Zmiana planu lekcji od 4 listopada

Informujemy, że od 4 listopada 2019 r. zmianie ulegnie plan lekcji. Z nowym planem lekcji można zapoznać się, klikając <<TUTAJ>>

2 października 2019r. w progach naszej szkoły gościliśmy autora książek dla dzieci – Pana Krzysztofa Pławeckiego. Na spotkaniu z uczniami klas I –VIII wrocławski pisarz opowiedział o swojej książce pt. „Niekrólewska wyprawa”. Poznaliśmy radosne okoliczności powstania utworu, posłuchaliśmy o czasochłonnym procesie twórczym i wydawniczym, poszukiwaniu dobrego redaktora, niebanalnego ilustratora i lektora oraz partnerów wspierających Pana Krzysztofa. Autor przybliżył nam arkana pracy pisarskiej i menadżerskiej związanej z prowadzeniem własnego interesu. Pan Pławecki motywował też nas do wzmożonego wysiłku ukierunkowanego na samorozwój, do rozwijania własnych pasji, talentów i zainteresowań. Na koniec zaprosił wszystkich zainteresowanych do uwiecznienia naszego spotkania na szkolnej fotografii.

Panu Krzysztofowi życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy z nowymi książkami do naszej szkoły.

projekt czytam z klasaW dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od października 2019 r. nauczyciele klas 1 -3 wprowadzają do swoich klas projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów. Założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną. Rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej. Rozwijanie aktywnosci czytelniczej. Doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Zachęcanie rodziców do czytania dzieciom.Integracja zespołu klasowego.

Piątek 20 września 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji Sprzątania Świata. Porządkowane były tereny przyległe do szkoły,wiejski plac zabaw, ul.Kolejowa, Dziuplińska,Polna,Ogrodowa,przystanek autobusowy oraz Mogiła Ofiar Hitleryzmu.Dzięki zaangażowaniu wszystkich osób biorących udział w akcji po raz kolejny udało się choć w części oczyścić świat ze śmieci.Każdy uczeń dostał słodkiego batona i wodę ufundowane przez Pana Burmistrza Bogdana Szczęśniaka.

phoca thumb m 004 dzien kropkiDot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w naszej szkole już 4 raz. To święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości. Tego dnia wszyscy uczniowie klas 0-3 przypomnieli sobie historię Vashti, małej bohaterki książki „Kropka”. Dziewczynka nie wierzyła w to, że potrafi coś namalować...ale jej nauczycielka plastyki uwierzyła w nią, a w efekcie odkryła jej niezwykły talent. Tego dnia nie może zabraknąć na zajęciach kropki. Była wspólna zabawa przy muzyce, „kropkowy pokaz mody”, kodowanie, i super fajne zdjęcia. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

12 września w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej.

phoca thumb m 004 spotkanie z kolazem12 września 2019r. naszą szkołę odwiedził ceniony kolarz torowy Mateusz Rudyk, który ma na swoim koncie wiele medali. Do najcenniejszych trofeów zaliczyć można: złoty medal za sprint drużynowy w Mistrzostwach Europy i brązowy w Indywidualnych Mistrzostwach Świata.

Młody sportowiec z Jelcza-Laskowic z ogromnym zaangażowaniem przekonywał uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego trybu życia. Opowiadał o swoich początkach na torze, rowerowej pasji, wyczerpujących i żmudnych treningach, zapierających dech w piersiach startach w zawodach, wyzwaniach i radościach, które płyną z wyczynowego uprawiania sportu. Mateusz chętnym uczniom zaproponował minizawody na swoim stacjonarnym treningowym rowerze, pokazał narodowy strój kolarski, pozwolił przymierzyć kas ochronny i rozdał drobne upominki (czapki, bidony, worki sportowe i soczki), a przede wszystkim zaprosił na wspólną zaprawę do pobliskiej szkółki kolarskiej.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com