Rekrutacja do szkoły

Informujemy, że od 11 lutego 2019 r. do 1 marca 2019 r. odbędą się zapisy do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych dzieci zamieszkałych w obwodzie Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA.

                                 poezja       poezja001

21 listopada, na zakończenie Tygodnia Życzliwości, odbyła się jeszcze jedna szkolna impreza – Szkolny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej klas 4-7, który poświęcony był uczuciom i idealnie wpisał się w charakter święta. W organizacji i prowadzeniu konkursu uczestniczyli uczniowie klasy 5b, którzy wraz z nauczycielkami Agnieszką Kornicką-Szyler i Elżbietą Wojtowicz przygotowali elegancką oprawę i tematyczną inscenizację nawiązującą do tytułu konkursu: „Niektórzy lubią poezję”. Tych „niektórych” – miłośników poezji – w zmaganiach konkursowych uczestniczyło całkiem sporo, bo 35 osób. Pokonując tremę prezentowali oni przed zgromadzoną publicznością – uczniami, nauczycielami i rodzicami – przygotowane wiersze i piosenki. Jury wyróżniło sześcioro uczniów:

  • I miejsce w obu kategoriach zajęła Karolina Kołakowska z klasy 4a,
  • II miejsce w recytacji przypadło Natalii Matyjaszczyk, a w poezji śpiewanej – Emilii Szymańskiej (obie z 4a).
  • III miejsce zajęła recytatorka z klasy 5b – Wiktoria Kozieł.
  • Przyznano także dwa wyróżnienia w tej kategorii – dla Alicji Telatyńskiej z 4a i Jakuba Kolmana z 5b.

Wszyscy wyróżnieni nagrodzeni zostali nagrodami książkowymi. Będą oni reprezentować naszą szkołę w konkursie miejsko-gminnym w Jelczu-Laskowicach.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

piekna nasza polska cala

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com