Informujemy, że od 9 do 29 listopada 2020 r. zostają zawieszone zajęcia stajonarne dla uczniów klasa 1-8. W tym okresie nauka będzie się odbywać zdalnie z wykorzystaniem platfomy Office 365 i aplikacji Teams.

 

zawieszenie zajec do 29 listopada

 


W czwartek, 23.01.2020 roku Dyrektor oraz reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyli w ceremonii upamiętniającej 75. rocznicę wyzwolenia hitlerowskiego obozu pracy Fünfteichen, który w latach 1943-1945 znajdował się na terenie dzisiejszych Miłoszyc. Uroczystości rozpoczęły się od upamiętnienia więźniów i złożenia im hołdu przed pomnikiem „Więźniom Gross Rosen”. Historię obozu przedstawiła emerytowana nauczycielka historii pani Iwona Płaczek. Burmistrz Jelcza- Laskowic pan Bogdan Szczęśniak w swoim wystąpieniu podziękował m.in. uczniom naszej szkoły, którzy od wielu lat opiekują się mogiłą Ofiar tego obozu, która znajduje się w miłoszyckim lesie.

Po złożeniu kwiatów zebrani udali się do Izby Historii Marki JELCZ na otwarcie specjalnie przygotowanej wystawy historycznej pt. „Obóz Fünfteichen, Zakład Zbrojeniowy Kruppa Berthawerk”, gdzie można było obejrzeć dokumenty, fotografie, pamiątki po więźniach. Uroczystości zakończył spektakl teatralny pt. „Głosy z Pięciu Stawów” przygotowany przez Teatr Formy z Drzemlikowic.

Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice informuje o możliwości nieodpłatnego korzystania z basenu i lodowiska w Jelczu-Laskowicach w czasie ferii zimowych przez dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice.

Ferie na lodowisku

Ferie na basenie

phoca thumb l 001 szkolny konkurs recytatorskiNowy rok kalendarzowy w naszej szkole rozpoczęliśmy na poetycką nutę. 14 stycznia odbył się bowiem Szkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej klas VI-VIII pod hasłem „Niektórzy lubią poezję”. Jury (przewodnicząca Pani Elżbieta Dwojak oraz członkinie, tj.: Pani Elżbieta Pająk i Pani Elżbieta Wojtowicz) przesłuchało 14 uczestników konkursowych zmagań. Młodzi artyści najczęściej byli albo bardzo refleksyjni, bo wybierali wiersze Wisławy Szymborskiej, albo bardzo zabawni, bo sięgali po repertuar Ludwika Jerzego Kerna. Ale na przykład Marta Gabryluk, uczennica klasy VIIb, zaprezentowała się w utworze… własnego dziadka! A Ziemir Strzelecki z klasy VIb akompaniował sobie na gitarze.

Werdykt komisji konkursowej przewidział 7 laureatów, którzy pod koniec stycznia będą reprezentować nasze barwy w konkursie gminnym. I tak

  • w kategorii POEZJA ŚPIEWANA: I miejsce należy się Karolinie Kołakowskiej (klasa VIa), II zaś Karolinie Pawelec (klasa VIIIa);
  • w kategorii RECYTACJA: I miejsce zajęła Daria Raczyńska (klasa VIIIa), II – Karolina Kołakowska (klasa VIa), III – Natalia Matyjaszczyk i Alicja Telatyńska (klasa VIa), wyróżnienie – Filip Długosz (klasa VIIb).

phoca thumb m 016 jaselkaphoca thumb m 008 jaselkaphoca thumb m 029 jaselka

20 grudnia 2019 rok to był wyjątkowo udany dzień! W naszej szkole piątkowy poranek i przedpołudnie obfitowały w moc pozytywnych emocji związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Najpierw uczniowie wraz ze swymi wychowawcami i nauczycielami spotkali się wokół wspólnego stołu, przekazali sobie najserdeczniejsze życzenia, łamiąc się śnieżnobiałym opłatkiem. Potem przyszedł czas zajadania tradycyjnych, świątecznych smakołyków, radosnego śpiewania kolęd, rozmów i celebrowania wspólnych chwil. Zwieńczeniem tego dnia były jasełka przygotowane przez uczniów klasy IIa i IIb wraz z ich wychowawczyniami: Panią Dorotą Banasiak i Panią Lidią Świerzko. Artyści w oryginalnym i poruszającym programie przybliżyli wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, osadzają je we współczesnych realiach. Sugestywnej grze aktorskiej towarzyszyła piękna muzyka oraz taniec i śpiew zdolnych drugoklasistów, którzy poruszyli serca kolegów, rodziców, dziadków i nauczycieli. Świąteczne życzenia na zbilżające się Boże Narodzenie i Nowy Rok dla całej miłoszyckiej społeczności skupionej wokół naszej szkoły złożył ksiądz proboszcz Janusz Giluń oraz Pan dyrektor Mariusz Kołakowski. Do tej porcji serdeczności przyłączają się administratorzy szkolnej strony internetowej, życząc, by nadchodzące Święta podsyciły w Wam radość, nadzieję i energię potrzebną do spełniania najskrytszych marzeń. Do Siego Roku!

boze narodzenie 2019

 

„Jeśli chcemy przeżyć prawdziwą radość świąt Bożego Narodzenia,
pozwólmy Bogu narodzić się w naszej duszy.”
bł. Jerzy Popiełuszko

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć życzenia wybornego zdrowia, rodzinnego szczęścia oraz wytchnienia od codziennych spraw w gronie najbliższych. Niech miłość płynąca ze żłóbka w Betlejem wleje w nasze serca otuchę i radość, które otworzą nas na wzajemne zrozumienie i  budowanie pięknych relacji z drugim człowiekiem. Oby 2020 rok upływał nam pod znakiem ludzkiej życzliwości i nadziei na wspaniałą przyszłość. Z życzeniami wszelkiego spełnienia i realizacji najśmielszych marzeń

Mariusz Kołakowski
dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com