Informujemy, że zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 4-8 zostaje przedłużone do 28 lutego 2021 r.
W tym okresie nauka dla tych uczniów będzie się odbywać zdalnie z wykorzystaniem platfomy Office 365 i aplikacji Teams.

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało "PORADNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ". Zachęcamy do zapoznania się z nim <<DO POBRANIA TUTAJ>>

Zgodnie z Rozporządzenieim Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związaku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przedstawiamy zasady nauczania na odległość w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach.

W związku z epidemią koronowirusa informuję, że do odwołania obowiązuje zakaz wstępu na teren szkoły dla osób niebędących jej pracownikami. Zakaz dotyczy również terenów przyszkolnych - placu zabaw i obiektów sportowych.

Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

Drogi Uczniu!

Witaj w zupełnie nowych okolicznościach, które na nas spadły w postaci epidemii koronawirusa. Cały świat zmaga się z tą sytuacją, a i przed nami, społecznością PSP w Miłoszycach, też nowe wyzwania. Stoją one przed Tobą i Twoimi kolegami, nami nauczycielami, ale też i Twoimi Rodzicami lub Opiekunami. Razem na pewno damy radę! My, nauczyciele, będziemy uczyć Cię i pomagać Ci na odległość. Ty zdobywać będziesz wiedzę i nowe umiejętności w domu.  Aby było nam wszystkim łatwiej, przedstawiamy Ci miniporadnik, który ułatwi Ci uczenie się poza szkołą.

Drodzy Rodzie/Opiekunowie naszych uczniów!

W tych zupełnie nowych okolicznościach, które stały się naszym udziałem, w obliczu pandemii koronawirusa, musimy modyfikować większość dotychczasowych działań. Cały świat zmaga się z tą sytuacją, a i przed nami, społecznością PSP w Miłoszycach, też nowe wyzwania. Aby kształcenie poza szkołą było efektywne, przedstawiamy garść wskazówek, które mamy nadzieję, ułatwią dzieciom samodzielną naukę, która od teraz odbywać się będzie w nowy sposób w domu. Chcemy Państwu zaproponować kilka rad, które pomogą udźwignąć i zorganizować nową rzeczywistość tak, aby pozostali Państwo rodzicami a nie stali się nauczycielami. Dla uczniów także przygotowaliśmy miniporadnik i prosimy, abyście razem z dziećmi go przeczytali i omówili.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele!

Nie byliśmy dotąd w takiej sytuacji, której obecnie doświadczamy. Nie dziwmy się więc, że nie wiemy czasem, co robić, że dopadają nas różne myśli i emocje, które trudno nam zrozumieć i sobie z nimi poradzić. To naturalne w nowych, nieznanych okolicznościach. Jeśli potrzebujecie wsparcia, rozmowy, porady zachęcam do kontaktu ze mną przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie przez sekretariat szkoły (tu proszę zostawić informację z prośbą o mój kontakt z Państwem/Wami i swój numer telefonu). Postaram się przekazywać Państwu cenne wskazówki, podpowiedzi, artykuły lub linki do nich, aby każdy z nas mógł właściwie zadbać o siebie i swoich bliskich. Zachęcam do zadawania pytań, dzielenia się doświadczeniami, ujawniania nawet drobnych sukcesów związanych z radzeniem sobie w aktualnej sytuacji lub trudności, na które wspólnie możemy znaleźć rozwiązanie.

Chciałabym także przekazać Państwu informacje na temat możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej online. Oto treść wiadomości, którą otrzymałam od pani Agnieszki Helwing-Brodali – prezes wrocławskiego Stowarzyszenia FamiLANDIA: ”Śpieszymy Państwa poinformować, iż grupa psychologów i psychoterapeutów z całej Polski (obecnie ponad 200 osób) utworzyła wspólny projekt bezpłatnego wsparcia psychicznego dla społeczeństwa w obliczu koronawirusa pt. "Psychologowie i psychoterapeuci dla społeczeństwa". Jeśli czujecie się Państwo przytłoczeni emocjami związanymi z pandemią, jesteście w silnym lęku, stresie lub w jakikolwiek sposób nie radzicie sobie z obecną sytuacją - polecamy, zajrzyjcie na stronę: https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl - tam możecie Państwo znaleźć specjalistów, z którymi można porozmawiać telefonicznie lub online. Grupa powstała w szczególności dla:

  • członków personelu medycznego i innych służb zaangażowanych w działania związane z zagrożeniem koronawirusem,
  • osób objętych kwarantanną,
  • osób, które w związku z wprowadzonymi ograniczeniami straciły z dnia na dzień źródło dochodu,
  • osób, które są w kryzysie psychicznym i odmówiono im innej formy pomocy ze względu na epidemię (np. przyjęcia na oddział dzienny szpitala psychiatrycznego).

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy. Prosimy o poinformowanie i niej swoich bliskich i znajomych, aby ta możliwość dotarła do jak najszerszej grupy. Informacje o grupie na facebooku: https://www.facebook.com/Psychologowie-Dla-Społeczeństwa-101801848129534/ Dbajmy o siebie nawzajem.”

Serdecznie pozdrawiam
psycholog Joanna Maciakiewicz

Wydarzenia

8 marzec 2021 [poniedziałek]
Dzień Kobiet

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com