zawieszenie zajecInformujemy, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej,
przedłużony zostaje okres zawieszenia zajęć w szkole do 10 kwietnia 2020 r.

12 września w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej.

phoca thumb m 004 spotkanie z kolazem12 września 2019r. naszą szkołę odwiedził ceniony kolarz torowy Mateusz Rudyk, który ma na swoim koncie wiele medali. Do najcenniejszych trofeów zaliczyć można: złoty medal za sprint drużynowy w Mistrzostwach Europy i brązowy w Indywidualnych Mistrzostwach Świata.

Młody sportowiec z Jelcza-Laskowic z ogromnym zaangażowaniem przekonywał uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego trybu życia. Opowiadał o swoich początkach na torze, rowerowej pasji, wyczerpujących i żmudnych treningach, zapierających dech w piersiach startach w zawodach, wyzwaniach i radościach, które płyną z wyczynowego uprawiania sportu. Mateusz chętnym uczniom zaproponował minizawody na swoim stacjonarnym treningowym rowerze, pokazał narodowy strój kolarski, pozwolił przymierzyć kas ochronny i rozdał drobne upominki (czapki, bidony, worki sportowe i soczki), a przede wszystkim zaprosił na wspólną zaprawę do pobliskiej szkółki kolarskiej.

narodowe czytanie logo 20199 września 2019r. szerokim echem w naszej szkole odbiła się cykliczna akcja propagowana przez Parę Prezydencką pod hasłem Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony tego wydarzenia Pierwsza Dama i Prezydent RP zaproponowali do wzięcia na warsztat NOWELE POLSKIE. Wśród ponad 100 propozycji przesłanych do Kancelarii Prezydenta wybrano 8 nowel na 8. Narodowe Czytanie!

Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach szczególnie zainteresowała „Katarynka” Bolesława Prusa, dlatego nauczycielki języka polskiego, Pani Joanna Kacyniak i Pani Joanna Kołakowska, zorganizowały miłoszyckie czytanie tego właśnie utworu przed szkolną kamerą. Swoje głosowe interpretacje dzieła przedstawili chętni uczniowie klas V-VIII oraz nauczyciele, tj. Panie: Bożena Kowalska, Elżbieta Dwojak, Joanna Kacyniak, Elżbieta Wojtowicz, Elżbieta Pająk, Lidia Świerzko, Ewelina Gronowska oraz Panowie: Dariusz Błaszczyk i Dawid Kisiel. Zmontowany film został zaprezentowany w poniedziałek uczniom klas IV-VIII i stał się okazją do promocji czytelnictwa na najwyższym poziomie. Akcji towarzyszyła wystawa poświęcana wszystkim autorom wybranych przez Prezydenta dzieł oraz cykl lekcji języka polskiego skupionych na noweli Bolesława Prusa.

Wszystkie planowane przez polonistki działania wokół tej akcji zostały opisane i przedstawione do akceptacji przez Kancelarię Prezydencką, o czym można było przeczytać na stronie internetowej Prezydenta RP.

Wszystkim czytelnikom (małym i dużym) serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w tym wydarzeniu i liczymy na to, że przygotowany film będzie po latach miłą pamiątką.

phoca thumb m 024 rozpoczecie roku 2019 20202 września 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach cała społeczność szkolna, tj.: uczniowie, ich rodzice oraz opiekunowie, ksiądz proboszcz, katecheci, nauczyciele, dyrekcja oraz pracownicy obsługi i administracji, uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Na dwu akademiach szkolnych najpierw młodsi, bo uczniowie klas 0-III, a potem uczniowie klas IV-VIII przywitali swoich nauczycieli i wychowawców oraz nowe nauczycielki, które od dziś będą z nami płynąć pod wspólną banderą.

Gromkimi brawami przywitano:
- Panią Małgorzatę Siekanowicz – wychowawczynię klasy 1a;
- Panią Katarzynę Łoniewską – nauczyciela wspomagającego w klasie 1b;
- Panią Ewelinę Gronowską – nauczycielkę matematyki, wychowawczynię klasy 4;
- Panią Joannę Kacyniak – nauczycielkę języka polskiego, wychowawczynię klasy 4;
- Panią Joannę Kołakowską – polonistkę.

Najlepsi uczniowie, którzy w poprzednim półroczu wykazali się mrówcza pracą i wzorowym zachowaniem, otrzymali z rąk dyrektora Mariusza Kołakowskiego stypendium Burmistrza ufundowane w ramach wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. 

Dyrektor szkoły zaprosił uczniów do aktywnego korzystania z nowo powstałej pracowni fizyczno-chemiczno-biologicznej zlokalizowanej na I piętrze oraz gruntownie odnowionej sali nr 10. Wspomniał także o zakończeniu prac drugiego etapu termomodernizacji, w ramach którego dokonano wymiany instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji nowej kotłowni gazowej. Słowa podziękowania popłynęły też w stronę sponsora, który ufundował nowoczesne i energooszczędne oświetlenie sali gimnastycznej.

Ksiądz Proboszcz Janusz Giluń oraz dyrektor szkoły życzyli wszystkim zgromadzonym wielu sukcesów w nauce, harmonijnego rozwoju, przygód na drodze odkrywania nowych, nieznanych naukowych lądów.

Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie 19 czerwca 2019 r. (środa) zgodnie z poniższym harmonogramem:

- godz. 8.00 - akademia w sali gimnastycznej dla klas 0-III

- godz. 8.30 - spotkanie w klasach z wychowawcami klas 0-III

- godz. 9.00 - Msza Święta

- godz. 10.00 - akademia w sali gimnastycznej dla klas IV-VIII

- ok. godz. 11.15 - spotkanie w klasach z wychowawcami klas IV-VIII

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com