Zebrania i konsultacje z rodzicami

18 grudnia 2018 r. odbędą się zebrania i konsultacje z rodzicami.
- godz. 16.30 - klasy 0-III
- godz. 17.30 - klasy IV-VIII

27 września klasy 4a i 4b zamiast zwykłych lekcji wybrały się na pieszą wycieczkę integracyjną. Celem 2,5-kilometrowego spaceru była jednostka Straży Pożarnej w Jelczu-Laskowicach, gdzie dotarliśmy po ponad półgodzinnym marszu. Strażacy przyjęli nas bardzo gościnnie - na powitanie czwartoklasistów umundurowani funkcjonariusze wyjechali z wielkiego garażu wozem bojowym, do którego można była wsiadać i oglądać go z każdej strony. Chętni mogli przymierzyć maski przeciwgazowe, założyć na plecy aparat tlenowy albo powiedzieć coś przez megafon. Byli także śmiałkowie, którzy przy asyście strażaków wspięli się po stromej drabinie na dach samochodu.

 

Doświadczony zawodowy strażak opowiedział o szczegółach swojej niełatwej służby, odpowiedział na pytania uczniów i oprowadził nas po zakamarkach jednostki. Mogliśmy zobaczyć centrum dowodzenia, ale także strażacką kuchnię i pomieszczenia do odpoczynku. Największe zainteresowanie uczniów wzbudził jednak stół do piłkarzyków.

Po prezentacji sprzętu i budynku straży przyszedł czas na relaks na zielonym terenie otaczającym jednostkę. Tu zastaliśmy rozpalony w bezpiecznym miejscu ogień, na którym zostały przez pana strażaka upieczone kiełbaski i chleb. Po wspólnym posiłku w towarzystwie przyjaznego strażackiego owczarka Azy mogliśmy pograć w piłkę i pobiegać do woli.

Czas wycieczki szybko minął i na zmęczonych nogach wróciliśmy do szkoły. Na pytanie wychowawczyń, co nam się najbardziej podobało, odpowiedzieliśmy zgodnie: wszystko!

Wydarzenia

21 grudzień 2018 [piątek]
Jasełka

Gościmy

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com