Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w PSP w Miłoszycach Szkolne Koło PCK postanowiło przeprowadzić akcję prozdrowotną, której głównymi celami było zapoznanie uczniów z:

  • zasadami zdrowego odżywiania się,
  • znaczeniem aktywności fizycznej dla zdrowia,
  • zagadnieniami higieny psychicznej i fizycznej,
  • technikami relaksacji.

W związku z powyższym podczas pierwszej godziny lekcyjnej odbył się konkurs na zdrowe drugie śniadanie, które wygrała klasa 8A. Tego dnia odbyły się także zajęcia z panią psycholog, konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia, a w czasie przerw uczniowie tańczyli taniec „Belgijka” . Członkowie koła przygotowali także tematyczna gazetkę ścienną.

jestem polakiem jestem europejczykiem 202325 kwietnia 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 Jelczu-Laskowicach, odbył się konkurs "Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem ". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4a w składzie: Lena Góral, Lena Przybylska, Jerzy Kołakowski i Max Kminiak. Uczniowie pod opieką pani Magdaleny Dekret przygotowywali się do powyższego konkursu. Tematyka była rozległa i trudna. W wyniku indywidulanego testu liczącego 40 pytań, Lena Przybylska wraz z uczniem z PSP nr 1 w Jelczu - Laskowicach zdobyła taka sama liczbę punktów i wzięła udział w dogrywce. Ostatecznie uczennica zajęła 2 miejsce wygrywając bon pieniężny do sklepu „Empik”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział oraz słodki poczęstunek.

Uczniowie naszej szkoły wyprawili naszej planecie piękne święto. Klasy czwarte odwiedziły wszystkich uczniów z przedstawieniem edukacyjno-artystycznym. Szkolne korytarze wypełniły plakaty poświęcone naszej planecie. Uczniowie klas 5- 8 mogli się zmierzyć z quizem o Ziemi i wziąć udział w konkursie „Flagi Świata”. Oba te konkursy cieszyły się bardzo duża popularnością – wzięło w nich udział ponad 70 osób. W konkursie „Flagi Świata” zwyciężyli:

  • Bartosz Ropuszyński, kl. 7b – I miejsce
  • Piotr Kita, kl. 8a – II miejsce
  • Marcin Gadomski, kl. 7b – III miejsce
  • Oliwier Romańczuk, kl. 7a – wyróżnienie

Zwycięzcom gratulujemy!

gminny konkurs logopedyczny 2023 

Dnia 21 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Logopedyczny JĘZYKOWE ŁAMAŃCE w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Jelczu-Laskowicach. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać, w ciągu 2 minut ,,zdania i wyrażenia trudne językowo, zachowując poprawną dykcję oraz staranną wymowę. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą starannością dbania o piękno naszego języka, ale również interpretacji emocjonalnej czytanego tekstu.

Stąd w kategorii klas I-IV: I miejsce zajęła Marta Byndas z kl. II A, II miejsce powędrowało do Emilki Witkowskiej z kl. III A a wyróżnienie otrzymała Lena Gnadkiewicz z kl. III A.

W kategorii klas V-VIII nasza szkoła zajęła naczelne miejsca : I miejsce Dobrawa Strzelecka z kl. V B, II miejsce Szymon Kordel z kl. VI B, III miejsce Alicja Łukasiewicz z kl. VIII A

Uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

14 kwietnia 2023 r. uczennice naszej szkoły Maja Zaskórska oraz Maja Kozulak zajęły II miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT. Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 omienia Jana Pawła II W Oławie oraz Powiatowy Ośrodek Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie. Partnerem konkursu było wydawnictwo Macmillan Polska. Konkurs polegał na wyłonieniu trzech zwycięzców w grupach uczniów z klas IV-V oraz VI–VII, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów w teście.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 510 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com