zawieszenie zajecInformujemy, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej,
przedłużony zostaje okres zawieszenia zajęć w szkole do 7 czerwca 2020 r.

001 dzien ksiazek dla dzieci009 zakonczenie dni ksiazek

Maj w naszym kraju tradycyjnie nazywany jest miesiącem książki. W epoce dominacji multimediów, gdy coraz więcej ludzi klika, a coraz mniej czyta, postanowiliśmy urządzić w szkole prawdziwe święto książki.

Przez cały miesiąc odbywały się konkursy, w których mogli się zmierzyć miłośnicy sztuki czytania, a także pięknego pisania: konkurs na recenzję lub reklamę książki, konkurs pięknego czytania oraz konkurs kaligraficzny. Wszyscy uczniowie i ich rodzice mogli zagłosować w plebiscycie na ulubioną książkę dla dzieci i wymarzoną książkę, którą chcieliby znaleźć w bibliotece. Włączyliśmy się także do ogólnoświatowej akcji pod nazwą Bookcrossing, czyli uwalnianie książek, która polega na zostawianiu przeczytanych już książek w miejscach publicznych, aby inni mogli też czytać i dalej przekazywać je z rąk do rąk. Na szkolnym korytarzu pojawił się regał bookcrossingowy, a na nim uwolnione książki (w liczbie około 100!), z których wiele trafiło do rąk nowych czytelników.

W dniach 25-30 maja uczniowie wszystkich klas wzięli udział w grze czytelniczej. Pracując w duetach (klasa młodsza pod opieką starszej) wykonywali różne zadania związane z książką i czytaniem. Wspólnie czytali, dekorowali sale, wykonywali plakaty promujące czytanie. W finale projektu czytelniczego obejrzeliśmy również przedstawienie pt. „Sąd nad książką” w wykonaniu kółka teatralnego oraz uczestniczyliśmy w quizie dotyczącym lektury, którą starsi czytali młodszym. Rywalizację klas w tym czytelniczym maratonie wygrały dwa współpracujące ze sobą zespoły – klasy 1a i 4b.

Wszystkie te działania utwierdziły tylko społeczność szkolną w przekonaniu, że w naszej szkole książki mają się dobrze, biblioteka to ulubione miejsce spotkań, a po korytarzach przemyka wielu małych i dużych „książkomaniaków”.

001 wernisaz

25 maja  w MGCKiS w Jelczu -Laskowicach odbyła się wystawa  prac biorących udział w konkursie plastyczno -fotograficznym „Moja okolica”.Konkurs był formą rekrutacji uczniów do projektu „Murale Polskiej Niepodległości”.Wpłynęło ponad 150 prac, a ponad 40 zostało nagrodzonych i wyróżnionych.Sukces odniosły uczennice klas młodszych: Zuzanna Kozioł oraz Marta Bortkowska z klasy 2a. Nagrody książkowe wręczył Burmistrz Bogdan Szczęśniak. Wernisażowi towarzyszyły występy muzyczne dziecięcej grupy wokalnej z koła muzycznego w Miłoszycach  pani Lidii Świerzko oraz Klubu „OPTY”. Organizatorami  konkursu byli : Klub Środowiskowy OPTY, Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice oraz MGCKiS w Jelczu- Laskowicach.

Gratulujemy młodym artystom .

Dnia 18 maja odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna, składająca się z Zofii Kwarty, Szymona Kordela i Oliwiera Romańczuka. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności sprawdzające wiedzę ekologiczno- przyrodniczą. Poprzez quizy, gry i zabawy dydaktyczne wyrabiali poczucie współodpowiedzialnosci za stan srodowiska, w którym żyjemy oraz kształtowali ideę zdrowej rywalizacji. Nasza drużyna okazała się najlepszą!! Zajmując pierwsze miejsce dzieci nie ukrywały radości. Wróciły bardzo zadowolone i dumne ze swojego osiągnięcia.

23 kwietnia 2018 r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wieliczki, Zakopanego i Krakowa. W poniedziałek wczesnym rankiem ja i moi jeszcze zaspani koledzy wyruszyliśmy w drogę do kopalni soli, w której, jak głosi legenda, odnaleziono pierścień świętej Kingi. Młodzi podróżnicy zapragnęli sami znaleźć kosztowności pięknej i dobrej królowej. W czasie zwiedzania kopalni usłyszeliśmy od przewodnika wiele ciekawostek dotyczących soli i historii tego miejsca. Mieliśmy okazję obejrzeć film w formacie 5D przedstawiający dzieje kopalni. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy również wielką tężnię, która przyczynia się do poprawy zdrowia. Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na nocleg do Murzasichla, gdzie czekano już na nas z gorącym obiadem i smacznym deserem.

Następnego dnia udaliśmy się do Zakopanego – stolicy polskich Tatr. Zwiedzanie zaczęliśmy od kaplicy na Jaszczurówce. Kaplicę tę w stylu zakopiańskim zaprojektował Stanisław Witkiewicz. Jest on też twórcą przepięknych witraży Matki Boskiej Ostrobramskiej i Matki Boskiej Częstochowskiej, których widok na długo zostanie w naszej pamięci. Kolejnym punktem wycieczki była Wielka Krokiew – największa skocznia narciarska w Polsce. Zrobiła ona na nas duże wrażenie. Teraz już wiemy, że skoczkowie muszą być bardzo odważnymi ludźmi, by szybować jak ptaki z tak ogromnej wysokości.

phoca thumb m 006 3 majaPod hasłem „Tobie, Polsko, śpiewamy“ w piątek, 11 maja, odbył się w naszej szkole Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Na scenie zaprezentowały się kolejno wszystkie zespoły klasowe, które włożyły niemało trudu w nauczenie się tekstów piosenek i wokalne przygotowanie występów, dzięki czemu koncert miał wyjątkowo uroczysty charakter. Każdy występ poprzedzony był krótką informacją o autorstwie i okolicznościach powstania utworu.
W repertuarze znalazło się 15 utworów, które muzyczną klamrą połączyły tak doniosłe wydarzenia z polskiej historii jak uchwalenie Konstytucji 3 Maja, legionowe walki o odzyskanie niepodległości, Powstanie Warszawskie, sięgając aż do współczesności. Były wśród nich utwory poważne i podniosłe, jak „Mazurek Dąbrowskiego“, „Rota” czy „Legiony“, znane pieśni legionowe „Przybyli ułani pod okienko”, „Piechota”, piosenki powstańców warszawskich „Pałacyk Michla”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „Sanitariuszka Marysieńka”, jak i współczesne, mówiące o naszej małej, najbliższej ojczyźnie i dziecięcym rozumieniu polskości.
Wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych stało się okazją do zapoznania z historią i udziału w tradycji – wyrazem nowoczesnego patriotyzmu.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com