Na nadejście długo wyczekiwanej wiosny uczniowie klas 4-8 przygotowywali się od kilku tygodni. W czwartek, 21 marca, odbyła się prezentacja zespołowej pracy poszczególnych klas, zorganizowana w formie turnieju. W sali gimnastycznej odbył się wiosenny pokaz mody oraz wystawa i omówienie plakatów wykonanych przez klasy.

Na szkolnym wybiegu modowym zobaczyliśmy opracowane i wykonane przez klasowych projektantów pomysłowe stroje z motywami wiosennymi. Najmłodsi modele i modelki paradowali przed publicznością i jury przebrani za kurczaczki i kicające zajączki, w strojach starszych uczniów pojawiły się niebanalnie wykorzystane gałązki wierzbowe, bocianie gniazda, kwiaty i koszyczki wielkanocne.

Kolejnym punktem programu była prezentacja plakatów, w której przedstawiciele klas przybliżyli publiczności ideę kilku mniej u nas znanych świąt. Dowiedzieliśmy się, że 21 marca to również Światowy Dzień Lalkarstwa, Międzynarodowy Dzień Lasów, Światowy Dzień Poezji, Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. Jury oceniające obie konkurencje wydało salomonowy wyrok – tygodniowy bon zwalniający z zadań domowych wygrali wszyscy uczestnicy zabawy.

Obchodom pierwszego dnia wiosny towarzyszyła również ciesząca się dużym zainteresowaniem wystawa prac uczniowskich pt. „Wiosną budzą się talenty”.

Ulubioną przez wielu porę roku powitaliśmy pół-żartem, pół-serio – była kolorowa improwizacja i przemyślana kompozycja, dla każdego coś miłego.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com