Zapisy do szkoły

Informujemy, że od 7 lutego 2018r. do 9 marca 2018r. odbędą się zapisy do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych dzieci zamieszkałych w obwodzie Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach.
Wymagane dokumenty:
• akt urodzenia dziecka z numerem PESEL,
• dowód tożsamości rodzica,
• wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły <<DO POBRANIA TUTAJ>>,
• oświadczenie dotyczące kryteriów rekrutacyjnych do oddziału przedszkolnego <<DO POBRANIA TUTAJ>>,
• oświadczenie dotyczące kryteriów rekrutacyjnych do klasy pierwszej <<DO POBRANIA TUTAJ>>.
Zapisów można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 w sekretariacie szkoły.

27 września klasy 4a i 4b zamiast zwykłych lekcji wybrały się na pieszą wycieczkę integracyjną. Celem 2,5-kilometrowego spaceru była jednostka Straży Pożarnej w Jelczu-Laskowicach, gdzie dotarliśmy po ponad półgodzinnym marszu. Strażacy przyjęli nas bardzo gościnnie - na powitanie czwartoklasistów umundurowani funkcjonariusze wyjechali z wielkiego garażu wozem bojowym, do którego można była wsiadać i oglądać go z każdej strony. Chętni mogli przymierzyć maski przeciwgazowe, założyć na plecy aparat tlenowy albo powiedzieć coś przez megafon. Byli także śmiałkowie, którzy przy asyście strażaków wspięli się po stromej drabinie na dach samochodu.

 

Doświadczony zawodowy strażak opowiedział o szczegółach swojej niełatwej służby, odpowiedział na pytania uczniów i oprowadził nas po zakamarkach jednostki. Mogliśmy zobaczyć centrum dowodzenia, ale także strażacką kuchnię i pomieszczenia do odpoczynku. Największe zainteresowanie uczniów wzbudził jednak stół do piłkarzyków.

Po prezentacji sprzętu i budynku straży przyszedł czas na relaks na zielonym terenie otaczającym jednostkę. Tu zastaliśmy rozpalony w bezpiecznym miejscu ogień, na którym zostały przez pana strażaka upieczone kiełbaski i chleb. Po wspólnym posiłku w towarzystwie przyjaznego strażackiego owczarka Azy mogliśmy pograć w piłkę i pobiegać do woli.

Czas wycieczki szybko minął i na zmęczonych nogach wróciliśmy do szkoły. Na pytanie wychowawczyń, co nam się najbardziej podobało, odpowiedzieliśmy zgodnie: wszystko!

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com