Zebrania z rodzicami 21 stycznia 2020 r.

21 stycznia 2020 r. odbędą się zebrania z rodzicami zgodnie z poniższym harmonogramem:

- 16.00 - zebrania z rodzicami klas 0-III,

- 17.30 - zebrania z rodzicami klas IV-VIII.

igrz mlodz143Uczniowie klas siódmych i ósmych muszą w tzw. roku przejściowym rywalizować z uczniami klas trzecich gimnazjalnych, niemniej spisują się bardzo dzielnie i więcej niż przyzwoicie, walcząc w każdym meczu jak ,,równy z równym” ustępując przede wszystkim warunkami fizycznymi. I tak, w zawodach koszykówki, chłopcy sprawili dużą niespodziankę zajmując drugie miejsce, ustępując tylko gimnazjalistom z ,,dwójki”.

 

igrzyska 142

Trwa współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2018/2019, organizowane na terenie miasta i gminy Jelcz-Laskowice przez Miejsko-Gminny Szkolny Związek Sportowy w Jelczu-Laskowicach, odbywa się ono w ramach miejsko - gminnych Dolnośląskich Igrzysk Dzieci (klasy I-VI) i Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej(klasy VII i VIII oraz gimnazjalne). Bardzo dobrze w tej rywalizacji prezentują się uczniowie naszej szkoły, którzy odnieśli kilka zwycięstw.


Na nadejście długo wyczekiwanej wiosny uczniowie klas 4-8 przygotowywali się od kilku tygodni. W czwartek, 21 marca, odbyła się prezentacja zespołowej pracy poszczególnych klas, zorganizowana w formie turnieju. W sali gimnastycznej odbył się wiosenny pokaz mody oraz wystawa i omówienie plakatów wykonanych przez klasy.

Na szkolnym wybiegu modowym zobaczyliśmy opracowane i wykonane przez klasowych projektantów pomysłowe stroje z motywami wiosennymi. Najmłodsi modele i modelki paradowali przed publicznością i jury przebrani za kurczaczki i kicające zajączki, w strojach starszych uczniów pojawiły się niebanalnie wykorzystane gałązki wierzbowe, bocianie gniazda, kwiaty i koszyczki wielkanocne.

Kolejnym punktem programu była prezentacja plakatów, w której przedstawiciele klas przybliżyli publiczności ideę kilku mniej u nas znanych świąt. Dowiedzieliśmy się, że 21 marca to również Światowy Dzień Lalkarstwa, Międzynarodowy Dzień Lasów, Światowy Dzień Poezji, Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. Jury oceniające obie konkurencje wydało salomonowy wyrok – tygodniowy bon zwalniający z zadań domowych wygrali wszyscy uczestnicy zabawy.

Obchodom pierwszego dnia wiosny towarzyszyła również ciesząca się dużym zainteresowaniem wystawa prac uczniowskich pt. „Wiosną budzą się talenty”.

Ulubioną przez wielu porę roku powitaliśmy pół-żartem, pół-serio – była kolorowa improwizacja i przemyślana kompozycja, dla każdego coś miłego.

001 dzien wiosny 0 3 2019002 dzien wiosny 0 3 2019003 dzien wiosny 0 3 2019

W czwartek 21 marca uczniowie naszej szkoły uroczystości powitali wiosnę.Od rana w klasach odbywały się konkursy, gry i zabawy a w klasie 0A - wiosenne kodowanie. O godzinie 10.30 klasy 0 - 3 zebrały się przed szkołą by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami naszej wsi śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Dzieci pożegnały Marzannę - zimową pannę i śpiewając piosenki powitały wiosnę.Jesteśmy pewni, że przegoniliśmy zimę na dobre!

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Na nasze panie nauczycielki od rana w pokoju nauczycielskim czekał słodki poczęstunek, oraz życzenia. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, starali się umilić dziewczynkom dzień i z pełnym zaangażowaniem wyręczali je w obowiązkach. Mali dżentelmeni wręczyli dziewczynkom również drobne upominki i kwiaty.Ten dzień dostarczył wiele radości i uśmiechu nie tylko paniom.

phoca thumb m 002 wzorowy uczenTradycyjnie już po zakończeniu I półrocza społeczność szkoły podstawowej w Miłoszycach spotkała się na galowej uroczystości, której celem było uhonorowanie wyróżniających się uczniów i uczennic oraz dorosłych przyjaciół szkoły. Spotkanie odbyło się 19 lutego 2019 roku w godzinach popołudniowych w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście – burmistrz Bogdan Szczęśniak, wiceburmistrz Marek Szponar, przewodniczący Rady Rodziców Mariusz Hummel oraz rodzice i ci, którzy na co dzień wspierają pracę szkoły. W czasie uroczystości wręczono 40 uczniom dyplomy „Wzorowego Ucznia”, a rodzicom listy gratulacyjne. 13 uczniów otrzymało stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce. Dyrektor szkoły Mariusz Kołakowski i wicedyrektor Teresa Siciarek wyróżnili osoby, które angażują się w życie szkoły i okazują bezinteresowną pomoc. Otrzymali oni tytuł honorowego „Przyjaciela Szkoły”. Zebrani na uroczystości obejrzeli program artystyczny, któremu patronował nasz wieszcz narodowy Adam Mickiewicz, a rzeczywistość uczniowska ukazana w przedstawieniu zyskała rangę epopei szkolnej. W miłej atmosferze spędzono czas i świętowano sukcesy uczniów i rodziców.

Wydarzenia

21 styczeń 2020 [wtorek]
Zebrania z rodzicami

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com