101 szkolne mikolajki    004 szkolne mikolajki

W dniu 6 grudnia uczniowie klas 4 – 7 uczestniczyli w Szkolnych Mikołajkach na sportowo. Zajęcia zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego zatrudnieni w szkole. Uczniowie rywalizowali w wyścigach drużynowych(po 10 osób każda drużyna) skacząc na fit-balach. Zawody dostarczyły ogromnych emocji i rozpaliły  zgromadzoną publiczność do czerwoności. Ostatecznie wygrała klasa …….?, jednak nie wynik jest najważniejszy, więc go pominiemy, najważniejsze, że wszyscy wspaniale się bawili.

"zDolny Ślązaczek" to interdyscyplinarny konkurs, którego uczestnicy muszą wykazać się rozległą wiedzą i wszechstronnymi uzdolnieniami. Na etapie szkolnym i powiatowym ma on formułę międzyprzedmiotową - aby uzyskać dobry wynik, trzeba poradzić sobie z wieloma niełatwymi zadaniami z języka polskiego i matematyki. Wit Kowal, ubiegłoroczny laureat konkursu "zDolny Ślązaczek" z matematyki, również w tym roku zakwalifikował się do finału wojewódzkiego, tym razem z języka polskiego. Warto podkreślić, że tylko dwoje uczniów będzie reprezentować powiat oławski w finałowych zawodach we Wrocławiu. Gratulujemy Witkowi świetnego wyniku i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!

W czwartek 29 listopada w klasie I a zapanował magiczny nastrój. Sala lekcyjna zamieniła się w „salę wróżb”. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw miał okazję sprawdzić, co przyniesie mu przyszłość. Wróżby przeplecione były szaloną muzyką. Chociaż na chwilę oderwaliśmy się od rzeczywistości i przenieśliśmy w świat marzeń i fantazji. Była to wspaniała okazja do zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Zakończyliśmy zabawę andrzejkową pełni wiary, że spełni się to, co sobie wywróżyliśmy. A tak naprawdę to i tak wiemy, że wróżby to tylko żarty!

27 listopada 2017 r. w ramach projektu Uniwersytet w Szkole uczniowie klas piątych i siódmych uczestniczyli w wykładach z matematyki. Zajęcia prowadził dr Michał Karpuk (wykładowca akademicki Politechnik Wrocławskiej). Tematem wykładu dla klas piątych było zagadnienie "Naukowcy żartują. Matematyka z uśmiechem", zaś dla klas siódmych "Zapominamy o kalkulatorze". Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek z dzidziny matematyki. Z pewnością wzbogacili treści programowe realizowane w szkole. Poznali bliżej warsztat pracy naukowca oraz korzyści płynące z badań naukowych.

                                 poezja       poezja001

21 listopada, na zakończenie Tygodnia Życzliwości, odbyła się jeszcze jedna szkolna impreza – Szkolny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej klas 4-7, który poświęcony był uczuciom i idealnie wpisał się w charakter święta. W organizacji i prowadzeniu konkursu uczestniczyli uczniowie klasy 5b, którzy wraz z nauczycielkami Agnieszką Kornicką-Szyler i Elżbietą Wojtowicz przygotowali elegancką oprawę i tematyczną inscenizację nawiązującą do tytułu konkursu: „Niektórzy lubią poezję”. Tych „niektórych” – miłośników poezji – w zmaganiach konkursowych uczestniczyło całkiem sporo, bo 35 osób. Pokonując tremę prezentowali oni przed zgromadzoną publicznością – uczniami, nauczycielami i rodzicami – przygotowane wiersze i piosenki. Jury wyróżniło sześcioro uczniów:

  • I miejsce w obu kategoriach zajęła Karolina Kołakowska z klasy 4a,
  • II miejsce w recytacji przypadło Natalii Matyjaszczyk, a w poezji śpiewanej – Emilii Szymańskiej (obie z 4a).
  • III miejsce zajęła recytatorka z klasy 5b – Wiktoria Kozieł.
  • Przyznano także dwa wyróżnienia w tej kategorii – dla Alicji Telatyńskiej z 4a i Jakuba Kolmana z 5b.

Wszyscy wyróżnieni nagrodzeni zostali nagrodami książkowymi. Będą oni reprezentować naszą szkołę w konkursie miejsko-gminnym w Jelczu-Laskowicach.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 514 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com