3 czerwca 2018 roku na stadionie Polonii Miłoszyce odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy byli: Sołtys Miłoszyc Robert Jadczak, Rada Sołecka Miłoszyc, Rada Rodziców z przewodniczącym Mariuszem Hummelem, dyrektor szkoły Mariusz Kołakowski i grono pedagogiczne, Koło Gospodyń Wiejskich w Miłoszycach oraz klub Polonia Miłoszyce. Dzięki współpracy organizatorów oraz pozyskanym sponsorom wszystkie atrakcje dedykowane dzieciom były nieodpłatne i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Patronat medialny objęła Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie.

Konkursy i zabawy sportowe z nagrodami dla małych i dużych uczestników zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele, sportowcy z klubu Polonia Miłoszyce, trenerzy z klubu fitness Sport Planeta. Drużyna Disk Flow zaprezentowała dynamiczną i widowiskową grę zespołową z użyciem latającego dysku. Natomiast uczniowie PSP w Miłoszycach trenujący karate przedstawili pokaz sztuki walki. Kreatywne i ciekawe zabawy przygotowali animatorzy z Kinder Placu. Nie zabrakło też malowania buziek, baniek mydlanych, waty cukrowej, dmuchanych zamków, trampolin. Najmłodszych uczestników bardzo zainteresował profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego wraz z symulowanym wypadkiem. Dzieci mogły się wcielić w ratowników udzielających pierwszej pomocy i wzywających służby ratownicze. Dużym powodzeniem cieszyły się także pokazy wozów straży pożarnej, policji i pogotowia.

Przewodniczący Rady Rodziców przygotował szkolną loterię fantową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, bowiem każdy los wygrywał. Główne nagrody to: rower, namiot rodzinny oraz przegląd samochodu na stacji diagnostycznej. Ponadto rodzice zatroszczyli się o zorganizowanie kawiarenki, w której można było poczęstować się truskawkami, zimnymi napojami lub kawałkiem domowego ciasta. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z uśmiechem serwowały przysmaki, m.in.: kiełbaski, hot dogi i pieczonego kurczaka. Całej imprezie towarzyszyła muzyka przygotowana przez DJ-a Robiego, czyli Roberta Jadczaka – sołtysa Miłoszyc oraz konferansjera, który m. in. swoimi żartami bawił gości. Na scenie zdolności muzyczne i taneczne zaprezentowali uczniowie z zespołów muzycznych działających na terenie PSP w Miłoszycach. Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz – Laskowice, Pan Bogdan Szczęśniak, objął honorowym patronatem wydarzenie i towarzyszył dzieciom w udanej zabawie.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy uczestniczyli w imprezie, ale przede wszystkim organizatorom i sponsorom, którzy po raz pierwszy na tak ogromną skalę zjednoczyli społeczność Miłoszyc i okolicznych miejscowości. Dzięki ich zaangażowaniu i hojności dzieci mogły przeżyć niezapomniany dzień w towarzystwie swoich bliskich.

Wydarzenia

21 styczeń 2019 [poniedziałek]
Dzień Babci i Dziadka (kl. 0-III)
22 styczeń 2019 [wtorek]
Zebrania z rodzicami
28 styczeń 2019 [poniedziałek]
Rozpoczęcie ferii zimowych

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com