phoca thumb m 004 dzien tabliczki mnozenia28 września 2017r. uczestniczyliśmy w VII Światowym Dzieniu Tabliczki Mnożenia. Hasłem przewodnim było "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do tegorocznej akcji. Na kilka dni przed jej oficjalnym rozpoczęciem, społeczność uczniowska powtarzała tabliczkę mnożenia na lekcjach, dekorowała sale lekcyjne i korytarze plakatami z licznymi przykładami. Klasy trzecie wykonały opaski na głowę promujące mnożenie.

Podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pracowało 5 komisji egzaminacyjnych. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności losując los z pięcioma przykładami, udzielając odpowiedzi w czasie 3 minut. Do egzaminu przystąpiło 113 uczniów oraz niektórzy nauczyciele. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 58 uczniów. Ponadto uczniowie klas II-IV, którzy bezbłędnie zdali egzamin mogli uczestniczyć w sali gimnastycznej w zawodach sportowych. W grze „Królowa skakanki” wzięło udział 22 dziewczynki wykazując się umiejętnościami skoków na skakance i znajomością tabliczki mnożenia z trudniejszych przykładów. Z kolei do zmagań o tytuł „Piłkarza matematyka” przystąpiło 18 chłopców, podczas których równie chętnie obliczali przykłady z tabliczki mnożenia i strzelali gole do bramki. Publiczność na sali dopingowała reprezentantów swoich klas. W tym samym czasie 18 uczniów klas starszych przystąpiło do konkursu, rozwiązując łamigłówki liczbowe, które wcale nie były łatwe. Dopełnieniem zmagań było wręczenie zwycięzcom certyfikatów i drobnych upominków. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

Wydarzenia

21 styczeń 2019 [poniedziałek]
Dzień Babci i Dziadka (kl. 0-III)
22 styczeń 2019 [wtorek]
Zebrania z rodzicami
28 styczeń 2019 [poniedziałek]
Rozpoczęcie ferii zimowych

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com