wielka liga czytelnikow 2019 smallWielka Liga Czytelników to ogólnopolski konkurs promujący czytanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Odbywa się w tym roku po raz piąty, a my wzięliśmy w nim udział drugi raz. Zainteresowanie było ogromne – zgłosiło się 90 uczniów, wytrwało w postanowieniu czytania 69 uczestników, którzy od października do stycznia przeczytali w sumie 274 książki. Te rekordowe liczby to niejedyny powód do radości. Największy zysk to rozwinięta wyobraźnia, wiedza o świecie, lepsza koncentracja, wzbogacone słownictwo i wiele innych korzyści, z których cieszą się aktywni czytelnicy, ich rodzice i oczywiście nauczyciele. W epoce, w której coraz częściej z książką wygrywają smartfony, obrazki i emotikony, możemy być dumni z tak dużej liczby czytających dzieciaków.

 

13 lutego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które ufundowała Rada Rodziców. Formuła konkursu polegała na wyłonieniu wśród aktywnych czytelników 6-osobowej drużyny, która będzie reprezentować szkołę w powiatowym etapie konkursu. Reprezentację tworzą:

Szymon Kordel – klasa 2b,
Piotr Kordel – klasa 4b,
Zuzanna Kaczyńska – klasa 4a,
Karolina Kołakowska – klasa 5a,
Kornelia Mazur – klasa 8a,
Aleksandra Gocoł – klasa 8b.

Będą się oni zmagać z drużynami z innych szkół we Wrocławiu 28 lutego b.r. Następnego dnia, 1 marca, w godzinach 9 – 21 wszyscy chętni będą mogli sprawdzić się i rozwiązać ten sam test, który będzie dostępny on-line na stronie organizatora www.wielka-liga.pl. Testy będą dotyczyć książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Pan Samochodzik i Niesamowity dwór”.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania szkolnej reprezentacji i udziału w następnej edycji wielkoligowego czytania. Już za rok.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com