Z przyjemnością informujemy, że wśród tegorocznych Laureatów Dolnośląskich Konkursów Przedmiotowych "zDolny Ślązak" jest ósmoklasistka z naszej szkoły. Dzięki nieustającej ciekawości popartej wytrwałą pracą i talentem Aleksandra Szczepańska odebrała dyplom na uroczystej gali we wrocławskim Kuratorium Oświaty. Ola zwycięsko przeszła szkolne i powiatowe eliminacje XXIV edycji konkursu, a w finale wojewódzkim wykazała się ogromną wiedzą z języka polskiego. Jako laureatka ma pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy Oli bardzo wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów na edukacyjnej ścieżce.

dzien ksiazki 2024

10 maja w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki połączony z Dniem Bibliotek i Bibliotekarza. Uczniowie z klas 1-2 wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą zakładkę do książki. 14 uczniów zostało nagrodzonych za zakładkę wyróżnieniem oraz drobnym upominkiem. Uczniowie klas 3-8 rywalizowali między sobą w następujących konkurencjach: rozwiązywali „Quiz literacki z wiadomości o książkach” i wykonywali plakat związany z książkami. Wszystko to na jednej wybranej lekcji przy pomocy nauczyciela j. polskiego lub wychowawcy. Po podliczeniu punktów otrzymanych za quiz i plakat okazało się , że I miejsce ex aequo zajęły klasa 3A i 3B, II miejsce – kl. 4A, III miejsce – kl. 7A, a klasy 5A i 7B otrzymały wyróżnienie. Równocześnie nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek, organizowanych przez czasopismo „Biblioteka w Szkole” pod szyldem Fundacji dla Bibliotek. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, na której mógł wpisać do 3 tytułów książek, które ostatnio przeczytał i mu się podobały. Wypełnione karty wrzucano do urny. Swoje głosy na ulubione książki oddało 190 uczniów. Ogólnopolskie wyniki będą ogłoszone we wrześniu. Bardzo dziękujemy za udział.

Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice informuje o możliwości zgłoszenia dziecka do udziału w półkolonii, organizowanej w czasie wakacji. Przewiduje się organizację turnusów w szkołach do których uczęszcza dziecko przy zapewnieniu min. 12 dzieci w grupie.

Na karcie półkolonii należy wskazać termin wypoczynku (można zapisać dziecko na dwa turnusy). Informacje o konkretnych terminach turnusów w miłoszyckiej szkole zostaną podane w późniejszym terminie. Godziny pobytu dziecka: od 07:00 do 16:00 (prosimy o dopisanie na karcie informacji o przewidywanych godzinach uczęszczania przez dziecko na zajęcia).

Proponowane terminy półkolonii:

  • I turnus 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r.
  • II turnus 01.07.2024 r. - 05.07.2024 r.
  • III turnus 08.07.2024 r. - 12.07.2024 r.
  • IV turnus 15.07.2024 r. - 19.07.2024 r.
  • V turnus 22.07.2024 r. - 26.07.2024 r.

Odpłatność za tydzień (od poniedziałku do piątku): 250,00 zł dla dzieci z Gminy Jelcz-Laskowice.

Organizator zapewnia wyżywienie: II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek. Program półkolonii zostanie przedstawiony po zebraniu kart kwalifikacyjnych i utworzeniu się grup (grupa może liczyć maksymalnie 15 dzieci). Opiekę sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Zorganizowanie półkolonii i liczba turnusów zależeć będzie od zainteresowania rodziców i możliwości organizacyjnych (możliwość zapewnienia opieki).

Karty kwalifikacyjne należy złożyć w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 7 czerwca 2024 r. do godz. 12.00

Uczestnikami półkolonii mogą być uczniowie klas I-IV szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Jelcz-Laskowice oraz rodzice pracują i nie mogą zapewnić opieki.

Do pobrania:

Informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych tzw. zerówek oraz klasy pierwszej rozpocznie się 23 maja 2024 r., będzie prowadzona na wolne miejsce i będzie się odbywała na podstawie podań składanaych przez rodziców do sekretariatu szkoły.

maraton 01

1 maja 2024 r. odbył się XX Toyota Maraton Jelcz-Laskowice. W tym dniu wolontariusze z naszej szkoły obsługiwali punkt żywieniowy przy ulicy Ogrodowej w Miłoszycach. Już od rana chętni uczniowie i nauczyciele pojawili się, aby wspierać biegaczy zarówno poprzez pracę w punkcie żywieniowym jak i doping wszystkich uczestników. Dopisała wsapniała pogoda, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia przez cały dzień. Wszyscy ochotnicy otrzymali pamiątkowe koszulki XX Maratonu Jelcz-Laskowic. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z naszej szkoły, a wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych sukcesów. Do zobaczenia za rok.

maraton 02

Samorząd Uczniowi wraz z Wolontariatem Szkolnym w dniu 22 marca zorganizował w Szkole „Dzień Antynikotynowy”. W ramach profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom, uczniowie klas 4-8 zgłębili tematykę dotyczący zdrowia, w kontekście szkodliwości palenia papierosów. W trakcie zajęć dydaktycznych mierzyli się z tematem, tworzyli własny przekaz „NIE PAL” w formie plakatów, które zdobią ściany szkoły, na przerwach rozwiązywali quizy, a w trakcie zajęć wychowania fizycznego wzięli udział w „Biegu po zdrowie”. W tym dniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny i polonistyczny pt.: „Piękne Płuca” oraz „List do palacza”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, za co dziękujemy Radzie Rodziców. Bardzo dziękujemy uczniom, za zaangażowanie w przeprowadzoną Akcję Profilaktyczną.

Karolina Romanowicz-Trocińska,
psycholog

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 470 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com