Poniżej zamieszczamuy instrukcję logowania się do Office 365 dla uczniów.

INSTRUKCJA

konstutycja 3 majaWitaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Ucieszymy cię piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj Maj, trzeci Maj,
U Polaków błogi raj!

Witaj, majowa jutrzenko (pieśń znana też jako: Mazurek 3 Maja, Trzeci Maj) - Rajnold Suchodolski

To Majowe święto dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Posłowie zebrani na Sejmie Czteroletnim w Warszawie uchwalili 3 maja 1791 roku konstytucję. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja miała ulepszyć ustrój i wzmocnić Rzeczpospolitą. Wprowadzała w miejsce elekcji (wyboru) króla tron dziedziczny. Odbierała uprawnienia polityczne szlachcie, która nie posiadała majątku. Więcej praw natomiast zyskali mieszczanie, którzy mogli odtąd starać się o wysokie stanowiska w wojsku i Kościele. Najwyższa władzę sprawował sejm, na którym szlacheccy posłowie musieli podejmować decyzje większością głosów. Jeden poseł nie mógł zerwać obrad okrzykiem "liberum veto". Utworzono rząd - Straż Praw z królem na czele. W trosce o bezpieczeństwo kraju szczególną uwagę zwrócono na wzmocnienie armii (miała ona liczyć 100 tysięcy żołnierzy).

dzien flagiFlaga Polski (Flaga Państwowa Rzeczypospolitej Polskiej) – jeden z symboli państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2004 roku 2 maja jest w Polsce oficjalnie obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych jest nią prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8, umieszczony na maszcie. Zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy, za flagę Polski uważany jest także wariant z godłem Polski, umieszczonym pośrodku białego pasa. Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa stanowi, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. Barwy flagi złożone z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego są odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego, który stanowi orzeł biały na czerwonym polu. Zgodnie z zasadami heraldyki pas górny reprezentuje białego orła, a dolny czerwone pole tarczy herbowej. Kolory te według symboliki używanej w heraldyce mają następujące znaczenie:

  • Koloru białego używa się w heraldyce jako reprezentację srebra; oznacza on także wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie,
  • Kolor czerwony jest symbolem ognia i krwi, a z cnót oznacza odwagę i waleczność.

Zapraszam na ciąg dalszy zabaw, rozmów i ćwiczeń w obszarze zmartwień. Tym razem podpowiedzi jak sobie z nimi radzić w postaci różnych technik, które przedstawię w oparciu o poradni dla dzieci „Co robić, gdy się martwisz” dr Dawn Heubner. Zatem zachęcam uczniów i rodziców do działania i trenowania. Praca przed nami niełatwa, ale warta wysiłku ponieważ poznane techniki są pomocne także w innych trudnych sytuacjach, radzeniu sobie z różnymi emocjami.

Nie tylko dorośli martwią się różnymi sprawami w obecnym czasie. Pamiętajmy, że dzieci robią to także. Może słyszą i widzą oglądane przez nas wiadomości w telewizji lub słuchają radia, słyszą różne historie, ale także dla „zabicia czasu” oglądają seriale bądź filmy, które wywołują strach. Sytuacje trudne rodzą zmartwienia. My tak mamy i dzieci też tak mają, tylko nasze pociechy mogą nie mieć jeszcze umiejętności aby sobie z tym poradzić. Warto zatem rozmawiać z dziećmi o ich zmartwieniach, aby pomóc im zrozumieć co się z nimi dzieje. Im młodsze dziecko tym trzeba być bardziej czujnym, ale nastolatkowie również są teraz zagubieni (zwłaszcza, że okres dojrzewania temu sprzyja). A jeśli sami jesteśmy skłonni do zamartwiania się, to warto być świadomym swoich lęków aby nie przerzucać ich na dzieci – więc zadbajmy też o siebie w tym czasie. Możecie Państwo wspólnie uczyć się sposobów radzenia sobie, które postaram się przekazać.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 1056 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com