Na 21 listopada przypada nietuzinkowe święto – Międzynarodowy Dzień Życzliwości – który w tym roku był w wyjątkowy sposób celebrowany w naszej szkole. Ubrani na żółto, w kolor nadziei, uczniowie zaskoczeni zostali już od progu ciekawą niespodzianką – mogli na ścianach szkolnych korytarzy odnaleźć swoje uśmiechnięte zdjęcia, „poczęstować się” życzliwym słowem lub wykonać zadanie, które powinno innych wprowadzić w miły nastrój. Akcje happeningowe przygotowane przez Panie: Renatę Traczyk, Marię Hojczyk-Ibron i Joannę Maciakiewicz uzupełniła charytatywna kawiarenka. Dochód przeznaczony został na cel pomocy choremu koledze z oławskiej szkoły podstawowej. Siedmioletni Tomek walczy z bezwzględnym przeciwnikiem – nowotworem pnia mózgu, ale nie jest sam! Wszyscy, którzy sprzyjają Jego szybkiemu powrotowi do zdrowia, tworzą Drużynę Tomcia Walecznego. 21 listopada zespół ten powiększył się o życzliwych, wrażliwych, empatycznych Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. Uczniowie i Ich Rodzice na apel Pana dyrektora włączyli się bardzo chętnie w tę akcję pomocową. Dzięki Ich hojności, ofiarności, pracowitości i przedsiębiorczości zorganizowano kawiarenkę, w której wszyscy chętni mogli delektować się wyjątkowymi specjałami: ciastami, muffinami, rogalikami, oponkami, babeczkami, galaretkami, popcornem, naleśnikami, domowymi lizakami i tostami. Dochód ze sprzedaży przygotowanych z ogromnym sercem i oddaniem delicji i frykasów zasilił Tomkowe konto. Dotychczas uzbieraliśmy 2901zł!, które zostaną wpłacone na rzecz Tomka Pityńskiego. Organizatorzy akcji „Uratuj Tomcia” z głębi serca dziękują wszystkim życzliwym, którzy na wszystkie możliwe sposoby przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia. Chylimy czoła za okazane wsparcie, pomoc, niebanalne pomysły i wszelką życzliwość.

Dodatkowo Rada Rodziców przygotowała skarbonkę, do której darczyńcy ciągle mogą wrzucać pieniądze na rzecz walczącego z gliomą Tomaszka. Drużyna Tomka Walecznego nie składa broni! O dzielnym Tomusiu będziemy pamiętać także w trakcie grudniowego, świątecznego kiermaszu.

tomcio waleczny21 listopada 2019 r. w naszej szkole świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Życzliwości.

Wszystkich ŻYCZLIWYCH UCZNIÓW naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej pod hasłem „URATUJ TOMCIA”.

TOMEK to siedmiolatek, uczeń szkoły podstawowej w Oławie. Dotknęła Go groźna choroba – nowotwór pnia mózgu. By wygrać z podstępnym nowotworem, potrzebne są pieniądze na eksperymentalną terapię za granicą.  Jeśli możesz, pomóż, okaż swoją ŻYCZLIWOŚĆ!

W CZWARTEK, tj. 21 listopada, na przerwach po lekcjach: 2., 3., 4. i 5. będziecie mogli kupić ciepłe tosty oraz ciasta, ciasteczka, babeczki i inne słodkości. Pieniądze z ich sprzedaży przekażemy na cel ratowania małego Tomka.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY TOMCIA WALECZNEGO!

