7 listopada 2017 roku uczniowie klas czwartych PSP im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach pod opieką nauczycieli i rodziców udali się na wycieczkę do Wrocławia. W Teatrze Polskim uczniowie obejrzeli musical pt. „Śpiąca królewna”, dzięki któremu mogli przenieść się na chwilę w baśniowy świat pełen muzyki, tańca i fantazji. Podziwiali piękne stroje baśniowych bohaterów i kolorową scenografię, wzruszając się losem śpiącej królewny. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta.

 

Przewodnik miejski pan Marcin Załucki w ciekawy sposób przedstawił historię miasta oraz opowiedział wiele ciekawostek i anegdot związanych z oglądanymi miejscami. Przeszliśmy wzdłuż fosy miejskiej, oglądając Pałac Królewski oraz Narodowe Forum Muzyki. Na Placu Solnym dowiedzieliśmy się m. in. skąd pochodzi nazwa tego miejsca. Zwiedziliśmy także Rynek, zobaczyliśmy fontannę i pomnik nagiego Szermierza przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz wysłuchaliśmy jego zabawnej historii. Legenda mówi, że przedstawiony na pomniku student ze szpadą to sam autor projektu. W czasie studiów podczas gry w karty przegrał nie tylko majątek, ale także ubranie. Pozostała mu tylko szpada – symbol szlacheckiego stanu i męskiego honoru.

Nasz przewodnik oprowadził nas także po dziedzińcu Narodowej Biblioteki Ossolineum a potem pokazał nam Ścieżkę Historii Wrocławia znajdującą się na placu Nankiera. Składa się ona z 19 płyt wkomponowanych w chodnik i ukazuje ważne dla Wrocławia wydarzenia historyczne. Odczytanie wszystkich informacji wyrytych na kamieniach to prawdziwa lekcja historii. Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał prezent w postaci widokówki Wrocławia w formacie A4. Mimo zmęczenia wszyscy wracali do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

Wydarzenia

21 styczeń 2019 [poniedziałek]
Dzień Babci i Dziadka (kl. 0-III)
22 styczeń 2019 [wtorek]
Zebrania z rodzicami
28 styczeń 2019 [poniedziałek]
Rozpoczęcie ferii zimowych

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com