segregacja sie oplaca 2023 1segregacja sie oplaca 2023 2Na przełomie października i listopada Gmina Jelcz-Laskowice ogłosiła konurs plastyczny pod hasłem "Segregacja się opłaca". W sumie w trzech kategoriach wiekowych wpłynęły 193 prace, wyłoniono 12 laureatów, których prace zostaną opublikowane w kalendarzu, a 3 najlepsze prace, posłużyły jako wzór do wykonania muralu, który znajduję się przy PSZOK w Jelczu-Laskowicach.

Nasza uczennica Zuzanna Kownacka z klasy 1B została laureatką tego konkursu w kategorii klas I-III, a jej praca jest odwzorwana na muralu.  17 listopada 2023 r. w CSiR w Jelczu-Laskowicach odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych młodych artystów. W tym dniu zorgazniowany został także wernisaż, podczas którego można było ogładać wszystkie wykonane prace. Gratulujemy Zuzannie, a wszystkich zachęcamy do obejrzenia muralu.

dzien niepodleglosci 2023 1

Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas szóstych oraz klas trzecich. Apel rozpoczął się od odśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego. Apel uświetniły wiersze zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły oraz utwory patriotyczne. W tle wyraźnie widoczne były symbole Polski.dzien niepodleglosci 2023 2

szkola pamieta 2023

Listopad to miesiąc refleksji i zadumy nad przemijaniem. W sposób szczególny pielęgnujemy w nim pamięć o zmarłych. Odwiedzamy groby bliskich, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłoszycach nie zapominają również o Mogile Ofiar Hitleryzmu w miłoszyckim lesie. Jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie wraz z opiekunami udali się na cmentarz. Była to okazja na uporządkowanie mogiły, złożenia kwiatów oraz zapalenia zniczy, a wizyta na cmentarzu okazała się ciekawą lekcją historii kształtującą postawy patriotyczne. W ten sposób społeczność naszej szkoły włączyła się też w coroczną akcję "Szkoła Pamięta".

dyplomszkolapamieta

swiatowy dzien walki z glodem16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. Głównym celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W naszej szkole członkowie Szkolnego Koła PCK zorganizowali kiermasz domowego ciasta, chcąc w ten sposób wspomóc potrzebujące dzieci. Przez cztery dni udało się uzbierać 1925zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Rejonowego Oddziału PCK w Brzegu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Zarząd Szkolnego Koła PCK

28 września w naszej szkole obchodzono "Dzień Patronów". Z tej okazji młodzież z klas 4-8 wylosowała nazwiska polskich maratończyków, a następnie zebrała informacje o nich i wykonała plakaty prezentujące ich dorobek. Dzieci z klas 0-3 przygotwały natomiast kolorowe prace plastyczne, których hasłem przewodnim był maraton. Nauczyciele przybliżyli wszystkim uczniom historię maratonu i podstawowe zagadnienia z nim związane. O godz. 9.30 młodsi uczniowie sptokali się przed szkołą, a starsi na bosiku szkolnym i rozpoczęli rozgrzewkę przed wspólnym bieganiem. Wszycy gotowi do wspólnego przebięgnięcia dystansu maratonu stawili się na starcie i przebiegli dystans wyznaczony dla każdej kategorii wiekowej. Zakończeniem tego dnia był wspólny piknik.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 706 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com