zawieszenie zajecInformujemy, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej,
przedłużony zostaje okres zawieszenia zajęć w szkole do 10 kwietnia 2020 r.

Śladem tradycji naszych przodków w miłoszyckiej szkole 28 listopada 2019 r. zorganizowane zostały andrzejki. Wieczór wróżb połączony z ostatnią przed adwentem huczną zabawą ściągnął do szkoły liczne grono miłośników dobrej zabawy. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami przygotowali nie lada atrakcje, które odświeżyły zwyczaje kultywowane przez naszych dziadów i pradziadów. Zainteresowani swoją przyszłością, mogli zaspokoić ciekawość w zorganizowanym w tym celu salonie wróżb.

Siódmoklasistów zaś Pani Joanna Kołakowska zaprosiła do wspólnego odprawienia dziadów według pomysłu samego wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Na spotkaniu w sali polonistycznej wybrzmiały klasyczne kwestie: „Ciemno wszędzie, Głucho wszędzie. Co to będzie? Co to będzie?...” . Gabinet spowity w ciemność wypełniła atmosfera tajemniczości i dramatyzmu. W katach posypał się mak, soczewica i gorczyca… A piękna Pasterka Zosia wyznała z wdziękiem wszystkie swoje doczesne winy. Czytającym utwór uczniom udzielił się duch niezwykłości tego starego, litewskiego obrzędu.

Po tej porcji niesamowitych emocji wszyscy chętnie bawili się na szkolnym parkiecie w rytm muzyki proponowanej przez didżeja.

W ubiegłym roklu szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Międzynradowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepiodległośći. Razem wzięło w nim udział ponad 700 tysięcy dzieci i młodzieży. Po zakończeniu projektu otrzymaliśmy podziękowania od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, które zmaieszamy na naszej stronie internetowej.

piekna nsza polska podziekowania small

Na 21 listopada przypada nietuzinkowe święto – Międzynarodowy Dzień Życzliwości – który w tym roku był w wyjątkowy sposób celebrowany w naszej szkole. Ubrani na żółto, w kolor nadziei, uczniowie zaskoczeni zostali już od progu ciekawą niespodzianką – mogli na ścianach szkolnych korytarzy odnaleźć swoje uśmiechnięte zdjęcia, „poczęstować się” życzliwym słowem lub wykonać zadanie, które powinno innych wprowadzić w miły nastrój. Akcje happeningowe przygotowane przez Panie: Renatę Traczyk, Marię Hojczyk-Ibron i Joannę Maciakiewicz uzupełniła charytatywna kawiarenka. Dochód przeznaczony został na cel pomocy choremu koledze z oławskiej szkoły podstawowej. Siedmioletni Tomek walczy z bezwzględnym przeciwnikiem – nowotworem pnia mózgu, ale nie jest sam! Wszyscy, którzy sprzyjają Jego szybkiemu powrotowi do zdrowia, tworzą Drużynę Tomcia Walecznego. 21 listopada zespół ten powiększył się o życzliwych, wrażliwych, empatycznych Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. Uczniowie i Ich Rodzice na apel Pana dyrektora włączyli się bardzo chętnie w tę akcję pomocową. Dzięki Ich hojności, ofiarności, pracowitości i przedsiębiorczości zorganizowano kawiarenkę, w której wszyscy chętni mogli delektować się wyjątkowymi specjałami: ciastami, muffinami, rogalikami, oponkami, babeczkami, galaretkami, popcornem, naleśnikami, domowymi lizakami i tostami. Dochód ze sprzedaży przygotowanych z ogromnym sercem i oddaniem delicji i frykasów zasilił Tomkowe konto. Dotychczas uzbieraliśmy 2901zł!, które zostaną wpłacone na rzecz Tomka Pityńskiego. Organizatorzy akcji „Uratuj Tomcia” z głębi serca dziękują wszystkim życzliwym, którzy na wszystkie możliwe sposoby przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia. Chylimy czoła za okazane wsparcie, pomoc, niebanalne pomysły i wszelką życzliwość.

Dodatkowo Rada Rodziców przygotowała skarbonkę, do której darczyńcy ciągle mogą wrzucać pieniądze na rzecz walczącego z gliomą Tomaszka. Drużyna Tomka Walecznego nie składa broni! O dzielnym Tomusiu będziemy pamiętać także w trakcie grudniowego, świątecznego kiermaszu.

tomcio waleczny21 listopada 2019 r. w naszej szkole świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Życzliwości.

Wszystkich ŻYCZLIWYCH UCZNIÓW naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej pod hasłem „URATUJ TOMCIA”.

TOMEK to siedmiolatek, uczeń szkoły podstawowej w Oławie. Dotknęła Go groźna choroba – nowotwór pnia mózgu. By wygrać z podstępnym nowotworem, potrzebne są pieniądze na eksperymentalną terapię za granicą.  Jeśli możesz, pomóż, okaż swoją ŻYCZLIWOŚĆ!

W CZWARTEK, tj. 21 listopada, na przerwach po lekcjach: 2., 3., 4. i 5. będziecie mogli kupić ciepłe tosty oraz ciasta, ciasteczka, babeczki i inne słodkości. Pieniądze z ich sprzedaży przekażemy na cel ratowania małego Tomka.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY TOMCIA WALECZNEGO!

15 listopada 2019 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury odbył się I Gminny Przegląd Zespołów Muzycznych, w którym udział wzięło 8 muzykujących zespołów z 5 szkół podstawowych gminy Jelcz-Laskowice. Organizatorem przedsięwzięcia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach, a pomysłodawcą spotkania jej dyrektor Mariusz Kołakowski. W tym roku przygotowany przez młodych wykonawców repertuar związany był z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Artyści podzieleni na 3 kategorie wiekowe (tj.: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII) zaprezentowali swój wokalny kunszt, wykonując różnorodne piosenki z tego okresu. Ciekawe i nietuzinkowe interpretacje i aranżacje były nagradzane gromkimi brawami i oceniane przez jury w składzie: Pani Marzena Niżyńska (pracownik M-GCK w Jelczu-Laskowicach) i Pan Kamil Bartnik (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Oławie). Formuła przeglądu przewidywała, że wszystkie zespoły muzyczne zostaną docenione i nagrodzone, a tylko jeden otrzyma wyróżnienie. Taki zaszczytny laur przypadł w tym roku zespołowi „Canzonetta” pod dyrekcją Pani Małgorzaty Rzempołuch z Publicznej Szkoły Podstawowej z Minkowic Oławskich. Sześć dziewcząt brawurowo zaśpiewało pieśń autorstwa Józefa Szczepańskiego pseudonim Parasol pt. „Dziś idę walczyć, mamo!”.

Szczególne podziękowania należą się Pani Lidii Świerzeko i Pani Elżbiecie Pająk, nauczycielkom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich, za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie I Gminnego Przeglądu Zespołów Muzycznych. Na koniec przychodzi jeszcze wystosować zaproszenie na następną edycję tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com