Informujemy, że od 9 do 29 listopada 2020 r. zostają zawieszone zajęcia stajonarne dla uczniów klasa 1-8. W tym okresie nauka będzie się odbywać zdalnie z wykorzystaniem platfomy Office 365 i aplikacji Teams.

 

zawieszenie zajec do 29 listopada

 


Zapraszam na ciąg dalszy zabaw, rozmów i ćwiczeń w obszarze zmartwień. Tym razem podpowiedzi jak sobie z nimi radzić w postaci różnych technik, które przedstawię w oparciu o poradni dla dzieci „Co robić, gdy się martwisz” dr Dawn Heubner. Zatem zachęcam uczniów i rodziców do działania i trenowania. Praca przed nami niełatwa, ale warta wysiłku ponieważ poznane techniki są pomocne także w innych trudnych sytuacjach, radzeniu sobie z różnymi emocjami.

Nie tylko dorośli martwią się różnymi sprawami w obecnym czasie. Pamiętajmy, że dzieci robią to także. Może słyszą i widzą oglądane przez nas wiadomości w telewizji lub słuchają radia, słyszą różne historie, ale także dla „zabicia czasu” oglądają seriale bądź filmy, które wywołują strach. Sytuacje trudne rodzą zmartwienia. My tak mamy i dzieci też tak mają, tylko nasze pociechy mogą nie mieć jeszcze umiejętności aby sobie z tym poradzić. Warto zatem rozmawiać z dziećmi o ich zmartwieniach, aby pomóc im zrozumieć co się z nimi dzieje. Im młodsze dziecko tym trzeba być bardziej czujnym, ale nastolatkowie również są teraz zagubieni (zwłaszcza, że okres dojrzewania temu sprzyja). A jeśli sami jesteśmy skłonni do zamartwiania się, to warto być świadomym swoich lęków aby nie przerzucać ich na dzieci – więc zadbajmy też o siebie w tym czasie. Możecie Państwo wspólnie uczyć się sposobów radzenia sobie, które postaram się przekazać.

wielkanoc 2020

Z okazji Wielkanocy życzę zdrowych, spokojnych, radosnych i spędzonych w gronie najbliższych świąt. Niech Zmartwychwstały błogosławi wszystkim, napełnia nadzieją, wiarą i miłością oraz dodaje nam sił i podnosi na duchu.

Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

office365Z przyjemnością informuję, że został uruchomiony dostęp do Office 365 Eduacation dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Wystarczy pobrać login i hasło pierwszego logowania z dziennika Uonet+, zalogować się do platformy Office 365 za pośrednictwem strony https://office365.com i cieszyć się z dostępu do aplikacji Office 365 w tym aplikacji Teams do zespołowej pracy zdalnej.

Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało "PORADNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ". Zachęcamy do zapoznania się z nim <<DO POBRANIA TUTAJ>>

Zgodnie z Rozporządzenieim Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związaku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przedstawiamy zasady nauczania na odległość w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com