005 igrzyska     001 igrzyska

W dniu 26 września 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach miejsko-gminnych w sztafetowych biegach przełajowych, przeznaczonych dla uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej. Zawody odbyły się w ośrodku ,,Nad stawem” w Jelczu-Laskowicach. Organizatorem zawodów był Miejsko-Gminny Szkolny Związek Sportowy w Jelczu-Laskowicach. Oprócz uczniów naszej szkoły wystartowały jeszcze reprezentacje: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Jelcza-Laskowic. Poszczególne szkoły reprezentowało po 10 chłopców i 10 dziewczynek. Oprócz rywalizacji w ramach Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, odbyła się również rywalizacja młodzieży w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej przeznaczonej dla klas VII szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum. W sumie w zawodach udział wzięło 120 uczniów. Sędzia głównym zawodów był Dariusz Błaszczyk, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwał ratownik medyczny, a dla uczestników przygotowano napoje. Każdy z dziesięciu zawodników danej drużyny miał za zadanie po przebiegnięciu połowy obwodu stawu przekazać kolejnemu zawodnikowi ze swojej drużyny pałeczkę sztafetową. Bardzo dobrze spisała się drużyna chłopców z naszej szkoły, która z dużą przewagą nad następną drużyną zwyciężyła w swojej kategorii zajmując pierwsze miejsce w naszej gminie.

 

Nagrodą za zwycięstwo w zawodach, było reprezentowanie naszej gminy w finale powiatowym, który odbył się w Oławie w dniu 28 września 2017r. . Tam również uczniowie naszej szkoły spisali się bardzo dobrze, ustępując po zaciętej rywalizacji uczniom z o wiele większej od naszej szkoły, oławskiej ,,ósemce” Nadmienić należy, że dziewczęta z naszej szkoły po bardzo ambitnej rywalizacji nieznacznie przegrały ze swoimi rywalkami zajmując III miejsce. Drużyna chłopców składała się z następujących osób: Uszok Franciszek, Czochara Piotr, Stelczyk Oskar, Sztaba Krystian, Bogdanik Dawid, Kolman Jakub, Jurkowski Bartosz, Sztaba Wiktor, Wolski Adam I Karmelita Christian.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com