Informujęmy, że od 29 maja 2023 r. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych tzw. "zerówek" oraz klas pierwszych.

29 maja – 2 czerwca 2023 r. - przyjmowanie wniosków o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego

7 czerwca 2023 r. - opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

12 – 14 czerwca 2023 r. - obowiązkowe potwierdzenia przez rodziców/prawnych opiekunów dziecka woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego tzw. "zerówki

https://jelczlaskowice.przedszkola.vnabor.pl

Rekrutacja do klasy pierwszej

https://jelczlaskowice.podstawowe.vnabor.pl

omnibus 2023

Takim tytułem możemy się pochwalić od 10 maja, po zwycięstwie drużynowym i indywidualnym w Gminnym Konkursie Interdyscyplinarnym „Omnibus”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Minkowicach Oławskich.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Klaudia Bachurska, Julia Kania i Maciej Szwaber.

Konkurs ten jest nie lada wyzwaniem, ponieważ należy wykazać się na nim wiedzą z różnych przedmiotów. Uczniowie, zarówno indywidualnie odpowiadali na pytania, jaki i rozwiązywali zadania grupowo. Mieli także zaprezentować – co zrobili po mistrzowsku – wybrany wiersz Wisławy Szymborskiej. W finałowej rozgrywce wygrała nasza uczennica klasy 8 a Klaudia Bachurska i otrzymała tytuł Omnibusa Roku 20230, a po podliczeniu wszystkich punktów tytuł Szkoły Roku 2023 przypadł naszej drużynie.

3 maja 2023

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole zorganizowano różnego rodzaju akcje upamiętniające to wydarzenie. W czasie lekcji historii młodzież przypominała sobie najważniejsze informacje związane z tym świętem, a na plastyce wykonywała tematyczne plakaty, którymi ozdobiono gazetki ścienne na korytarzach. Tego dnia uczniowie, podczas pierwszej godziny lekcyjnej mieli za zadanie przygotować biało- czerwone kotyliony, które następnie z dumą nosili na piersi. W czasie przerw można było posłuchać pieśni związanych z tym świętem, podziwiać stroje uczniów, którzy przebrali się za postacie historyczne oraz popisać się swoją wiedzą, uczestnicząc w konkursie historycznym. Najlepsi okazali się uczniowie klas szóstych: Dominik Jażdżewski, Marcin Lis i Wiktor Skuza

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w PSP w Miłoszycach Szkolne Koło PCK postanowiło przeprowadzić akcję prozdrowotną, której głównymi celami było zapoznanie uczniów z:

  • zasadami zdrowego odżywiania się,
  • znaczeniem aktywności fizycznej dla zdrowia,
  • zagadnieniami higieny psychicznej i fizycznej,
  • technikami relaksacji.

W związku z powyższym podczas pierwszej godziny lekcyjnej odbył się konkurs na zdrowe drugie śniadanie, które wygrała klasa 8A. Tego dnia odbyły się także zajęcia z panią psycholog, konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia, a w czasie przerw uczniowie tańczyli taniec „Belgijka” . Członkowie koła przygotowali także tematyczna gazetkę ścienną.

jestem polakiem jestem europejczykiem 202325 kwietnia 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 Jelczu-Laskowicach, odbył się konkurs "Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem ". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4a w składzie: Lena Góral, Lena Przybylska, Jerzy Kołakowski i Max Kminiak. Uczniowie pod opieką pani Magdaleny Dekret przygotowywali się do powyższego konkursu. Tematyka była rozległa i trudna. W wyniku indywidulanego testu liczącego 40 pytań, Lena Przybylska wraz z uczniem z PSP nr 1 w Jelczu - Laskowicach zdobyła taka sama liczbę punktów i wzięła udział w dogrywce. Ostatecznie uczennica zajęła 2 miejsce wygrywając bon pieniężny do sklepu „Empik”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział oraz słodki poczęstunek.

Uczniowie naszej szkoły wyprawili naszej planecie piękne święto. Klasy czwarte odwiedziły wszystkich uczniów z przedstawieniem edukacyjno-artystycznym. Szkolne korytarze wypełniły plakaty poświęcone naszej planecie. Uczniowie klas 5- 8 mogli się zmierzyć z quizem o Ziemi i wziąć udział w konkursie „Flagi Świata”. Oba te konkursy cieszyły się bardzo duża popularnością – wzięło w nich udział ponad 70 osób. W konkursie „Flagi Świata” zwyciężyli:

  • Bartosz Ropuszyński, kl. 7b – I miejsce
  • Piotr Kita, kl. 8a – II miejsce
  • Marcin Gadomski, kl. 7b – III miejsce
  • Oliwier Romańczuk, kl. 7a – wyróżnienie

Zwycięzcom gratulujemy!

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logo

Gościmy

Odwiedza nas 382 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com