Śladem tradycji naszych przodków w miłoszyckiej szkole 28 listopada 2019 r. zorganizowane zostały andrzejki. Wieczór wróżb połączony z ostatnią przed adwentem huczną zabawą ściągnął do szkoły liczne grono miłośników dobrej zabawy. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami przygotowali nie lada atrakcje, które odświeżyły zwyczaje kultywowane przez naszych dziadów i pradziadów. Zainteresowani swoją przyszłością, mogli zaspokoić ciekawość w zorganizowanym w tym celu salonie wróżb.

Siódmoklasistów zaś Pani Joanna Kołakowska zaprosiła do wspólnego odprawienia dziadów według pomysłu samego wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Na spotkaniu w sali polonistycznej wybrzmiały klasyczne kwestie: „Ciemno wszędzie, Głucho wszędzie. Co to będzie? Co to będzie?...” . Gabinet spowity w ciemność wypełniła atmosfera tajemniczości i dramatyzmu. W katach posypał się mak, soczewica i gorczyca… A piękna Pasterka Zosia wyznała z wdziękiem wszystkie swoje doczesne winy. Czytającym utwór uczniom udzielił się duch niezwykłości tego starego, litewskiego obrzędu.

Po tej porcji niesamowitych emocji wszyscy chętnie bawili się na szkolnym parkiecie w rytm muzyki proponowanej przez didżeja.

W ubiegłym roklu szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Międzynradowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepiodległośći. Razem wzięło w nim udział ponad 700 tysięcy dzieci i młodzieży. Po zakończeniu projektu otrzymaliśmy podziękowania od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, które zmaieszamy na naszej stronie internetowej.

piekna nsza polska podziekowania small

Na 21 listopada przypada nietuzinkowe święto – Międzynarodowy Dzień Życzliwości – który w tym roku był w wyjątkowy sposób celebrowany w naszej szkole. Ubrani na żółto, w kolor nadziei, uczniowie zaskoczeni zostali już od progu ciekawą niespodzianką – mogli na ścianach szkolnych korytarzy odnaleźć swoje uśmiechnięte zdjęcia, „poczęstować się” życzliwym słowem lub wykonać zadanie, które powinno innych wprowadzić w miły nastrój. Akcje happeningowe przygotowane przez Panie: Renatę Traczyk, Marię Hojczyk-Ibron i Joannę Maciakiewicz uzupełniła charytatywna kawiarenka. Dochód przeznaczony został na cel pomocy choremu koledze z oławskiej szkoły podstawowej. Siedmioletni Tomek walczy z bezwzględnym przeciwnikiem – nowotworem pnia mózgu, ale nie jest sam! Wszyscy, którzy sprzyjają Jego szybkiemu powrotowi do zdrowia, tworzą Drużynę Tomcia Walecznego. 21 listopada zespół ten powiększył się o życzliwych, wrażliwych, empatycznych Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. Uczniowie i Ich Rodzice na apel Pana dyrektora włączyli się bardzo chętnie w tę akcję pomocową. Dzięki Ich hojności, ofiarności, pracowitości i przedsiębiorczości zorganizowano kawiarenkę, w której wszyscy chętni mogli delektować się wyjątkowymi specjałami: ciastami, muffinami, rogalikami, oponkami, babeczkami, galaretkami, popcornem, naleśnikami, domowymi lizakami i tostami. Dochód ze sprzedaży przygotowanych z ogromnym sercem i oddaniem delicji i frykasów zasilił Tomkowe konto. Dotychczas uzbieraliśmy 2901zł!, które zostaną wpłacone na rzecz Tomka Pityńskiego. Organizatorzy akcji „Uratuj Tomcia” z głębi serca dziękują wszystkim życzliwym, którzy na wszystkie możliwe sposoby przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia. Chylimy czoła za okazane wsparcie, pomoc, niebanalne pomysły i wszelką życzliwość.

