Zmiana planu lekcji od 4 listopada

Informujemy, że od 4 listopada 2019 r. zmianie ulegnie plan lekcji. Z nowym planem lekcji można zapoznać się, klikając <<TUTAJ>>

Burmistrz informuje o możliwości zgłoszenia dziecka do udziału w półkolonii, organizowanej w czasie wakacji letnich. Przewiduje się organizację czterech turnusów:

I) 24.06 - 28.06 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Hirszfelda 92, Jelcz-Laskowice,
II) 01.07 - 05.07 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Hirszfelda 92, Jelcz-Laskowice,
III) 08.07 - 12.07 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Al. Młodych 1, Jelcz-Laskowice,
IV) 15.07 - 19.07 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Al. Młodych 1, Jelcz-Laskowice.

Na karcie półkolonii należy wskazać termin wypoczynku (można zapisać dziecko na kilka turnusów). Godziny pobytu dziecka: od 7 do 16 (prosimy o dopisanie na karcie informacji o przewidywanych godzinach uczęszczania przez dziecko na zajęcia). 

Odpłatność za tydzień (od poniedziałku do piątku): 150 zł. dla dzieci z Gminy Jelcz-Laskowice. 

Organizator zapewnia wyżywienie: II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek. Program półkolonii zostanie przedstawiony po zebraniu kart kwalifikacyjnych i utworzeniu się grup (grupa może liczyć maksymalnie 15 dzieci). Opiekę sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Zorganizowanie półkolonii i ilość turnusów zależeć będzie od zainteresowania rodziców i możliwości organizacyjnych. Karty kwalifikacyjne można pobrać i wypełnione złożyć w sekretariatach PSP 3 przy ul. Hirszfelda 92 lub Prusa 2 w Jelczu – Laskowicach, PSP 2 przy Al. Młodych 1 w Jelczu-Laskowicach - w nieprzekraczalnym terminie do 31.05 br.

- karta kwalifikacyjna na półkolonie

Zastępca Burmistrza
Marek Szponar

phoca thumb m 015 przerwa na czytanieŚroda, 15 maja, wyglądała w naszej szkole trochę inaczej niż zwykle. W okolicy biblioteki i na korytarzach szkolnych można było zobaczyć wielu uczniów, którzy spędzali przerwy z książkami w ręku. I nie były to podręczniki. W ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie” wzięła udział zdecydowana większość wszystkich uczniów naszej szkoły. Zarejestrowanych zostało 226 uczestników, wśród których byli również nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.

„NA MAZURY I NAD MORZE KSIĄŻKĘ ZAWSZE ZABRAĆ MOŻESZ” Hania Sadowska (5b)

Uczestnicy czytelniczej akcji „Przerwa na czytanie” mogli też wziąć udział w konkursie na hasło reklamowe promujące książki i czytanie. Ponad sto kolorowych karteczek z zabawnymi, pomysłowymi tekstami utworzyło niepowtarzalny plakat stworzony przez miłośników książek. Spośród nich jury konkursowe wybrało i nagrodziło upominkami kilkanaście najlepszych.

igrz mlodz143Uczniowie klas siódmych i ósmych muszą w tzw. roku przejściowym rywalizować z uczniami klas trzecich gimnazjalnych, niemniej spisują się bardzo dzielnie i więcej niż przyzwoicie, walcząc w każdym meczu jak ,,równy z równym” ustępując przede wszystkim warunkami fizycznymi. I tak, w zawodach koszykówki, chłopcy sprawili dużą niespodziankę zajmując drugie miejsce, ustępując tylko gimnazjalistom z ,,dwójki”.

 

igrzyska 142

Trwa współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2018/2019, organizowane na terenie miasta i gminy Jelcz-Laskowice przez Miejsko-Gminny Szkolny Związek Sportowy w Jelczu-Laskowicach, odbywa się ono w ramach miejsko - gminnych Dolnośląskich Igrzysk Dzieci (klasy I-VI) i Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej(klasy VII i VIII oraz gimnazjalne). Bardzo dobrze w tej rywalizacji prezentują się uczniowie naszej szkoły, którzy odnieśli kilka zwycięstw.


Na nadejście długo wyczekiwanej wiosny uczniowie klas 4-8 przygotowywali się od kilku tygodni. W czwartek, 21 marca, odbyła się prezentacja zespołowej pracy poszczególnych klas, zorganizowana w formie turnieju. W sali gimnastycznej odbył się wiosenny pokaz mody oraz wystawa i omówienie plakatów wykonanych przez klasy.

Na szkolnym wybiegu modowym zobaczyliśmy opracowane i wykonane przez klasowych projektantów pomysłowe stroje z motywami wiosennymi. Najmłodsi modele i modelki paradowali przed publicznością i jury przebrani za kurczaczki i kicające zajączki, w strojach starszych uczniów pojawiły się niebanalnie wykorzystane gałązki wierzbowe, bocianie gniazda, kwiaty i koszyczki wielkanocne.

Kolejnym punktem programu była prezentacja plakatów, w której przedstawiciele klas przybliżyli publiczności ideę kilku mniej u nas znanych świąt. Dowiedzieliśmy się, że 21 marca to również Światowy Dzień Lalkarstwa, Międzynarodowy Dzień Lasów, Światowy Dzień Poezji, Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. Jury oceniające obie konkurencje wydało salomonowy wyrok – tygodniowy bon zwalniający z zadań domowych wygrali wszyscy uczestnicy zabawy.

Obchodom pierwszego dnia wiosny towarzyszyła również ciesząca się dużym zainteresowaniem wystawa prac uczniowskich pt. „Wiosną budzą się talenty”.

Ulubioną przez wielu porę roku powitaliśmy pół-żartem, pół-serio – była kolorowa improwizacja i przemyślana kompozycja, dla każdego coś miłego.

001 dzien wiosny 0 3 2019002 dzien wiosny 0 3 2019003 dzien wiosny 0 3 2019

W czwartek 21 marca uczniowie naszej szkoły uroczystości powitali wiosnę.Od rana w klasach odbywały się konkursy, gry i zabawy a w klasie 0A - wiosenne kodowanie. O godzinie 10.30 klasy 0 - 3 zebrały się przed szkołą by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami naszej wsi śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Dzieci pożegnały Marzannę - zimową pannę i śpiewając piosenki powitały wiosnę.Jesteśmy pewni, że przegoniliśmy zimę na dobre!

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com