Zapraszamy do udziału w konkursie! Trzy najlepsze szkopki i jeden stroik zostaną w naszej szkole komisyjnie wybrane i powalczą o nagrody w dalszym etapie.

Termin składania prac w szkole to 10.12.

Prace należy przekazać:

p. Dominice Cybulskiej – Lis kl. 0 – 3

p. Elżbiecie Wojtowicz kl. 4- 7

Warunki uczestnictwa:

- Na konkurs można oddać tylko prace indywidualne;

- Prace można wykonać samodzielnie lub z pomocą dorosłych;

- Materiały i technika prac jest dowolna;

- Mile widziane są prace w większym formacie, trwałe i oryginalne;

- Wykonaną pracę konkursową należy podpisać pismem drukowanym (imię i nazwisko, klasa, szkoła, nauczyciel – opiekun).

14 listopada 2017r. został podsumowany konkurs plastyczny klas 0-III na temat „Bezpieczna droga do szkoły 2017”, którego organizatorem był Komendant Powiatowy Policji w Oławie. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa jakie czyhają na uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym oraz kształtowanie zachowań zapobiegających niebezpiecznym wypadkom na drogach. Na etapie szkolnych eliminacji wyróżniono prace:

· Marzeny Dombrowskiej, kl. Ia,

· Adama Fronta, kl. Ia,

· Dominika Goldy, kl. 0b,

· Zuzanny Kaczyńskiej, kl. IIIb.

Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali dyplomami. Laureaci otrzymali w nagrodę kamizelki odblaskowe. Autorzy wyróżnionych prac z klasy Ia i 0b wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród i drobnych upominków oraz słodkim poczęstunku w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Gratulujemy !!!

phoca thumb m 010 dzien niepodleglosciKocham Cię Polsko! Pod tym hasłem odbył się apel z okazji 99. rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości. Gościem specjalny uroczystości była pani Maria Litwin, która już od wielu lat uświetnia swoją obecnością nasze akademie. Uczniowie klasy 4 a i 5 b wierszem i prozą opowiedzieli o dziejach naszej historii. Chór szkolny, pod kierownictwem pani Elżbiety Pająk, pięknie tę historię wyśpiewał. Po akademii pani Maria Litwin spotkała się z klasami 5 – 7 na żywej lekcji historii. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali wspomnień pani Marii z czasów drugiej wojny światowej.

robo007

9 listopada uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w innowacyjnych warsztatach edukacyjnych Robotyka LEGO Mindstorms EV3. Warsztaty poległy na budowaniu robotów z klocków Lego. Zestawy Lego wyposażone były w silniki, czujniki oraz minikomputer. Dzieci budowały roboty według scenariuszy zabawy, mogły wykorzystywać instrukcje lub konstruować robota z własnego pomysłu. Nad grupą czuwały osoby z doświadczeniem w prowadzeniu tego typu spotkań. Zajęcia trwały 120 minut. W tym czasie przeprowadzony został cały proces począwszy od zbudowania po zabawę skonstruowanymi robotami. Dzieci były bardzo zainteresowane zorganizowanymi warsztatami!

phoca thumb m 008 klasy piate w muzeumDnia 7 listopada klasy piąte pod opieką wychowawczyń i pani pedagog pojechały do Muzeum Poczty i Telekomunikacji oraz Muzeum Narodowego we Wrocławiu. W muzeach uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach. W Muzeum Poczty i Telekomunikacji dzieci poznały historię powstania i przekazywania sygnału „Od tam-tamu do telefonu komórkowego”. W Muzeum Narodowym odbyła się lekcja „Hity muzealne”, gdzie uczniowie poznali historię najciekawszych eksponatów ( w sumie wszystko tam jest bardzo ciekawe, więc wybór był trudny). Po tych interesujących zajęciach, pełni wrażeń i nowej wiedzy wrócili pociągiem do domu.

7 listopada 2017 roku uczniowie klas czwartych PSP im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach pod opieką nauczycieli i rodziców udali się na wycieczkę do Wrocławia. W Teatrze Polskim uczniowie obejrzeli musical pt. „Śpiąca królewna”, dzięki któremu mogli przenieść się na chwilę w baśniowy świat pełen muzyki, tańca i fantazji. Podziwiali piękne stroje baśniowych bohaterów i kolorową scenografię, wzruszając się losem śpiącej królewny. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta.

Wydarzenia

30 kwiecień 2018 [poniedziałek]
Dzień wolny od zajęć edukacyjnych
1 maj 2018 [wtorek]
Święto Pracy
2 maj 2018 [środa]
Dzień wolny od zajęć edukacyjnych
3 maj 2018 [czwartek]
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
4 maj 2018 [piątek]
Dzień wolny od zajęć edukacyjnych

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

1% podatku

1procent small

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com