phoca thumb l 005 dzien niepodleglosciW piątek - 8 listopada 2019r. - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach, dzięki wspaniałemu pomysłowi nauczycielek historii, wzięli udział w nadzwyczajnej lekcji. Tematem spotkania była droga Polski do Niepodległości. Wokół tego motywu piątoklasiści pod egidą Pani Elżbiety Wojtowicz przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą 101. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Wolności. Młodzi artyści brawurowo przeprowadzili publiczność przez meandry przeszłości, przez najważniejsze wydarzenia lat 1772 – 1918, wspominając trudne, ale i chwalebne chwile polskiego narodu oraz sylwetki wybitnych Polaków, dzięki którym duch w Polakach nie upadł. Tę cenną lekcję historii dopełniło uczniowskie patriotyczne granie i śpiewanie, którego ambasadorkami były Pani Anna Karbowiak, Pani Małgorzata Adamowicz i Pani Gabriela Bartosiewicz. Młodzi muzycy z dużą czułością śpiewali i grali na patriotyczną nutę, by jeszcze pełniej zilustrować bogate losy drogi Polski do Niepodległości. Inspirującym rozwiązaniem, które służyło powyższemu celowi, była też ciekawa prezentacja multimedialna, która uzupełniał słowo i muzykę o historyczny obraz i film.

phoca thumb m 004 dzien dyniphoca thumb m 025 dzien dyniW kalendarium imprez szkolnych można znaleźć nietypowe święto - Święto Dyni. 31 października obchodzone było przez uczniów klas 1a, 1b i 3a. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Tego dnia nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. W całej sali królowały więc dynie różnego kształtu i smaku. Sok,placki,muffiny,ciasta i inne słodkości z dyni bardzo zasmakowały wszystkim uczniom. Dzieci również z pomocą rodziców i nauczycielek tworzyły kompozycje kwiatowe w dyniach.To był dyniowy dzień pełen wrażeń!!!

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli. Dnia 30 października uczniowie klas siódmych pod opieką nauczycieli porządkowali Mogiłę Ofiar Hitleryzmu, która znajduje się w miłoszyckim lesie. Nasza szkoła już od wielu lat sprawuje opiekę nad tym ważnym w historii miejscem, w którym pochowani zostali więźniowie jednego z największych spośród 80 podobozów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

logo zdolny slazakW dniach od 16 do 20 października br. w naszej szkole odbywał się pierwszy z trzech etapów Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak organizowanego przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. W tym roku szkolnym zmieniła się formuła zmagań młodych – zdolnych, bowiem organizatorzy przygotowali aż 9 osobnych konkursów, które objęły następujące szkolne przedmioty: język polski, historię, język angielski, język niemiecki, matematykę, fizykę, chemię, biologię i geografię.

W naszej szkole w konkursowe szranki stanęło 29 zDolnych Ślązaków, którzy w trakcie 45-minutowego testu odpowiadali na postawione wszystkim konkursowiczom naszego regionu pytania. Z ogromną przyjemnością informujemy, że 4 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich zakwalifikowało się do drugiego, powiatowego etapu i będzie reprezentowało naszą placówkę w dalszych potyczkach. Są to:

• Maja Kozulak klasa IV (język angielski);
• Lena Małkowska klasa V (język angielski);
• Nikodem Micorek klasa VII (matematyka);
• Aleksandra Pelczer klasa VIII (fizyka).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Wasze wysiłki przyczyniają się do rozwoju naukowych poszukiwań i motywacji wśród koleżanek i kolegów a rodzicom i nauczycielom przysparzają satysfakcji i dumy.

Zwycięzcom pierwszego szczebla życzymy sukcesów w dalszych etapach oraz przede wszystkim przyjemności w poszerzaniu własnych horyzontów i rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań. Trzymamy za Was mocno kciuki i dmuchamy w Wasze żagle, by zawiodły Was aż do wojewódzkiego finału we Wrocławiu!

phoca thumb m 023 turniej pilkarskiW niedzielne przedpołudnie (20 października br.) na stadionie Polonii Miłoszyce spotkali się uczniowie klas I-IV, by w duchu sportowej integracji rozegrać miniturniej piłkarski. Na murawie w doskonałych humorach stawili się najmłodsi uczniowie wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Bliscy nie tylko z zapałem dopingowali wyczyny małych sportowców, ale z wielkim zaangażowaniem rozegrali ze swymi pociechami mecz. I sromotnie przegrali…

Z inicjatywą rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz wspaniałej zabawy i promowania tej dyscypliny sportu wystąpił Pan Sebastian Gorczyca, który także przyjął na siebie obowiązki organizatora tego wydarzenia. Serdeczne podziękowania składamy także Panu Grzegorzowi Górskiemu – prezesowi Polonii Miłoszyce – który z ogromną życzliwością udostępnił zapalonym sportowcom do dyspozycji miłoszycki stadion.

phoca thumb m Dzien Edukacji Narodowej 0814 października 2019 r. cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach obchodziła hucznie wyjątkowe wydarzenie – Dzień Edukacji Narodowej. Nic tego dnia nie było jak zwykle! Po pierwsze planowane na poniedziałek lekcje nie odbyły się zgodnie z harmonogramem. Nie było zatem testów, sprawdzianów, kartkówek, odpytywania i zadań domowych…, zamiast tego miłe spotkania z wychowawcami i ulubionymi nauczycielami w sympatycznym gronie. Po drugie lekcja religii przeniesiona została do parafialnego kościoła pw. Św. Mikołaja Biskupa, gdzie zgromadzeni modlili się w intencjach nauczycieli i pracowników niepedagogicznych miłoszyckiej placówki. Schola pod kierunkiem Pani Anny Karbowiak uświetniła swymi śpiewami podniosłość i wyjątkowość tej chwili. Po trzecie w sali gimnastycznej czekała na uczniów kolejna niespodzianka, ale wcale nie sportowa! Uczniowie Pani Elżbiety Pająk przenieśli nas bowiem w niedostępne dla nas na co dzień rewiry. Mogliśmy dzięki pomysłowym szóstoklasistom zajrzeć do pokoju nauczycielskiego i tam posłuchać, jakie sprawy zajmują naszych nieocenionych nauczycieli w ich wolnym czasie. Potem szkolna sala gimnastyczna została zamieniona w studio telewizyjne, w którym nagrywa się kultowy program „Twoja twarz brzmi znajomo”. Tym razem to nie aktorzy i piosenkarze stanowili główną atrakcję odcinaka, do roli gwiazd urośli nauczyciele z miłoszyckiej szkoły, którzy okazali się nie mniejszymi idolami dla swoich podopiecznych. W innej też roli zobaczyliśmy naszych najmłodszych kolegów. Oni to wcielili się w utalentowanych tancerzy i udowodnili, że w szkole razem z Panią Lidią Świerzko bawią się najlepiej.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com