Rekrutacja do szkoły

Informujmy, że od 17 lutego 2020 r. do 28 lutego 2020 r. odbędą się zapisy do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych dzieci zamieszkałych w obwodzie Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach.

Wymagane dokumenty:

  • akt urodzenia dziecka z numerem PESEL,
  • dowód tożsamości rodzica,
  • wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły (dostępny w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły).

Zapisów można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 w sekretariacie szkoły.

Wzory dokumentów <<DO POBRANIA TUTAJ>>

11 listopada 2019 r. miały miejsce gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowali tego dnia Pan dyrektor Mariusz Kołakowski, któremu towarzyszyli uczniowie, członkowie pocztu sztandarowego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach wraz z opiekunką Panią Elżbietą Wojtowicz.

Uroczystość miała podniosły charakter i utrzymana była w patetycznym tonie. O godzinie 11.30 zgromadzeni pod pomnikiem „Do Wolnej i Niepodległej” uczestniczyli w apelu zorganizowanym przez władze samorządowe. Wysłuchali przemówienia przygotowanego przez Pana burmistrza Romualda Piórkę. Potem odśpiewali hymn narodowy oraz pieśń I Brygady Legionów Polskich – „My, pierwsza Brygada”, złożyli kwiaty pod pomnikiem. Następnie przeszli do kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, gdzie uczestniczyli w Mszy Św. w intencji Ojczyzny.

phoca thumb l 005 dzien niepodleglosciW piątek - 8 listopada 2019r. - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach, dzięki wspaniałemu pomysłowi nauczycielek historii, wzięli udział w nadzwyczajnej lekcji. Tematem spotkania była droga Polski do Niepodległości. Wokół tego motywu piątoklasiści pod egidą Pani Elżbiety Wojtowicz przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą 101. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Wolności. Młodzi artyści brawurowo przeprowadzili publiczność przez meandry przeszłości, przez najważniejsze wydarzenia lat 1772 – 1918, wspominając trudne, ale i chwalebne chwile polskiego narodu oraz sylwetki wybitnych Polaków, dzięki którym duch w Polakach nie upadł. Tę cenną lekcję historii dopełniło uczniowskie patriotyczne granie i śpiewanie, którego ambasadorkami były Pani Anna Karbowiak, Pani Małgorzata Adamowicz i Pani Gabriela Bartosiewicz. Młodzi muzycy z dużą czułością śpiewali i grali na patriotyczną nutę, by jeszcze pełniej zilustrować bogate losy drogi Polski do Niepodległości. Inspirującym rozwiązaniem, które służyło powyższemu celowi, była też ciekawa prezentacja multimedialna, która uzupełniał słowo i muzykę o historyczny obraz i film.

phoca thumb m 004 dzien dyniphoca thumb m 025 dzien dyniW kalendarium imprez szkolnych można znaleźć nietypowe święto - Święto Dyni. 31 października obchodzone było przez uczniów klas 1a, 1b i 3a. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Tego dnia nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. W całej sali królowały więc dynie różnego kształtu i smaku. Sok,placki,muffiny,ciasta i inne słodkości z dyni bardzo zasmakowały wszystkim uczniom. Dzieci również z pomocą rodziców i nauczycielek tworzyły kompozycje kwiatowe w dyniach.To był dyniowy dzień pełen wrażeń!!!

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli. Dnia 30 października uczniowie klas siódmych pod opieką nauczycieli porządkowali Mogiłę Ofiar Hitleryzmu, która znajduje się w miłoszyckim lesie. Nasza szkoła już od wielu lat sprawuje opiekę nad tym ważnym w historii miejscem, w którym pochowani zostali więźniowie jednego z największych spośród 80 podobozów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

logo zdolny slazakW dniach od 16 do 20 października br. w naszej szkole odbywał się pierwszy z trzech etapów Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak organizowanego przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. W tym roku szkolnym zmieniła się formuła zmagań młodych – zdolnych, bowiem organizatorzy przygotowali aż 9 osobnych konkursów, które objęły następujące szkolne przedmioty: język polski, historię, język angielski, język niemiecki, matematykę, fizykę, chemię, biologię i geografię.

W naszej szkole w konkursowe szranki stanęło 29 zDolnych Ślązaków, którzy w trakcie 45-minutowego testu odpowiadali na postawione wszystkim konkursowiczom naszego regionu pytania. Z ogromną przyjemnością informujemy, że 4 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich zakwalifikowało się do drugiego, powiatowego etapu i będzie reprezentowało naszą placówkę w dalszych potyczkach. Są to:

• Maja Kozulak klasa IV (język angielski);
• Lena Małkowska klasa V (język angielski);
• Nikodem Micorek klasa VII (matematyka);
• Aleksandra Pelczer klasa VIII (fizyka).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Wasze wysiłki przyczyniają się do rozwoju naukowych poszukiwań i motywacji wśród koleżanek i kolegów a rodzicom i nauczycielom przysparzają satysfakcji i dumy.

Zwycięzcom pierwszego szczebla życzymy sukcesów w dalszych etapach oraz przede wszystkim przyjemności w poszerzaniu własnych horyzontów i rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań. Trzymamy za Was mocno kciuki i dmuchamy w Wasze żagle, by zawiodły Was aż do wojewódzkiego finału we Wrocławiu!

phoca thumb m 023 turniej pilkarskiW niedzielne przedpołudnie (20 października br.) na stadionie Polonii Miłoszyce spotkali się uczniowie klas I-IV, by w duchu sportowej integracji rozegrać miniturniej piłkarski. Na murawie w doskonałych humorach stawili się najmłodsi uczniowie wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Bliscy nie tylko z zapałem dopingowali wyczyny małych sportowców, ale z wielkim zaangażowaniem rozegrali ze swymi pociechami mecz. I sromotnie przegrali…

Z inicjatywą rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz wspaniałej zabawy i promowania tej dyscypliny sportu wystąpił Pan Sebastian Gorczyca, który także przyjął na siebie obowiązki organizatora tego wydarzenia. Serdeczne podziękowania składamy także Panu Grzegorzowi Górskiemu – prezesowi Polonii Miłoszyce – który z ogromną życzliwością udostępnił zapalonym sportowcom do dyspozycji miłoszycki stadion.

Wydarzenia

23 luty 2020 [niedziela]
Zakończneie ferii zimowych

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com