonania instrumentalne pieśni:

  • "Rota" w wykonaniu Karoliny Kołakowskiej z kl. 8a,
  • "Przybyli ułani" w wykonaniu Zuzanny Sirko z kl. 4a,
  • "Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu Roberta Giblaka z kl.6a.

Za przygotowanie i patriotyczne zaangażowanie wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.

Organizatorzy festiwalu

poznaj poslke logo

Logo ministerstwo poziom PL czarneUczniowie klas ósmych w PSP w Miłoszycach uczestniczyli w programie Poznaj Polskę organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom istotnych miejsc oraz wydarzeń związanych z historią Polski, ważnych dla naszej pamięci oraz zbiorowej tożsamości.

10 grudnia 2021 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Poznania i Kórnika. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego - najstarszej części stolicy Wielkopolski. Tu zaczęła się Polska, tu mieszkał Mieszko I. Zwiedziliśmy Katedrę w Poznaniu oraz jej podziemia – tu znajduje się miejsce pochówku pierwszych władców Polski i siedziba pierwszego biskupstwa.

Początki honorowego krwiodawstwa sięgają 1958 roku. W 1972 roku Polski Czerwony Krzyż doceniając zasługi honorowych dawców krwi ustanowił Dni Honorowego Krwiodawstwa, które niezmiennie obchodzone są w dniach 22 – 26 listopada. Oddając krew krwiodawcy urzeczywistniają ideały ludzkiego braterstwa, dzielą się bowiem cząstką siebie z drugim człowiekiem. Honorowi Dawcy Krwi zasługują na miano współczesnych BOHATERÓW.

Z okazji Dni Honorowych Krwiodawców członkowie Szkolnego Koła PCK przygotowali gazetkę ścienną , ulotki informacyjne oraz Quiz „ Młoda krew ratuje życie”.

Opiekun SK PCK
Magdalena Dekret

z ekologią na tyW tym roku szkolnym uczniowie klas 0 -3 realizują ogólnopolski projekt edukacyjny „Z ekologią na Ty”. W ramach realizacji projektu będą wykonywać kolejne zadania z poszczególnych modułów związanych z ekologią i ochroną środowiska. Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).

Główne cele projektu:

  • Doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego.
  • Doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych.
  • Kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków.

Życzymy nauczycielom i uczniom powodzenia w realizacji projektu!

Gabriela Bartosiewicz

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com