phoca thumb m 093 wzorowy uczen9 lutego 2018 roku w godzinach popołudniowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich odbyła się gala, której celem było podsumowanie I półrocza oraz nadanie tytułów „Przyjaciel Szkoły”. Uroczystość odbywała się w podniosłej atmosferze z udziałem pocztu sztandarowego. Uczestniczyli w niej burmistrz Bogdan Szczęśniak, wiceburmistrz Marek Szponar, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice, uczniowie i zaproszeni goście.

Dyrektor szkoły Mariusz Kołakowski i wicedyrektor Teresa Siciarek podziękowali rodzicom, a także przedstawicielom firm oraz instytucjom za bezinteresowną pomoc i wsparcie okazane szkole. Tytułem „Przyjaciela Szkoły” uhonorowano 11 osób.

001 pies

7 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji dobroczynnej na rzecz zwierzaków ze schronisk. Odwiedziła nas wolontariuszka ze schroniska dla zwierząt z Oławy( ul. Rybacka). Dary zebrane pod patronatem Szkolnego Klubu Wolontariusza zostały przekazane potrzebującym zwierzakom( kotkom z Wrocławia i pieskom z Oławy). W ramach podziękowania pani wolontariusz przywiozła ze sobą miłą psinkę Sally, która urzekła dzieciaki swoją łagodnością, opowiedziała o adopcji zwierząt, wolontariacie, opiece i działalności schroniska. Serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach dobroczynnych.

babel

"Wieża Babel" to konkurs lingwistyki matematycznej dla szkół podstawowych organizowany od roku szkolnego 2006/07 przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z LO nr III we Wrocławiu. Udział w tym konkursie nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych. Wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i badania hipotez oraz wiedza o języku polskim na poziomie szkoły podstawowej.

W tym roku nasza szkoła kolejny już raz przystąpiła  do konkursu. Spośród 65  szkół z wielu regionów kraju do finału zakwalifikowało się 166 uczniów. Wśród nich są nasi uczniowie:  Antonina Wolska i Wit Kowal, którzy  3 marca 2018 r. będą reprezentować szkołę w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu.

zz001

23 stycznia, w 73. rocznicę wyzwolenia obozu  KL  Fünfteichen , delegacja uczniów naszej szkoły zapaliła znicze na   mogole ofiar tego obozu, która znajduje się w  miłoszyckim lesie.

Informujemy, że od 29 stycznia 2018r. ulega zmianie plan lekcji.

Najnowszy plan lekcji dostępny jest <<TUTAJ>>.

szop008

W  szkolnym etapie  Gminnego Konkursu na szopkę bożonarodzeniową  zwycięzcami zostali:

Małgorzata Kogut  - I miejsce

Patryk Kwiatkowski  II miejsce

Marcin Lis – III miejsce

Miłosz Landwójtowicz

Alicja Darmochwał – wyróżnienie

Filip Peregudowski - wyróżnienie

Trzy najlepsze szopki reprezentowały szkołę w następnym  etapie. Ich autorzy otrzymali 20 grudnia z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice dyplomy i nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wydarzenia

21 styczeń 2019 [poniedziałek]
Dzień Babci i Dziadka (kl. 0-III)
22 styczeń 2019 [wtorek]
Zebrania z rodzicami
28 styczeń 2019 [poniedziałek]
Rozpoczęcie ferii zimowych

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com