dzien jezykow obcych 2023

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty z pozdrowieniami w różnych europejskich językach oraz zaprezentowali swoje muzyczne talenty w czasie koncertów, które odbyły się na długich przerwach 26 i 27 września. Serdecznie gratulujemy udanych występów i liczymy, że za rok znowu wspólnie przeżyjemy ten szczególny dzień!

festiwal nauki 03

19 września to data, którą uczniowie klas 8a i 8b Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach zapamiętają na bardzo długo. Tego dnia mieli oni niepowtarzalną okazję uczestniczyć w Dolnośląskim Festiwalu Nauki, który zorganizowany został na terenie Wrocławia.

Cała przygoda rozpoczęła się na słynnej Politechnice Wrocławskiej, gdzie studenci przygotowali dla młodych naukowców prawdziwą gratkę. Lewitujący pociąg, pojawiający się i znikający barwnik, a nawet robot badający dno basenu - to tylko niektóre z niezwykłych eksperymentów, które wprawiły uczniów w osłupienie. Wiedza przekazana przez studentów okazała się fascynująca i inspirująca, a atmosfera towarzysząca prezentacjom tylko dodatkowo podgrzewała atmosferę.

szkoly pelne talentow 2

Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele, już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoły pełne Talentów 2” mającej na celu rozwijanie dziecięcych talentów poprzez przekazywanie do szkół sprzętów edukacyjnych i sportowych i organizowanej przez Lidl. Serdecznie zachęcamy, jak w do przekazywania Talenciaków na rzecznaszej placówki.

Link do strony, na której można przesłać Talenciaki

 dolnoslaski festiwal nauki 5a

19 września klasa 5A udała się na Dolnośląski Festiwal Nauki do Wrocławia. Uczniowie uczestniczyli w dwóch warsztatach. Pierwszym z nich była przejażdżka symulatorem jazdy pojazdu ciężarowego (Scania) w ekstremalnych warunkach na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Dzieci miały okazję usiąść w kabinie ciężarówki i spróbować swoich sił jako kierowcy w różnych warunkach pogodowych. Oprócz tego pokazano nam miejsce wykonywania tzw crash testów.

Drugie warsztaty odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym pod okiem p. Dariusza Gruszki i dotyczyły tego, jak ważna jest dla nas gleba i jak ważne jest, by utrzymać ją w dobrej kondycji. W czasie zajęć uczniowie wykonali kilka eksperymentów, między innymi dotyczących erozji gleby

sprzatanie swiata 2023

15 września 2023 r. spoełczność naszej szkoły wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świat". Tegoroczna edycja tego przedsięwzięcia była wyjątkowa, ponieważ od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku minęło dokładnie 30 lat! Z raportów z poprzednich akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. To oraz fakt, że odbywa się ona nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę akcję tak wyjątkową w skali świata.

W miłoszyckiej szkole już od rana uczniowie zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice wyruszyli, aby posprzątać najbliższą okolicę. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem włączyli sie w sprzątanie świata. W sumie zebraliśmy kilkadizesiąt worków z odpadami. Po zakończonym sprzątaniu każdy jej uczestnik otrzymał słodkie upominiki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach. Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji Clean Up The World serdecznie dziękujemy i zapraszmy do podjęcia tej aktwyności za rok.

Informujemy, że wrześniowe zebrania z rodzicami odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

12 września 2023 r. - zebrania z rodzicami klas 0-III

16.30 - zebranie z dyrektorem w sali gimnastycznej

17.00 - zebrania z wychowawcami klas

13 września 2023 r. - zebrania z rodzicami klas IV-VIII i zebranie Rady Rodziców

16.30 - zebranie z dyrektorem w sali gimnastycznej

17.00 - zebrania z wychowawcami klas

18.00 - zebranie Rady Rodziców

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 386 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com