9 czerwca 2019 roku na stadionie Polonii Miłoszyce odbył się festyn pod hasłem „Dzień Dziecka na sportowo”. Organizatorami imprezy byli: Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach, szkoła oraz LKS Polonia Miłoszyce. Dzięki pozyskanym sponsorom oraz wsparciu firm, instytucji, osób prywatnych i rodziców uczniów szkoły w Miłoszycach, większość zaproponowanych atrakcji była nieodpłatna. Patronat medialny objęła Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie.

Konkursy i zabawy sportowe dla małych i dużych uczestników zorganizowali i przeprowadzili: Pan Wincenty Marchewski, szkółka tenisa Quatro Sport, drużyna Disk Flow Ultimate Freesbe, trenerzy ze Sport Express w Miłoszycach oraz działacze klubu Polonia Miłoszyce. Oprócz sportowych akcentów nie zabrakło innych atrakcji. Najmłodsi mogli wziąć udział w ciekawych i kreatywnych zabawach przygotowanych przez animatorów z Kinder Placu. Uwagę starszych przyciągnęło stoisko z grami TV. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów. Nie zabrakło też malowania buziek, baniek mydlanych, waty cukrowej i dmuchanych zamków. Dużym powodzeniem cieszyły się także pokazy wozów straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Uczestnicy mogli przez chwilę wcielić się w rolę strażaka, przymierzyć jego strój i spróbować swoich sił w operowaniu wężem strażackim i sikawką. Na wszystkich czekała fotobudka, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w ciekawym przebraniu.
Od początku imprezy ogromnym zainteresowaniem cieszyła się szkolna loteria fantowa. Blisko 350 przygotowanych losów rozeszło się w błyskawicznym tempie. Każdy los wygrywał, a dodatkowo brał udział w losowaniu nagród głównych: roweru, trampoliny, basenu i odkurzacza. Ponadto rodzice zatroszczyli się o zorganizowanie kawiarenki, w której można było poczęstować się truskawkami, pysznym domowym ciastem i kawą lub herbatą. Natomiast uczniowie najstarszych klas zorganizowali stoisko z pyszną domową lemoniadą i napojami. O nagłośnienie i profesjonalne prowadzenie całej imprezy zadbał DJ Robi - Robert Jadczak.
Mnogość atrakcji, ich profesjonalne przygotowanie oraz wspaniała pogoda spowodowały, że na stadion Polonii Miłoszyce w krótkim czasie przybyło wiele rodzin. Organizatorzy szacują, że w ciągu 4 godzin na festyn zawitało ok. 1000 uczestników. Wspaniała zabawa, świetna rozrywka, wspólna integracja to określenia, które tylko w niewielkim stopniu opisują to, co działo się w niedzielę w Miłoszycach.
Rada Rodziców, dyrektor szkoły w Miłoszycach oraz LKS Polonia Miłoszyce składają podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w imprezie, ale przede wszystkim organizatorom i sponsorom, bez których wsparcia nie byłoby możliwe zorganizowanie tej imprezy. Dzięki ich zaangażowaniu i hojności dzieci mogły przeżyć niezapomniany dzień w towarzystwie swoich bliskich.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com