Dodatkowo Rada Rodziców przygotowała skarbonkę, do której darczyńcy ciągle mogą wrzucać pieniądze na rzecz walczącego z gliomą Tomaszka. Drużyna Tomka Walecznego nie składa broni! O dzielnym Tomusiu będziemy pamiętać także w trakcie grudniowego, świątecznego kiermaszu.

tomcio waleczny21 listopada 2019 r. w naszej szkole świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Życzliwości.

Wszystkich ŻYCZLIWYCH UCZNIÓW naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej pod hasłem „URATUJ TOMCIA”.

TOMEK to siedmiolatek, uczeń szkoły podstawowej w Oławie. Dotknęła Go groźna choroba – nowotwór pnia mózgu. By wygrać z podstępnym nowotworem, potrzebne są pieniądze na eksperymentalną terapię za granicą.  Jeśli możesz, pomóż, okaż swoją ŻYCZLIWOŚĆ!

W CZWARTEK, tj. 21 listopada, na przerwach po lekcjach: 2., 3., 4. i 5. będziecie mogli kupić ciepłe tosty oraz ciasta, ciasteczka, babeczki i inne słodkości. Pieniądze z ich sprzedaży przekażemy na cel ratowania małego Tomka.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY TOMCIA WALECZNEGO!

15 listopada 2019 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury odbył się I Gminny Przegląd Zespołów Muzycznych, w którym udział wzięło 8 muzykujących zespołów z 5 szkół podstawowych gminy Jelcz-Laskowice. Organizatorem przedsięwzięcia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach, a pomysłodawcą spotkania jej dyrektor Mariusz Kołakowski. W tym roku przygotowany przez młodych wykonawców repertuar związany był z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Artyści podzieleni na 3 kategorie wiekowe (tj.: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII) zaprezentowali swój wokalny kunszt, wykonując różnorodne piosenki z tego okresu. Ciekawe i nietuzinkowe interpretacje i aranżacje były nagradzane gromkimi brawami i oceniane przez jury w składzie: Pani Marzena Niżyńska (pracownik M-GCK w Jelczu-Laskowicach) i Pan Kamil Bartnik (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Oławie). Formuła przeglądu przewidywała, że wszystkie zespoły muzyczne zostaną docenione i nagrodzone, a tylko jeden otrzyma wyróżnienie. Taki zaszczytny laur przypadł w tym roku zespołowi „Canzonetta” pod dyrekcją Pani Małgorzaty Rzempołuch z Publicznej Szkoły Podstawowej z Minkowic Oławskich. Sześć dziewcząt brawurowo zaśpiewało pieśń autorstwa Józefa Szczepańskiego pseudonim Parasol pt. „Dziś idę walczyć, mamo!”.

Szczególne podziękowania należą się Pani Lidii Świerzeko i Pani Elżbiecie Pająk, nauczycielkom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich, za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie I Gminnego Przeglądu Zespołów Muzycznych. Na koniec przychodzi jeszcze wystosować zaproszenie na następną edycję tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!

11 listopada 2019 r. miały miejsce gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowali tego dnia Pan dyrektor Mariusz Kołakowski, któremu towarzyszyli uczniowie, członkowie pocztu sztandarowego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach wraz z opiekunką Panią Elżbietą Wojtowicz.

Uroczystość miała podniosły charakter i utrzymana była w patetycznym tonie. O godzinie 11.30 zgromadzeni pod pomnikiem „Do Wolnej i Niepodległej” uczestniczyli w apelu zorganizowanym przez władze samorządowe. Wysłuchali przemówienia przygotowanego przez Pana burmistrza Romualda Piórkę. Potem odśpiewali hymn narodowy oraz pieśń I Brygady Legionów Polskich – „My, pierwsza Brygada”, złożyli kwiaty pod pomnikiem. Następnie przeszli do kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, gdzie uczestniczyli w Mszy Św. w intencji Ojczyzny.

Wydarzenia

26 wrzesień 2020 [sobota]
Europejski Dzień Języków

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 254 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com