Zebrania z rodzicami 21 stycznia 2020 r.

21 stycznia 2020 r. odbędą się zebrania z rodzicami zgodnie z poniższym harmonogramem:

- 16.00 - zebrania z rodzicami klas 0-III,

- 17.30 - zebrania z rodzicami klas IV-VIII.

ile wazy sw mikolajwolontariat zabawki

„Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje.” Słowa Ericha Fromma stały się tej jesieni mottem dla wielu spośród nas. W listopadzie i grudniu uczniowie PSP w Miłoszycach postawili sobie za cel pomoc innym, potrzebującym, chorym, słabszym, bezbronnym…

I tak 21 listopada wszyscy wstąpiliśmy do Drużyny Tomka Walecznego, by wesprzeć Go w trudnych dla Niego i Jego Rodziców chwilach! O Tomaszku nie zapomnieliśmy - nadal można składać datki na cel leczenia dzielnego siedmiolatka, wrzucając pieniądze do skarbonki przy gabinecie informatycznym. Robiąc zakupy podczas tegorocznego kiermaszu świątecznego, można także przyjść z pomocą młodemu Wojownikowi.

Szkolni wolontariusze podjęli wiele innych, potrzebnych inicjatyw, które zapaliły gorące serca naszych uczniów. Z inspiracji Pani Anny Karbowiak przeprowadzono charytatywną zbiórkę monet, by wspomóc wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wolontariusze zbierali polskie monety, które pomogły podliczyć Marta i Natalia – uczennice klasy VIIb. Okazało się, że wspólnym sumptem uzbieraliśmy 275 zł! Pieniądze te 8 grudnia podczas Orszaku św. Mikołaja w Lublinie zostaną zważone. Wtedy może uda się dpowiedzieć na pytanie postawione przez organizatorów zbiórki: „Ile waży św. Mikołaj?”.

W ostatnim tygodniu listopada mogliśmy także wesprzeć osierocone dzieci, które znalazły się pod opieką Puckiego Hospicjum dla Osieroconych Dzieci. I tu również mogliśmy liczyć na ogromne wsparcie naszych uczniów, którzy przynieśli słodycze, dziecięce kosmetyki, gry planszowe, puzzle i książeczki. Wierzymy, że drobiazgi przekazane podczas tej akcji, wywołają uśmiech na małych buźkach.

Jesienna słota i mroźna zima to bardzo trudny czas dla zwierząt w schroniskach. W miłoszyckiej szkole są tacy, którym sprawy naszych braci mniejszych nie są obojętne. Zapraszamy, byście do 20 grudnia br. przynosili do sali 21 lub pokoju nauczycielskiego potrzebne kotom i psom wiktuały, koce, zabawki.

Cieszymy się, że potraficie tak pięknie i bezinteresownie dawać oparcie potrzebującym! Za okazane zaangażowanie, hojność, wszelką pomoc serdecznie dziękujemy Wam i Waszym Rodzicom!

„A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
Od domu do domu. Ciężką pracę ma!
Jego piękną brodę pokrył srebrny lód,
Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł.”

6 grudnia wytchnienia od swych licznych obowiązków święty Mikołaj szukał wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. Wydaje się, że wszyscy stanęli na wysokości zadania! Po pierwsze szkolne korytarze i sale lekcyjne wypełnili uczniowie przyodziani w czerwone stroje lub mikołajowe akcesoria, które były świadectwem ogromnego wyczekiwania na nietuzinkowego Gościa. Młodsze dzieci przygotowały wraz z nauczycielkami okolicznościowe wiesze, piosenki i miłe, rysunkowe niespodzianki dla Świętego. Po drugie ogromny worek z prezentami pomagali dźwigać opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, którzy w towarzystwie Mikołaja i Jego Śnieżynek, odwiedzili wszystkie 16 oddziałów klasowych. Ten ciężki wór ze słodkościami dla każdego ucznia pomogli napełnić rodzice, a szczególnie ci, którzy współpracują w ramach Rady Rodziców. Oni też zaprosili mikołajkowych animatorów, którzy młodszym dzieciom zaproponowali liczne atrakcje, np.: ozdabianie bombek, lukrowanie pierniczków, zabawy i mikołajkowe harce przy muzyce. Uczniowie klas IV-VIII wraz ze swymi wychowawcami też starali się ulżyć Mikołajowi. Zabrali się za przygotowanie dekoracji, świątecznych plakatów, kolorowych łańcuchów choinkowych, papierowych bombek, aniołków, kartek bożonarodzeniowych. Za sprawą wspólnego, integracyjnego dzieła korytarze i dwie szkolne choinki zostały pięknie, świątecznie udekorowane. Pan dyrektor również uwijał się jak w ukropie. Chciał uwiecznić na taśmach audio-wideo interpretacje klasowych wykonań znanych świątecznych szlagierów. Prapremierę tych szkolnych teledysków przewidziano na wieczór 12 grudnia podczas kiermaszu świątecznego, na który serdecznie zapraszamy!

