7 listopada 2017 roku uczniowie klas czwartych PSP im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach pod opieką nauczycieli i rodziców udali się na wycieczkę do Wrocławia. W Teatrze Polskim uczniowie obejrzeli musical pt. „Śpiąca królewna”, dzięki któremu mogli przenieść się na chwilę w baśniowy świat pełen muzyki, tańca i fantazji. Podziwiali piękne stroje baśniowych bohaterów i kolorową scenografię, wzruszając się losem śpiącej królewny. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta.

phoca thumb m 01 przedstawienie dla przedszkolakow3 listopada 2017 uczniowie z klasy I b przedstawili publiczności z klasy 0 teatrzyk "Na straganie" Jana Brzechwy. Artyści wcielili się w role warzyw i opowiadali,co się działo pewnego dnia na straganie. Występy uświetniła galeria świeżaków:marchewka groszek, pomidor, seler, brokuł, truskawka. Zabawki razem z dziećmi odśpiewały "Hymn świeżaków". Publiczność nagrodziła artystów brawami.

 

 

phoca thumb m 009 porzadkowanie mogily30 października 2017r. uczniowie klasy 7 a i 7 b pod opieką nauczycieli p. Elżbiety Wojtowicz i p. Krzysztofa Kosowskiego porządkowali Mogiłę Ofiar Hitleryzmu, która znajduje się w miłoszyckim lesie. W pracach porządkowych pomagali uczniom państwo Magdalena i Paweł Szuszkiewiczowie, którym bardzo dziękujemy! Kwiaty i znicze, w imieniu całej szkolnej społeczności, złożył na Mogile dyrektor naszej szkoły pan Mariusz Kołakowski.

 

 

phoca thumb m 012 koncert akordeonowyW środę 25.10 gościliśmy w szkole Łódzki Duet Akordeonowy Zbigniewa Sobieraja i Kazimierza Barasińskiego. Nasi artyści wystąpili dla dwóch grup wiekowych: dla klas 1-3 oraz dla klas 4-6.

Na początku koncertu mogliśmy zobaczyć i usłyszeć kilka informacji na temat tego niezwykłego instrumentu jakim jest akordeon. Następnie wybrzmiały piękne dźwięki, różne style, tańce i pieśni, muzyka klasyczna i ludowa, liryczna i błyskotliwa, porywająca jak „Taniec z szablami” czy fragment symfonii g-moll Mozarta… Słowem - było wszystko od klasyki po muzykę współczesną.

Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. A całemu zdarzeniu towarzyszyła atmosfera niezwykle miła, przesycona radością i poczuciem humoru i na pewno sprawiła, że koncert na długo zapadnie pamięci uczniów.

phoca thumb m 019 dzien edukacji narodowej13 października 2017 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IV b i VI a pod kierunkiem Joanny Zawiślak przygotowali humorystyczne przedstawienie z życia szkoły. Uczniów wspierał chórek szkolny wraz z nauczycielem muzyki Elżbietą Pająk. Życzenia dla nauczycieli złożyli także najmłodsi wychowankowie Doroty Banasiak, recytując wiersze i śpiewając piosenki.

Część artystyczną poprzedziło przemówienie dyrektora szkoły Mariusza Kołakowskiego, w którym złożył życzenia wszystkim pracownikom i podziękował za pracę i zaangażowanie. Głos zabrał także Mariusz Hummel - założyciel stowarzyszenia „Uśmiech dla szkoły”, który oprócz życzeń dla nauczycieli przekazał także na rzecz szkoły nowe pianino oraz zestawy ratunkowe. Dyrektor Mariusz Kołakowski ucieszony z pomocy dydaktycznych ofiarowanych przez stowarzyszenie zaprezentował swoje umiejętności muzyczne, grając melodię „Sto lat” a cała sala zaśpiewała.

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4-7 do uczestnictwa w jesiennym święcie poezji, jakim będzie zbliżający się Szkolny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com