maraton 01

1 maja 2024 r. odbył się XX Toyota Maraton Jelcz-Laskowice. W tym dniu wolontariusze z naszej szkoły obsługiwali punkt żywieniowy przy ulicy Ogrodowej w Miłoszycach. Już od rana chętni uczniowie i nauczyciele pojawili się, aby wspierać biegaczy zarówno poprzez pracę w punkcie żywieniowym jak i doping wszystkich uczestników. Dopisała wsapniała pogoda, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia przez cały dzień. Wszyscy ochotnicy otrzymali pamiątkowe koszulki XX Maratonu Jelcz-Laskowic. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z naszej szkoły, a wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych sukcesów. Do zobaczenia za rok.

maraton 02

Samorząd Uczniowi wraz z Wolontariatem Szkolnym w dniu 22 marca zorganizował w Szkole „Dzień Antynikotynowy”. W ramach profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom, uczniowie klas 4-8 zgłębili tematykę dotyczący zdrowia, w kontekście szkodliwości palenia papierosów. W trakcie zajęć dydaktycznych mierzyli się z tematem, tworzyli własny przekaz „NIE PAL” w formie plakatów, które zdobią ściany szkoły, na przerwach rozwiązywali quizy, a w trakcie zajęć wychowania fizycznego wzięli udział w „Biegu po zdrowie”. W tym dniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny i polonistyczny pt.: „Piękne Płuca” oraz „List do palacza”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, za co dziękujemy Radzie Rodziców. Bardzo dziękujemy uczniom, za zaangażowanie w przeprowadzoną Akcję Profilaktyczną.

Karolina Romanowicz-Trocińska,
psycholog

21 marca csała społeczność szkolna cieszyła się z nadejścia wiosny. W tym dniu uczniowie klas 0-3 przeszli przez Miłoszyce w barwnym korowodzie i na dobre pożegnali zimę i przywitali długo oczekiwaną wiosnę. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział we wiosennym pokazie mody. Przygotowane przez nich kreacje obfitowały w wiosenne akcenty i kolory. Wszystkiemu przyglądało się bacznie jury, które oceniało kreatywność i pomysłowość uczniów, sposób zaprezentowania strojów i inne walory pokazu. Całość była przeplatana wiossnnymi piosenkami, w ykonaniu utalentowanych dziewcząt z klas szótych i ósmych. Najciekawiej zaprezentowali się uczniowie klasy 4A, miejsce drugie zajęła klasa 8A, a miejsce trzecie 5B. Wywołany pokazem dobry nastrój i wspaniały humor towrzyszyły wszystkim do końca pierwszego dnia wiosny.

konurs fizyczno chemiczny 02 konurs fizyczno chemiczny 02

19 marca 2024 r. w PSP Miłoszyce im. Maratończyków Polskich odbył się II Gminny Konkurs Chemiczno-Fizyczny. Uczestniczyło w nim 12 uczniów klas 7 – 8 z 4. szkół z gminy Jelcz-Laskowice. Uczestnicy zmierzyli się w 8 konkurencjach, m. in. rozwiązywali pisemny test wiedzy z 24 pytaniami z zakresu chemii oraz fizyki. Dyrektor PSP w Miłoszycach Mariusz Kołakowski wręczył uczniom uczestniczącym w konkursie dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pracę uczestników oceniała komisja, w skład której wchodzili opiekunowie poszczególnych drużyn. W tym roku konkurs wygrała drużyna reprezentująca PSP Nr 1 im. Jana Pawła II z Jelcza-Laskowic. Drugie miejsce zajęła drużyna z PSP Miłoszyce im. Maratończyków Polskich. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z PSP Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie, a tuż za podium znalazła się drużyna z PSP Nr 3 im. Bolesława Prusa. Obie szkoły również są z Jelcza-Laskowic. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

We wtrorek 20 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas której przekazano podziękowania dla przyjaciół szkoły, wyróżniono najlepszych uczniów oraz wręczono stypenida Brumistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Tytuł "Przyjaciel Szkoły" dyrektor szkoły Mariusz Kołakowski przekazał 14 osobom, firmom i instytucjom, które w minionym roku bezinteresowanie wpsierały działaność naszej placówki. Stypendia otrzymało 20 wybitnych uczniów, którzy musieli wykazać się zarówno wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem jak i dodatkową aktywnością i zaangazowaniem. Wyróżnienia "Wzorowego Ucznia", wychowawcy klas 4-8 klas wraz z dyrekcją szkoły przekazali 60 uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Galę uświetnił spektakl pt. „Szkolne Dziady Na Wesoło", przygotowany przez uczniów klasy 7B  pod kierownictwem wychowawczyni Pani Anny Stefańskiej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom, a przyjaciołom szkoły dziękujemy za zagażowanie i pracę na rzecz naszej szkoły.

Burmistrz Jelcz-Laskowic informuje o rozpoczęciu rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas I w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Jelcz-Laskowice.

Rekrutacja będzie prowadzona w formie elektronicznej.

Dla dzieci które będą brały udział w rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych adres strony: http://jelczlaskowice.przedszkola.vnabor.pl

Dla dzieci które będą brały udział w rekrutacji do klas I szkół podstawowych adres strony: http://jelczlaskowice.podstawowe.vnabor.pl

Platforma będzie udostępniona od 08 marca 2024 r. do 18 marca 2024 r. (do godz. 15.00)

O naborze nie decyduje kolejność złożenia wniosku tylko liczba uzyskanych punktów w rekrutacji.

Do rekrutacji elektronicznej będzie Państwu potrzebny profil zaufany, którym będziecie podpisywać wniosek rekrutacyjny oraz inne dokumenty. Profil zaufany można założyć poprzez bankowość elektroniczną (jeśli Państwa bank posiada taką funkcję) lub na stronie https://pz.gov.pl

Terminarz rekrutacji:

  • 8 – 18 marca 2024 r. – składanie wniosków o przyjęcie do placówki,
  • 19 – 20 marca 2024 r. – prace komisji rekrutacyjnej,
  • 21 marca 2024 r. – opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
  • 22 – 26 marca 2024 r. – potwierdzenie przez rodzica lub opiekuna prawnego woli przyjęcia do placówki,
  • 27 marca 2024 r. – opublikowanie list przyjętych i nieprzyjętych.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 658 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com