Mikołaj wszystkim zaangażowanym w krzewienie idei „daru człowieka dla człowieka” serdecznie dziękuje i zapowiada się znów za rok!

Śladem tradycji naszych przodków w miłoszyckiej szkole 28 listopada 2019 r. zorganizowane zostały andrzejki. Wieczór wróżb połączony z ostatnią przed adwentem huczną zabawą ściągnął do szkoły liczne grono miłośników dobrej zabawy. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami przygotowali nie lada atrakcje, które odświeżyły zwyczaje kultywowane przez naszych dziadów i pradziadów. Zainteresowani swoją przyszłością, mogli zaspokoić ciekawość w zorganizowanym w tym celu salonie wróżb.

Siódmoklasistów zaś Pani Joanna Kołakowska zaprosiła do wspólnego odprawienia dziadów według pomysłu samego wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Na spotkaniu w sali polonistycznej wybrzmiały klasyczne kwestie: „Ciemno wszędzie, Głucho wszędzie. Co to będzie? Co to będzie?...” . Gabinet spowity w ciemność wypełniła atmosfera tajemniczości i dramatyzmu. W katach posypał się mak, soczewica i gorczyca… A piękna Pasterka Zosia wyznała z wdziękiem wszystkie swoje doczesne winy. Czytającym utwór uczniom udzielił się duch niezwykłości tego starego, litewskiego obrzędu.

Po tej porcji niesamowitych emocji wszyscy chętnie bawili się na szkolnym parkiecie w rytm muzyki proponowanej przez didżeja.

W ubiegłym roklu szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Międzynradowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepiodległośći. Razem wzięło w nim udział ponad 700 tysięcy dzieci i młodzieży. Po zakończeniu projektu otrzymaliśmy podziękowania od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, które zmaieszamy na naszej stronie internetowej.

piekna nsza polska podziekowania small

Na 21 listopada przypada nietuzinkowe święto – Międzynarodowy Dzień Życzliwości – który w tym roku był w wyjątkowy sposób celebrowany w naszej szkole. Ubrani na żółto, w kolor nadziei, uczniowie zaskoczeni zostali już od progu ciekawą niespodzianką – mogli na ścianach szkolnych korytarzy odnaleźć swoje uśmiechnięte zdjęcia, „poczęstować się” życzliwym słowem lub wykonać zadanie, które powinno innych wprowadzić w miły nastrój. Akcje happeningowe przygotowane przez Panie: Renatę Traczyk, Marię Hojczyk-Ibron i Joannę Maciakiewicz uzupełniła charytatywna kawiarenka. Dochód przeznaczony został na cel pomocy choremu koledze z oławskiej szkoły podstawowej. Siedmioletni Tomek walczy z bezwzględnym przeciwnikiem – nowotworem pnia mózgu, ale nie jest sam! Wszyscy, którzy sprzyjają Jego szybkiemu powrotowi do zdrowia, tworzą Drużynę Tomcia Walecznego. 21 listopada zespół ten powiększył się o życzliwych, wrażliwych, empatycznych Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. Uczniowie i Ich Rodzice na apel Pana dyrektora włączyli się bardzo chętnie w tę akcję pomocową. Dzięki Ich hojności, ofiarności, pracowitości i przedsiębiorczości zorganizowano kawiarenkę, w której wszyscy chętni mogli delektować się wyjątkowymi specjałami: ciastami, muffinami, rogalikami, oponkami, babeczkami, galaretkami, popcornem, naleśnikami, domowymi lizakami i tostami. Dochód ze sprzedaży przygotowanych z ogromnym sercem i oddaniem delicji i frykasów zasilił Tomkowe konto. Dotychczas uzbieraliśmy 2901zł!, które zostaną wpłacone na rzecz Tomka Pityńskiego. Organizatorzy akcji „Uratuj Tomcia” z głębi serca dziękują wszystkim życzliwym, którzy na wszystkie możliwe sposoby przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia. Chylimy czoła za okazane wsparcie, pomoc, niebanalne pomysły i wszelką życzliwość.

Dodatkowo Rada Rodziców przygotowała skarbonkę, do której darczyńcy ciągle mogą wrzucać pieniądze na rzecz walczącego z gliomą Tomaszka. Drużyna Tomka Walecznego nie składa broni! O dzielnym Tomusiu będziemy pamiętać także w trakcie grudniowego, świątecznego kiermaszu.

Wydarzenia

21 styczeń 2020 [wtorek]
Zebrania z rodzicami

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com