7 grudnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach po raz kolejny odbył się świąteczny kiermasz. W tym roku dochód z kiermaszu przeznaczony został na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Tęcza" w Oławie oraz na organizację pracowni chemiczno-fizyczno-biologicznej w szkole. Gościem honorowym spotkania była Wiesława Pohoriło - prezes stowarzyszenia. Uczestniczący w kiermaszu mogli kupić ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, które wystawione były w holu szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się świąteczna kawiarenka z domowymi wypiekami.

W czasie kiermaszu odbył się koncert w wykonaniu zespołów muzycznych działających w szkole. Jako pierwszy wystąpił zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem Elżbiety Pająk, który wprowadził wszystkich w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia, wykonując pastorałkę „Będzie kolęda”. Swoje zdolności artystyczne zaprezentował także zespół wokalny klas młodszych I - III „Przyjaciele słońca" pod kierownictwem Lidii Świerzko, działający w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Jelczu -Laskowicach przy PSP w Miłoszycach. W krótkim występie z ciekawą choreografią dzieci żywiołowo wykonały góralskie utwory muzyczne. Pokazy spotkały się z pozytywnym odbiorem przez publiczność i nagrodzone zostały gromkimi brawami.

 W czasie kiermaszu odbyła się także licytacja ozdób świątecznych wykonanych przez zespoły klasowe. Dyrektor szkoły Mariusz Kołakowski mobilizował uczestników do zakupu, a rodzice nie żałowali pieniędzy i hojnie licytowali fanty. Natomiast dzieci z niecierpliwością czekały na Świętego Mikołaja, który przybył na zakończenie wydarzenia i wręczył każdemu dziecku paczkę. Kiermasz okazał się pięknym wydarzeniem w naszej szkole. Uczestnicy mogli miło spędzić czas, porozmawiać ze znajomymi, obejrzeć występy swoich dzieci, skosztować ciast, a przy okazji wesprzeć szczytny cel.

Kiermasz nie mógłby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich tych którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do sponsorów, bez których wsparcia nie mogłoby się odbyć spotkanie ze Świętym Mikołajem. Są to: Rady Sołeckie Miłoszyc, Dziupliny i Grędziny, Pani Agnieszka Bartecka-Malinowska, Pan Bogusław Stelczyk, Pan Łukasz Florczyk, Pani Anna Stelczyk i Pan Marcin Naowski, Państwo Barbara i Marcin Termenowie.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy za rok na kolejny świąteczny kiermasz.

Wydarzenia

26 maj 2019 [niedziela]
Dzień Matki (kl.0-III)
1 czerwiec 2019 [sobota]
Dzień Dziecka

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com