15 listopada 2019 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury odbył się I Gminny Przegląd Zespołów Muzycznych, w którym udział wzięło 8 muzykujących zespołów z 5 szkół podstawowych gminy Jelcz-Laskowice. Organizatorem przedsięwzięcia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach, a pomysłodawcą spotkania jej dyrektor Mariusz Kołakowski. W tym roku przygotowany przez młodych wykonawców repertuar związany był z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Artyści podzieleni na 3 kategorie wiekowe (tj.: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII) zaprezentowali swój wokalny kunszt, wykonując różnorodne piosenki z tego okresu. Ciekawe i nietuzinkowe interpretacje i aranżacje były nagradzane gromkimi brawami i oceniane przez jury w składzie: Pani Marzena Niżyńska (pracownik M-GCK w Jelczu-Laskowicach) i Pan Kamil Bartnik (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Oławie). Formuła przeglądu przewidywała, że wszystkie zespoły muzyczne zostaną docenione i nagrodzone, a tylko jeden otrzyma wyróżnienie. Taki zaszczytny laur przypadł w tym roku zespołowi „Canzonetta” pod dyrekcją Pani Małgorzaty Rzempołuch z Publicznej Szkoły Podstawowej z Minkowic Oławskich. Sześć dziewcząt brawurowo zaśpiewało pieśń autorstwa Józefa Szczepańskiego pseudonim Parasol pt. „Dziś idę walczyć, mamo!”.

Szczególne podziękowania należą się Pani Lidii Świerzeko i Pani Elżbiecie Pająk, nauczycielkom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich, za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie I Gminnego Przeglądu Zespołów Muzycznych. Na koniec przychodzi jeszcze wystosować zaproszenie na następną edycję tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!

11 listopada 2019 r. miały miejsce gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowali tego dnia Pan dyrektor Mariusz Kołakowski, któremu towarzyszyli uczniowie, członkowie pocztu sztandarowego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach wraz z opiekunką Panią Elżbietą Wojtowicz.

Uroczystość miała podniosły charakter i utrzymana była w patetycznym tonie. O godzinie 11.30 zgromadzeni pod pomnikiem „Do Wolnej i Niepodległej” uczestniczyli w apelu zorganizowanym przez władze samorządowe. Wysłuchali przemówienia przygotowanego przez Pana burmistrza Romualda Piórkę. Potem odśpiewali hymn narodowy oraz pieśń I Brygady Legionów Polskich – „My, pierwsza Brygada”, złożyli kwiaty pod pomnikiem. Następnie przeszli do kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, gdzie uczestniczyli w Mszy Św. w intencji Ojczyzny.

phoca thumb l 005 dzien niepodleglosciW piątek - 8 listopada 2019r. - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach, dzięki wspaniałemu pomysłowi nauczycielek historii, wzięli udział w nadzwyczajnej lekcji. Tematem spotkania była droga Polski do Niepodległości. Wokół tego motywu piątoklasiści pod egidą Pani Elżbiety Wojtowicz przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą 101. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Wolności. Młodzi artyści brawurowo przeprowadzili publiczność przez meandry przeszłości, przez najważniejsze wydarzenia lat 1772 – 1918, wspominając trudne, ale i chwalebne chwile polskiego narodu oraz sylwetki wybitnych Polaków, dzięki którym duch w Polakach nie upadł. Tę cenną lekcję historii dopełniło uczniowskie patriotyczne granie i śpiewanie, którego ambasadorkami były Pani Anna Karbowiak, Pani Małgorzata Adamowicz i Pani Gabriela Bartosiewicz. Młodzi muzycy z dużą czułością śpiewali i grali na patriotyczną nutę, by jeszcze pełniej zilustrować bogate losy drogi Polski do Niepodległości. Inspirującym rozwiązaniem, które służyło powyższemu celowi, była też ciekawa prezentacja multimedialna, która uzupełniał słowo i muzykę o historyczny obraz i film.

phoca thumb m 004 dzien dyniphoca thumb m 025 dzien dyniW kalendarium imprez szkolnych można znaleźć nietypowe święto - Święto Dyni. 31 października obchodzone było przez uczniów klas 1a, 1b i 3a. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Tego dnia nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. W całej sali królowały więc dynie różnego kształtu i smaku. Sok,placki,muffiny,ciasta i inne słodkości z dyni bardzo zasmakowały wszystkim uczniom. Dzieci również z pomocą rodziców i nauczycielek tworzyły kompozycje kwiatowe w dyniach.To był dyniowy dzień pełen wrażeń!!!

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 391 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com