001 dzien ksiazek dla dzieci009 zakonczenie dni ksiazek

Maj w naszym kraju tradycyjnie nazywany jest miesiącem książki. W epoce dominacji multimediów, gdy coraz więcej ludzi klika, a coraz mniej czyta, postanowiliśmy urządzić w szkole prawdziwe święto książki.

Przez cały miesiąc odbywały się konkursy, w których mogli się zmierzyć miłośnicy sztuki czytania, a także pięknego pisania: konkurs na recenzję lub reklamę książki, konkurs pięknego czytania oraz konkurs kaligraficzny. Wszyscy uczniowie i ich rodzice mogli zagłosować w plebiscycie na ulubioną książkę dla dzieci i wymarzoną książkę, którą chcieliby znaleźć w bibliotece. Włączyliśmy się także do ogólnoświatowej akcji pod nazwą Bookcrossing, czyli uwalnianie książek, która polega na zostawianiu przeczytanych już książek w miejscach publicznych, aby inni mogli też czytać i dalej przekazywać je z rąk do rąk. Na szkolnym korytarzu pojawił się regał bookcrossingowy, a na nim uwolnione książki (w liczbie około 100!), z których wiele trafiło do rąk nowych czytelników.

W dniach 25-30 maja uczniowie wszystkich klas wzięli udział w grze czytelniczej. Pracując w duetach (klasa młodsza pod opieką starszej) wykonywali różne zadania związane z książką i czytaniem. Wspólnie czytali, dekorowali sale, wykonywali plakaty promujące czytanie. W finale projektu czytelniczego obejrzeliśmy również przedstawienie pt. „Sąd nad książką” w wykonaniu kółka teatralnego oraz uczestniczyliśmy w quizie dotyczącym lektury, którą starsi czytali młodszym. Rywalizację klas w tym czytelniczym maratonie wygrały dwa współpracujące ze sobą zespoły – klasy 1a i 4b.

Wszystkie te działania utwierdziły tylko społeczność szkolną w przekonaniu, że w naszej szkole książki mają się dobrze, biblioteka to ulubione miejsce spotkań, a po korytarzach przemyka wielu małych i dużych „książkomaniaków”.

Wydarzenia

26 maj 2019 [niedziela]
Dzień Matki (kl.0-III)
1 czerwiec 2019 [sobota]
Dzień Dziecka

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com