Zapisy do szkoły

Informujemy, że od 7 lutego 2018r. do 9 marca 2018r. odbędą się zapisy do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych dzieci zamieszkałych w obwodzie Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach.
Wymagane dokumenty:
• akt urodzenia dziecka z numerem PESEL,
• dowód tożsamości rodzica,
• wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły <<DO POBRANIA TUTAJ>>,
• oświadczenie dotyczące kryteriów rekrutacyjnych do oddziału przedszkolnego <<DO POBRANIA TUTAJ>>,
• oświadczenie dotyczące kryteriów rekrutacyjnych do klasy pierwszej <<DO POBRANIA TUTAJ>>.
Zapisów można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 w sekretariacie szkoły.

7 listopada 2017 roku uczniowie klas czwartych PSP im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach pod opieką nauczycieli i rodziców udali się na wycieczkę do Wrocławia. W Teatrze Polskim uczniowie obejrzeli musical pt. „Śpiąca królewna”, dzięki któremu mogli przenieść się na chwilę w baśniowy świat pełen muzyki, tańca i fantazji. Podziwiali piękne stroje baśniowych bohaterów i kolorową scenografię, wzruszając się losem śpiącej królewny. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta.

 

Przewodnik miejski pan Marcin Załucki w ciekawy sposób przedstawił historię miasta oraz opowiedział wiele ciekawostek i anegdot związanych z oglądanymi miejscami. Przeszliśmy wzdłuż fosy miejskiej, oglądając Pałac Królewski oraz Narodowe Forum Muzyki. Na Placu Solnym dowiedzieliśmy się m. in. skąd pochodzi nazwa tego miejsca. Zwiedziliśmy także Rynek, zobaczyliśmy fontannę i pomnik nagiego Szermierza przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz wysłuchaliśmy jego zabawnej historii. Legenda mówi, że przedstawiony na pomniku student ze szpadą to sam autor projektu. W czasie studiów podczas gry w karty przegrał nie tylko majątek, ale także ubranie. Pozostała mu tylko szpada – symbol szlacheckiego stanu i męskiego honoru.

Nasz przewodnik oprowadził nas także po dziedzińcu Narodowej Biblioteki Ossolineum a potem pokazał nam Ścieżkę Historii Wrocławia znajdującą się na placu Nankiera. Składa się ona z 19 płyt wkomponowanych w chodnik i ukazuje ważne dla Wrocławia wydarzenia historyczne. Odczytanie wszystkich informacji wyrytych na kamieniach to prawdziwa lekcja historii. Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał prezent w postaci widokówki Wrocławia w formacie A4. Mimo zmęczenia wszyscy wracali do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com