phoca thumb m 023 kiermasz swiateczny„Radość jest jak kamień, który wrzucony do wody zatacza coraz szersze kręgi.”

Adalbert Ballin

Na czwartek 12 grudnia wszyscy czekaliśmy z dużym utęsknieniem! Od wielu bowiem dni w zaciszu swoich domów, sal lekcyjnych czy pokoju nauczycielskiego planowaliśmy działania, które mogłyby przynieść innym odrobinę radości, uśmiechu, poczucia bliskości. Na 12 grudnia Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach wraz z Radą Rodziców zaplanowała cieszący się w naszej społeczności ogromnym zainteresowaniem kiermasz świąteczny, który jak co roku zjednoczył wszystkich życzliwych sobie ludzi. I tym razem idea dzielenia się radością, sympatią oraz entuzjazmem zintegrowała uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

phoca thumb m 019 spektakl profilaktycznyphoca thumb m 008 spektakl profilaktycznyW dniach 10. i 16. grudnia br. w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone niepełnosprawności. Cykl spotkań pod hasłem: „Ja, Ty, Oni. Razem zmieniamy świat” realizowany był przez fundację L’Arche. Głównym celem artystów z uczniami było pokazanie, że obok nich znajdują się osoby z niepełnosprawnością oraz przygotowanie do bezpośredniego kontaktu z takimi ludźmi. Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w przedstawieniu edukacyjnym z wykorzystaniem lalek. Natomiast uczniowie klas VI i VII brali udział w warsztatach, podczas których mogli wejść w świat osób z niepełnosprawnością. Dzięki rekwizytom poczuli z jakimi wyzwaniami w życiu codziennym mierzą się osoby niepełnosprawne.

17 grudnia zaś aktorki z grupy teatralnej Kurtyna zaprosiły wszystkich uczniów na spektakle profilaktyczne. Młodsi koledzy spotkali się z Misiem Niegrzecznisiem, najstarsi zobaczyli, że warto wygrać siebie a czwarto i piątoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. "Super prank". Poruszane na scenie kwestie stały się przyczynkiem do przemyśleń i ciekawych rozmów młodych odbiorców z artystkami.

 

„Niektórzy lubią poezję”! Są tacy, którzy nie tylko lubią ją czytać, ale także recytować czy śpiewać!

Zapraszamy uczniów klas VI, VII i VIII do udziału w szkolnym etapie Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej, którego finał planujemy na 14 stycznia 2020 roku. Zainteresowani uczniowie winni zgłosić chęć udziału w tych interpretatorskich potyczkach do swoich nauczycielek języka polskiego lub muzyki do dnia 20 grudnia. Warunkiem udziału jest przygotowanie jednego utworu (wiersza lub fragmentu prozy), którego czas prezentacji obejmie 2-3 minuty oraz dostarczenie podpisanej przez rodziców zgody na przetwarzanie danych osobowych (dokument do pobrania u nauczycielek).

14 stycznia 2020r. życzliwe jury wybierze 7 najlepszych wykonawców, którzy będą reprezentować nasze barwy w etapie gminnym. Odbędzie się on w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach. Siedmiu wspaniałych zaprezentuje tam jeden z dwóch przygotowanych przez siebie utworów. Najwyżej ocenieni staną w interpretatorskie szranki w Oławie podczas etapu powiatowego!

Miłośnikom pięknego słowa życzymy twórczych poszukiwań i serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie:
Pani Dwojak, Pani Lech, Pani Pająk, Pani Wojtowicz, Pani Kołakowska

ile wazy sw mikolajwolontariat zabawki

„Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje.” Słowa Ericha Fromma stały się tej jesieni mottem dla wielu spośród nas. W listopadzie i grudniu uczniowie PSP w Miłoszycach postawili sobie za cel pomoc innym, potrzebującym, chorym, słabszym, bezbronnym…

I tak 21 listopada wszyscy wstąpiliśmy do Drużyny Tomka Walecznego, by wesprzeć Go w trudnych dla Niego i Jego Rodziców chwilach! O Tomaszku nie zapomnieliśmy - nadal można składać datki na cel leczenia dzielnego siedmiolatka, wrzucając pieniądze do skarbonki przy gabinecie informatycznym. Robiąc zakupy podczas tegorocznego kiermaszu świątecznego, można także przyjść z pomocą młodemu Wojownikowi.

