zawieszenie zajecInformujemy, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej,
przedłużony zostaje okres zawieszenia zajęć w szkole do 10 kwietnia 2020 r.

phoca thumb m Dzien Edukacji Narodowej 0814 października 2019 r. cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach obchodziła hucznie wyjątkowe wydarzenie – Dzień Edukacji Narodowej. Nic tego dnia nie było jak zwykle! Po pierwsze planowane na poniedziałek lekcje nie odbyły się zgodnie z harmonogramem. Nie było zatem testów, sprawdzianów, kartkówek, odpytywania i zadań domowych…, zamiast tego miłe spotkania z wychowawcami i ulubionymi nauczycielami w sympatycznym gronie. Po drugie lekcja religii przeniesiona została do parafialnego kościoła pw. Św. Mikołaja Biskupa, gdzie zgromadzeni modlili się w intencjach nauczycieli i pracowników niepedagogicznych miłoszyckiej placówki. Schola pod kierunkiem Pani Anny Karbowiak uświetniła swymi śpiewami podniosłość i wyjątkowość tej chwili. Po trzecie w sali gimnastycznej czekała na uczniów kolejna niespodzianka, ale wcale nie sportowa! Uczniowie Pani Elżbiety Pająk przenieśli nas bowiem w niedostępne dla nas na co dzień rewiry. Mogliśmy dzięki pomysłowym szóstoklasistom zajrzeć do pokoju nauczycielskiego i tam posłuchać, jakie sprawy zajmują naszych nieocenionych nauczycieli w ich wolnym czasie. Potem szkolna sala gimnastyczna została zamieniona w studio telewizyjne, w którym nagrywa się kultowy program „Twoja twarz brzmi znajomo”. Tym razem to nie aktorzy i piosenkarze stanowili główną atrakcję odcinaka, do roli gwiazd urośli nauczyciele z miłoszyckiej szkoły, którzy okazali się nie mniejszymi idolami dla swoich podopiecznych. W innej też roli zobaczyliśmy naszych najmłodszych kolegów. Oni to wcielili się w utalentowanych tancerzy i udowodnili, że w szkole razem z Panią Lidią Świerzko bawią się najlepiej.

8 października 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach wyjątkowe święto obchodzili uczniowie klas pierwszych wraz ze Swoimi wychowawczyniami Panią Małgorzatą Siekanowicz i Panią Gabrielą Bartosiewicz. Tego popołudnia miało bowiem miejsce pasowanie siedmiolatków na uczniów tutejszej szkoły. Wyjątkowo podekscytowanym, przejętym i wzruszonym w tym dniu uczniom towarzyszyli Ich bliscy: rodzice, rodzeństwo i dziadkowie oraz zaproszeni goście: Pan Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz – Laskowice Bogdan Szczęśniak oraz przedstawiciele Rady Rodziców, w tym przewodniczący - Pan Mariusz Hummel.

phoca thumb m Spotkanie z pisarzem 052 października 2019r. w progach naszej szkoły gościliśmy autora książek dla dzieci – Pana Krzysztofa Pławeckiego. Na spotkaniu z uczniami klas I –VIII wrocławski pisarz opowiedział o swojej książce pt. „Niekrólewska wyprawa”. Poznaliśmy radosne okoliczności powstania utworu, posłuchaliśmy o czasochłonnym procesie twórczym i wydawniczym, poszukiwaniu dobrego redaktora, niebanalnego ilustratora i lektora oraz partnerów wspierających Pana Krzysztofa. Autor przybliżył nam arkana pracy pisarskiej i menadżerskiej związanej z prowadzeniem własnego interesu. Pan Pławecki motywował też nas do wzmożonego wysiłku ukierunkowanego na samorozwój, do rozwijania własnych pasji, talentów i zainteresowań. Na koniec zaprosił wszystkich zainteresowanych do uwiecznienia naszego spotkania na szkolnej fotografii.

Panu Krzysztofowi życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy z nowymi książkami do naszej szkoły.

projekt czytam z klasaW dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od października 2019 r. nauczyciele klas 1 -3 wprowadzają do swoich klas projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów. Założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną. Rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej. Rozwijanie aktywnosci czytelniczej. Doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Zachęcanie rodziców do czytania dzieciom.Integracja zespołu klasowego.

Piątek 20 września 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji Sprzątania Świata. Porządkowane były tereny przyległe do szkoły,wiejski plac zabaw, ul.Kolejowa, Dziuplińska,Polna,Ogrodowa,przystanek autobusowy oraz Mogiła Ofiar Hitleryzmu.Dzięki zaangażowaniu wszystkich osób biorących udział w akcji po raz kolejny udało się choć w części oczyścić świat ze śmieci.Każdy uczeń dostał słodkiego batona i wodę ufundowane przez Pana Burmistrza Bogdana Szczęśniaka.

phoca thumb m 004 dzien kropkiDot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w naszej szkole już 4 raz. To święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości. Tego dnia wszyscy uczniowie klas 0-3 przypomnieli sobie historię Vashti, małej bohaterki książki „Kropka”. Dziewczynka nie wierzyła w to, że potrafi coś namalować...ale jej nauczycielka plastyki uwierzyła w nią, a w efekcie odkryła jej niezwykły talent. Tego dnia nie może zabraknąć na zajęciach kropki. Była wspólna zabawa przy muzyce, „kropkowy pokaz mody”, kodowanie, i super fajne zdjęcia. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com