Wydarzenia
Nowa szkoła
Nowa szkoła
https://pspmiloszyce.pl/images/banners/wydarzenia/nowa_szkola_2022_23.jpg
PSP Miłoszyce
PSP Miłoszyce
https://pspmiloszyce.pl/images/banners/wydarzenia/nowa_szkola_2022_23_02.jpg
"zDolny Ślązaczek" to interdyscyplinarny konkurs, którego uczestnicy muszą wykazać się rozległą wiedzą i wszechstronnymi uzdolnieniami. Na etapie szkolnym i powiatowym ma on formułę międzyprzedmiotową - aby uzyskać dobry wynik, trzeba poradzić sobie z wieloma niełatwymi zadaniami z języka polskiego i matematyki. Wit Kowal, ubiegłoroczny laureat konkursu "zDolny Ślązaczek" z matematyki, również w tym roku zakwalifikował się do finału wojewódzkiego, tym razem z języka polskiego. Warto podkreślić, że tylko dwoje uczniów będzie reprezentować powiat oławski w finałowych zawodach we Wrocławiu. Gratulujemy Witkowi świetnego wyniku i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!
W czwartek 29 listopada w klasie I a zapanował magiczny nastrój. Sala lekcyjna zamieniła się w „salę wróżb”. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw miał okazję sprawdzić, co przyniesie mu przyszłość. Wróżby przeplecione były szaloną muzyką. Chociaż na chwilę oderwaliśmy się od rzeczywistości i przenieśliśmy w świat marzeń i fantazji. Była to wspaniała okazja do zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Zakończyliśmy zabawę andrzejkową pełni wiary, że spełni się to, co sobie wywróżyliśmy. A tak naprawdę to i tak wiemy, że wróżby to tylko żarty!
27 listopada 2017 r. w ramach projektu Uniwersytet w Szkole uczniowie klas piątych i siódmych uczestniczyli w wykładach z matematyki. Zajęcia prowadził dr Michał Karpuk (wykładowca akademicki Politechnik Wrocławskiej). Tematem wykładu dla klas piątych było zagadnienie "Naukowcy żartują. Matematyka z uśmiechem", zaś dla klas siódmych "Zapominamy o kalkulatorze". Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek z dzidziny matematyki. Z pewnością wzbogacili treści programowe realizowane w szkole. Poznali bliżej warsztat pracy naukowca oraz korzyści płynące z badań naukowych.
21 listopada, na zakończenie Tygodnia Życzliwości, odbyła się jeszcze jedna szkolna impreza – Szkolny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej klas 4-7, który poświęcony był uczuciom i idealnie wpisał się w charakter święta. W organizacji i prowadzeniu konkursu uczestniczyli uczniowie klasy 5b, którzy wraz z nauczycielkami Agnieszką Kornicką-Szyler i Elżbietą Wojtowicz przygotowali elegancką oprawę i tematyczną inscenizację nawiązującą do tytułu konkursu: „Niektórzy lubią poezję”. Tych „niektórych” – miłośników poezji – w zmaganiach konkursowych uczestniczyło całkiem sporo, bo 35 osób. Pokonując tremę prezentowali oni przed zgromadzoną publicznością – uczniami, nauczycielami i rodzicami – przygotowane wiersze i piosenki. Jury wyróżniło sześcioro uczniów:
Wszyscy wyróżnieni nagrodzeni zostali nagrodami książkowymi. Będą oni reprezentować naszą szkołę w konkursie miejsko-gminnym w Jelczu-Laskowicach.
Trwał w naszej szkole od 15 do 21 listopada. Działo się! Tworzyliśmy fantastyczne plakaty i drzewa życzliwości, przerwy spędzaliśmy tańcząc, wybieraliśmy króla i królową życzliwości ze wszystkich klas, nasi młodzi dziennikarze z klasy 7 a nagrali program o życzliwości. Nie zapomnieliśmy także o potrzebujących, ponieważ wolontariusze z naszej szkoły zebrali 880 złotych dla małego Oktawiana, który bardzo potrzebuje pieniędzy na leczenie. I tu pragniemy podziękować wszystkim, którzy tę akcję wsparli. Oktawianku, trzymaj się! Jesteśmy z Tobą! Tydzień Życzliwości zakończyliśmy apelem podsumowującym akcję i gromkim „Sto lat” dla pana dyrektora, który w ten dzień obchodził swoje urodziny. Cały program przygotowały i koordynowały panie Aleksandra Przystasz i Monika Kanus, którym bardzo dziękujemy. Aha, chcemy dodać, że tylko oficjalnie zakończyliśmy Tydzień Życzliwości 21 listopada, bo tak naprawdę u nas życzliwość trwa cały czas
Programy i projekty