kolo pck 20209 października 2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach po raz pierwszy obchodzono Święto Drzewa. Członkowie Szkolnego Koła PCK przygotowali gazetkę ścienną zawierającą informacje o roli zadrzewień i zakrzewień śródpolnych w ochronie różnorodności biologicznej, a także ogłosili konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-8 pod hasłem „Moje najpiękniejsze drzewo”. Uczennice klasy 7a i 8b, pod czujnym okiem nauczycieli przeprowadziły Quiz o roli drzew w przyrodzie. Najlepszy okazał się Maciej Nyklarz. Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zajęła Oliwia Markowska. Gratulujemy zwycięzcom.

Szkolne Koło PCK

dzien edukacji narodowej"Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy,
kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość,
dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności
zachęcania innych do myślenia,
marzenia, poznawania, próbowania, działania."

B. Conklin

Z okazj Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach, życzę wiele radości, cierpliwości, serca do pracy i satysfakcji z jej efektów. Jednocześnie dziękuję za trud Waszej pracy, poświęcenie oraz pasję wkładaną w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży. Najlepsze życzenia kieruję także do pozostałych pracowniów szkoły.

Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

rodzina rodzinie caritas13 października 2020 r. w naszej szkole odbędzie się akcja wolontariuszy.

Podczas przerw będziemy zbierać pieniądze do puszek na pomoc rodzinom potrzebującym włączając się w akcję Caritas "Rodzina Rodzinie".

kiermasz ksiazkiCo roku w październiku w naszej szkole odbywał się kiermasz książek, na którym każdy mógł wziąć do ręki książki, obejrzeć i kupić. Niestety w tym roku szkolnym taka forma kiermaszu nie jest możliwa. Nasza szkoła i Księgarnia w Tuliszkowie zaprasza na wirtualny kiermasz książek. Na stronie internetowej księgarni znajdziecie ponad 20 tysięcy książek: literatura dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pomoce naukowe, lektury szkolne, tania książka, kolorowanki, kolorowanki, książki na różne okazje...

Kilka prostych kroków w internecie i wspomagasz naszą bibliotekę szkolną:

  1. wejdź na stronę www.ksiegarnia-tuliszkow.pl
  2. zamów książki, których potrzebujesz,
  3. podczas finalizowania zamówienia zaznacz:
  • w polu Dostawa: „Odbiór osobisty w siedzibie firmy”
  • w polu Dodatkowe informacje wpisz kod naszej szkoły: D.OŁA.MIŁOS.S
  • w Danych adresowych wpisz swoje imię, nazwisko i adres szkoły.

Księgarnia realizuje zamówienie zbiorcze, a swoje książki odbierzesz w bibliotece szkolnej. Można też zamówić dostawę do domu (przy zamówieniach powyżej 100 zł dostawa jest bezpłatna). Od każdego zamówienia z wpisanym kodem naszej szkoły naliczana jest kwota przeznaczona na książki do biblioteki szkolnej, które otrzymamy od Księgarni.

Każde zamówienie to bonus dla naszej szkoły.

28 września dzieci z klasy 3b z PSP im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach wraz z wychowawczynią Lidią Świerzko wzięły udział w akcji „Sprzątania świata”. Dzieci nie tylko dowiedziały się jak ważna jest ochrona środowiska, ale nauczyły się, w jaki sposób segregować śmieci i dbać o środowisko. Ubrani w kamizelki odblaskowe i rękawiczki, trzecioklasiści posprzątali teren wokół szkoły. Uczniowie z zapałem i wielkim zaangażowaniem pracowali, wiedząc, że mają duży wpływ na stan środowiska dzisiaj, ale i w życiu codziennym. Tego dnia powstał też piękny plakat pt.: „ Świat moich marzeń!”. Za wykonanie wszystkich zadań, każdy otrzymał upominki ufundowane przez firmę Faurecia. Dzieciaki były bardzo szczęśliwe! Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać a razem możemy wiele osiągnąć!

Serdecznie dziękujemy pani Sławomirze Markwitz oraz firmie Faurecia Wałbrzych za wsparcie w słusznej inicjatywie na rzecz nas wszystkich.

program dla szkolPrzekazujemy Państwu informację w formie listu skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w "Programie dla szkół". W związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą dzieci oraz o jego ważnych aspektach. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzin.

PROGRAM DLA SZKÓŁ - LIST DO RODZICÓW

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com