Zebrania i konsultacje

Informujemy, że 26 marca 2019 r. odbędą się zebrani z rodzicami i konsultacje zgdonie z poniższym harmonogramem:
- 16.30 - klasy 0-III,
- 17.30 - klasy IV-VIII,
- konsultacje - w trakcie i po zebraniach.

7 grudnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach po raz kolejny odbył się świąteczny kiermasz. W tym roku dochód z kiermaszu przeznaczony został na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Tęcza" w Oławie oraz na organizację pracowni chemiczno-fizyczno-biologicznej w szkole. Gościem honorowym spotkania była Wiesława Pohoriło - prezes stowarzyszenia. Uczestniczący w kiermaszu mogli kupić ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, które wystawione były w holu szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się świąteczna kawiarenka z domowymi wypiekami.

W czasie kiermaszu odbył się koncert w wykonaniu zespołów muzycznych działających w szkole. Jako pierwszy wystąpił zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem Elżbiety Pająk, który wprowadził wszystkich w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia, wykonując pastorałkę „Będzie kolęda”. Swoje zdolności artystyczne zaprezentował także zespół wokalny klas młodszych I - III „Przyjaciele słońca" pod kierownictwem Lidii Świerzko, działający w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Jelczu -Laskowicach przy PSP w Miłoszycach. W krótkim występie z ciekawą choreografią dzieci żywiołowo wykonały góralskie utwory muzyczne. Pokazy spotkały się z pozytywnym odbiorem przez publiczność i nagrodzone zostały gromkimi brawami.

phoca thumb m 031 koncert niepodleglosc18 listopada 2018r. w kościele p. w. Św. Mikołaja Biskupa w Miłoszycach odbył się niezwykły koncert poświęcony 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po uroczystej Mszy Św. zespół muzyczny działający w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach kierowany przez panią Elżbietę Pająk zaprezentował program muzycznym poświęcony tej wyjątkowej dacie. Do współpracy zaproszeni zostali także goście - absolwenci szkoły i organista Paweł Rozpędowski. Artyści odśpiewali „Rotę”, pieśni legionowe oraz współczesne kompozycje. Ciekawe aranżacje utworów z wykorzystaniem gitary, pianina, ksylofonu, fletów, dzwonków i perkusionaliów wzruszyły widzów, którzy szczelnie wypełni miłoszycki kościół. Dzięki pamiątkowym śpiewnikom także oni mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie, śpiewając wspólnie z grupą blisko 30 młodych artystów. Całość uzupełniała prezentacja multimedialna, która uatrakcyjniała to podniosłe widowisko.

zdji 115Tak jak w całej Polsce, także w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach godnie i pięknie uczczono 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczysta akademia odbyła się 9 listopada 2018 roku. W tym dniu uczniowie ubrani byli na galowo, a szkoła udekorowana. Przygotowano również wystawę pt. „Ojcowie niepodległości”. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście – przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Jelcz -Laskowice – Arkadiusz Kwiatkowski, przewodniczący Rady Rodziców - Mariusz Hummel, a także dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie.

phoca thumb s 007 zawody polska bialo czerwoniKolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Piękna Nasza Polska Cała” zrealizowane! Uczniowie klas 0- 3 uczestniczyli w międzyklasowych zawodach sportowych „Biało- Czerwoni”. Dzieci dzielnie wykonały wszystkie, niełatwe konkurencje sportowe. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę ufundowaną przez burmistrza Miasta i Gminy Jelcz- Laskowice pana Bogdana Szczęśniaka. Gratulujemy!

Wydarzenia

26 marzec 2019 [wtorek]
Zebrania z rodzicami i konsultacje

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com