phoca thumb l 005 dzien niepodleglosciW piątek - 8 listopada 2019r. - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach, dzięki wspaniałemu pomysłowi nauczycielek historii, wzięli udział w nadzwyczajnej lekcji. Tematem spotkania była droga Polski do Niepodległości. Wokół tego motywu piątoklasiści pod egidą Pani Elżbiety Wojtowicz przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą 101. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Wolności. Młodzi artyści brawurowo przeprowadzili publiczność przez meandry przeszłości, przez najważniejsze wydarzenia lat 1772 – 1918, wspominając trudne, ale i chwalebne chwile polskiego narodu oraz sylwetki wybitnych Polaków, dzięki którym duch w Polakach nie upadł. Tę cenną lekcję historii dopełniło uczniowskie patriotyczne granie i śpiewanie, którego ambasadorkami były Pani Anna Karbowiak, Pani Małgorzata Adamowicz i Pani Gabriela Bartosiewicz. Młodzi muzycy z dużą czułością śpiewali i grali na patriotyczną nutę, by jeszcze pełniej zilustrować bogate losy drogi Polski do Niepodległości. Inspirującym rozwiązaniem, które służyło powyższemu celowi, była też ciekawa prezentacja multimedialna, która uzupełniał słowo i muzykę o historyczny obraz i film.

 O godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej goście, uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali 4 strofy hymnu narodowego, gdyż nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu!”, o czym można przeczytać na internetowej stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-do-hymnu.

Pan dyrektor Mariusz Kołakowski mówił o wyjątkowym charakterze Dnia Niepodległości, który to jest pamiątką niezwykłego hartu ducha i bohaterstwa Polaków, którzy mimo 123 lat niewoli wierzyli w Wolną, Niepodległą i Suwerenną Ojczyznę. Dyrektor podziękował także realizującym uroczysty apel nauczycielom, tj.: Pani Wojtowicz, Pani Karbowiak, Pani Adamowicz, Pani Bartosiewicz, Pani Nyklarz, Panu Błaszczykowi i Panu Kosowskiemu.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com