wielaknoc

Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech ten świąteczny czas spędzony bez pośpiechu, trosk i zmartwień, w zdrowiu i ciepłej rodzinnej atmosferze będzie dla wszystkich źródłem nadziei, siły i wiary.

Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

31 marca 2023 r. odbył się szkolny etap nowego konkursu na językowe wygibasy, którego celem było doskonalenie dykcji uczniów, rozwijanie czytania ze zrozumieniem, pobudzenie wyobraźni i wiara we własne siły. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I-IV oraz 13 z klas V-VIII. Mieli oni za zadanie wyćwiczyć staranną wymowę przygotowanych wcześniej łamańców językowych oraz do wybranego z nich, wykonać pracę plastyczną. Ilustracje można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Nasi uczniowie z radością podjęli próby wypowiedzenia bez błędu.trudnych zwrotów, rymowanek i zdań. Język nie zwinął im się w supeł, a żmudna nauka stała się wspaniałą zabawą.

Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez panią Lidię Świerzko. Na zajęciach dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą zadbać o naszą planetę oraz żyć w z zgodzie z naturą. Każdy uczeń samodzielnie wykonał torbę wielokrotnego użytku. Dzieci okazały się bardzo kreatywne. Warto dbać o środowisko - nasz wspólny dom!

29 marca 2023 r. odbył się I Gminny Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem „Bliżej nauki”. Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodzieży światem nauki w zakresie nauk ścisłych, a także popularyzacja wiedzy o procesach chemicznych i fizycznych zachodzących w otaczającym nas świecie. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział pięć trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych nr 1, 2 i 3 w Jelczu-Laskowicach, szkoły podstawowej w Minkowicach Oławskich oraz szkoły podstawowej w Miłoszycach.

Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu wiedzy, krzyżówki, zadań rachunkowych oraz interpretacji pokazu doświadczenia chemicznego i fizycznego. Uczniowie ze wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą i do samego końca rywalizowali o miano najlepszej drużyny. Pierwsze miejsce zajął zespół ze szkoły w Miłoszycach, druga była drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach, a trzecie miejsce przypadło zespołowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Minkowicach Oławskich.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, a najlepszym gratulujemy wspaniałych wyników. Za rok zapraszamy na II Gminny konkurs chemiczno-fizyczny.

Miło nam poinformować, że dwie uczennice z naszej szkoły (Maja Kozulak z klasy VII B oraz Lena Małkowska z klasy VIII B) dostały się do finału konkursu z języka angielskiego pt. Dicto-Challenge.

Organizatorem dyktanda jest Liceum Ogólnokształcące nr IV im. Stefana Żeromskiego we Wrocławiu we współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wydawnictwem Pearson Polska. Konkurs ten jest umieszczony w "Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych lub sportowych organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023."

W finałowym dyktandzie, które odbędzie się 26 kwietnia, Maja i Lena zmierzą się z 30 najlepszymi uczniami z wrocławskich i podwrocławskich szkół podstawowych. Tym razem będzie odczytane przez native speakera z Wielkiej Brytanii. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły poprzez udział w konkursach tematycznych. Specjalny quiz dla klas 4 – 8 przygotowały uczennice klasy 5a. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodki upominek. Równolegle do konkursów na korytarzu szkolnym można było podziwiać plakaty o tematyce związanej z zasobami wody i sposobami jej ochrony. Wystawę przygotowała również klasa 5a.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 603 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com