Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole nie powoduje braku możliwości samodzielnej pracy uczniów w domu. Poniżej zamieszczamy informację Ministerstwa Edukacji Narodowej o dostępnych dla uczniów i rodziców zasobach internetowych. Jednocześnie informujemy, że od jutra na szkolenej stronie internetowej zostanie uruchomiona zakładka E-learning, w której będą publikowane materiały edukacyjne dla uczniów. Informacje o zakresie materiału, zadaniach i ćwiczeniach do samodzielnego wykonania będą spływały także przez e-dziennik.

Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć - komunikat MEN

Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

Nauczycielki języka polskiego, muzyki i nauczyciel-bibliotekarz zapraszają uczniów klas IV-V do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej pod hasłem „Z Brzechwą w tle”.

Poniżej prezentujemy konkursowy regulamin.
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV – V, wśród których komisja konkursowa wybierze artystów najciekawiej interpretujących utwory Jana Brzechwy.
2. Dopuszcza się możliwość przygotowania kostiumu scenicznego korespondującego z treścią wiersza.
3. Konkurs obejmuje 2 kategorie: recytację i poezję śpiewaną.
4. Recytatorzy prezentują jeden wiersz lub jeden utwór muzyczny.
5. Czas prezentacji nie powinien być krótszy niż 2-3 minuty.
6. Uczniowie swój udział w konkursie zgłaszają nauczycielowi języka polskiego lub muzyki do 13 marca 2020 roku.
7. Nauczyciele podają listę zainteresowanych konkursem uczniów pani Joannie Kołakowskiej – koordynatorce konkursu do 16 marca 2020 roku.
8. Termin szkolnego etapu konkursu przewidziano na 27 marca 2020 roku.
9. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy, najlepsi uczestnicy konkursu otrzymają dodatkowo drobny upominek.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na niebanalne występy!

„I co, i co, że Babcia nam urosła…,
I co, i co, że Dziadek urósł trochę,
że lat ma trochę więcej niż dwa plus trzy plus osiem.
I co , i co , to ważne, że mam Dziadka ,
że bardzo kocham go i lat mu życzę sto!”

Uczniowie klas 0-III wraz ze swymi wychowawczyniami pamiętali o Swoich ukochanych Babciach i Dziadkach. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowali programy artystyczne, które zaprezentowali dla najwdzięczniejszej publiczności. Babunie i Dziadziusiowie wzruszeni, rozbawieni, rozśpiewani, podjęci smakołykami z łezką w oku przyglądali się popisom milusińskich, którzy tańcem, piosenką, uroczą recytacją podkreślili wyjątkowość Dnia Babci i Dziadka.

Serdecznie dziękujemy miłym Gościom za przybycie i wspólną z wnukami zabawę!

Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz z głębi serca życzymy zdrowia, pogody ducha i pociechy z wnucząt.

6 lutego 2020 r. uczniowie klas IV-VIII bawili się hucznie podczas dyskoteki karnawałowej zorganizowanej prze opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Miłej zabawie przy rytmach najpopularniejszych hitów towarzyszył szybki kurs tańca. Chętni uczniowie i nauczyciele mogli nauczyć się tańczyć na przykład belgijkę. Do tańca wszystkich zapalił i porwał niezastąpiony didżej.

Na parterze szkolnego korytarzu sprawnie działała charytatywna kawiarenka. Nie po raz pierwszy uczniowie i ich rodzice włączyli się w pomoc chorej Tosi Wiśniewskiej. Na zorganizowanym stoisku można było kupić przeróżne słodkości (w tym przepyszne pączki) oraz piękne kartki okolicznościowe.

Miłej, koleżeńskiej zabawie towarzyszyła ogromna uciecha i frajda. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowadniają, że pomagać innym jest bardzo przyjemnie, bo można się przy tym naprawdę dobrze bawić.

31 stycznia 2020 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły barwnie i oryginalnie przebrani stawili się w szkolnej sali gimnastycznej, która tego dnia pełniła funkcje karnawałowego parkietu. O liczne atrakcje zadbali animatorzy, którzy rozbawili naszych najmłodszych kolegów. Oprócz zabawy tanecznej mogli oni uczestniczyć w pokazach gigantycznych baniek mydlanych oraz różnorakich konkursach i zabawach tematycznych. Ten kolorowy bal dobrze usposobił rozbawioną gromadkę i na długo pozostanie w pamięci uczniów klas 0-III.

17 stycznia 2020 roku uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do małego "żywego muzeum" w Niemczy. W tej niewielkiej miejscowości kilka lat temu powstała Piernikarnia Śląska. W tym wyjątkowym miejscu podczas zorganizowanych warsztatów nasi uczniowie mogli doświadczyć trudnej sztuki piernikarstwa. Dzieci samodzielnie wykonywały pierniki, formowały je z użyciem specjalnych form. Podczas gdy ciasteczka się wypiekały, dzieciaki wysłuchały ciekawych, piernikowych historii oraz poznały tradycję piekarstwa śląskiego. Pierwszaki poznały dawne receptury oraz obrzędy jedzenia pierników, oglądały rekwizyty i dotykały licznych ekspozycji. Była to dla nas fantastyczna i magiczna zabawa, której efektem były przepyszne pierniczki, które z dumą przywieźliśmy do Miłoszyc.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 251 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com