Szkolni wolontariusze podjęli wiele innych, potrzebnych inicjatyw, które zapaliły gorące serca naszych uczniów. Z inspiracji Pani Anny Karbowiak przeprowadzono charytatywną zbiórkę monet, by wspomóc wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wolontariusze zbierali polskie monety, które pomogły podliczyć Marta i Natalia – uczennice klasy VIIb. Okazało się, że wspólnym sumptem uzbieraliśmy 275 zł! Pieniądze te 8 grudnia podczas Orszaku św. Mikołaja w Lublinie zostaną zważone. Wtedy może uda się dpowiedzieć na pytanie postawione przez organizatorów zbiórki: „Ile waży św. Mikołaj?”.

W ostatnim tygodniu listopada mogliśmy także wesprzeć osierocone dzieci, które znalazły się pod opieką Puckiego Hospicjum dla Osieroconych Dzieci. I tu również mogliśmy liczyć na ogromne wsparcie naszych uczniów, którzy przynieśli słodycze, dziecięce kosmetyki, gry planszowe, puzzle i książeczki. Wierzymy, że drobiazgi przekazane podczas tej akcji, wywołają uśmiech na małych buźkach.

Jesienna słota i mroźna zima to bardzo trudny czas dla zwierząt w schroniskach. W miłoszyckiej szkole są tacy, którym sprawy naszych braci mniejszych nie są obojętne. Zapraszamy, byście do 20 grudnia br. przynosili do sali 21 lub pokoju nauczycielskiego potrzebne kotom i psom wiktuały, koce, zabawki.

Cieszymy się, że potraficie tak pięknie i bezinteresownie dawać oparcie potrzebującym! Za okazane zaangażowanie, hojność, wszelką pomoc serdecznie dziękujemy Wam i Waszym Rodzicom!

„A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
Od domu do domu. Ciężką pracę ma!
Jego piękną brodę pokrył srebrny lód,
Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł.”

6 grudnia wytchnienia od swych licznych obowiązków święty Mikołaj szukał wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. Wydaje się, że wszyscy stanęli na wysokości zadania! Po pierwsze szkolne korytarze i sale lekcyjne wypełnili uczniowie przyodziani w czerwone stroje lub mikołajowe akcesoria, które były świadectwem ogromnego wyczekiwania na nietuzinkowego Gościa. Młodsze dzieci przygotowały wraz z nauczycielkami okolicznościowe wiesze, piosenki i miłe, rysunkowe niespodzianki dla Świętego. Po drugie ogromny worek z prezentami pomagali dźwigać opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, którzy w towarzystwie Mikołaja i Jego Śnieżynek, odwiedzili wszystkie 16 oddziałów klasowych. Ten ciężki wór ze słodkościami dla każdego ucznia pomogli napełnić rodzice, a szczególnie ci, którzy współpracują w ramach Rady Rodziców. Oni też zaprosili mikołajkowych animatorów, którzy młodszym dzieciom zaproponowali liczne atrakcje, np.: ozdabianie bombek, lukrowanie pierniczków, zabawy i mikołajkowe harce przy muzyce. Uczniowie klas IV-VIII wraz ze swymi wychowawcami też starali się ulżyć Mikołajowi. Zabrali się za przygotowanie dekoracji, świątecznych plakatów, kolorowych łańcuchów choinkowych, papierowych bombek, aniołków, kartek bożonarodzeniowych. Za sprawą wspólnego, integracyjnego dzieła korytarze i dwie szkolne choinki zostały pięknie, świątecznie udekorowane. Pan dyrektor również uwijał się jak w ukropie. Chciał uwiecznić na taśmach audio-wideo interpretacje klasowych wykonań znanych świątecznych szlagierów. Prapremierę tych szkolnych teledysków przewidziano na wieczór 12 grudnia podczas kiermaszu świątecznego, na który serdecznie zapraszamy!

Mikołaj wszystkim zaangażowanym w krzewienie idei „daru człowieka dla człowieka” serdecznie dziękuje i zapowiada się znów za rok!

Wydarzenia

26 wrzesień 2020 [sobota]
Europejski Dzień Języków

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com