W ostatnim tygodniu października w klasach pierwszych dzieciaki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych i obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia uczniowie przynieśli dynie w różnych rozmiarach i kształtach, a rodzice przygotowali dyniowe smakołyki: zupę dyniową, placuszki, ciastka dyniowe oraz pyszny i zdrowy sok dyniowy. Ten dzień przepełniony był zajęciami plastycznymi oraz zabawami ruchowymi.Szkolny korytarz ozdobiły kompozycje kwiatowe w dyniach. Prace naszych uczniów zachwyciły wszystkich efektami i pomysłowością. Było kreatywnie i wesoło.

029 pasowanie 2022

21 października odbyła się w naszej szkole przepiękna uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.Tego dnia dzieciaczki oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Uczniowie z klasy 1A oraz 1B przygotowali występy, w których zaprezentowali swoje talenty, zaśpiewali piosenki, odtańczyli układ taneczny oraz z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role. Najważniejszą częścią uroczystości było pasowanie. Pan Dyrektor Mariusz Kołakowski poprzez dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia każdego dziecka pasował go na prawdziwego ucznia.Na zakończenie uroczystości prezenty i życzenia przekazali przybyli goście: Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice pan Bogdan Szczęśniak oraz rodzice. Wszyscy goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Bardzo dziękujemy pani fotograf Karolinie Dworzyńskiej za piękne zdjęcia a naszym pierwszakom życzymy sukcesów i powodzenia w murach naszej szkoły!

010 przerwa na czytanie26 października braliśmy udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. 219 osób (uczniowie, nauczyciele i rodzice) tego dnia czytało na przerwie. Każdy uczestnik zarejestrował się w bibliotece szkolnej i otrzymał numer, który brał później udział w losowaniu upominku – niespodzianki. Taki upominek otrzymało 18 osób. Akcji towarzyszył konkurs na hasło reklamujące czytanie i książki. Obok drzwi do biblioteki stała plansza, na której każdy chętny mógł przyczepić swoje hasło. Za najciekawsze hasła nagrodzono 4 osoby. Najmłodsi uczniowie z klas 0-3 byli odwiedzani tego dnia przez uczniów z klas 4-8 i niektórych rodziców, którzy czytali najmłodszym ciekawe książki. Uczniowie klasy 8B przygotowali dodatkowo inscenizację do wybranego fragmentu „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren. Biblioteka tego dnia przeżyła oblężenie. Wielu uczniów w tym dniu wypożyczało książki. Można też było skorzystać z książek wystawionych na regale do bookcrossingu, który już na stale zagościł w naszej szkole. Ruch książek z tego regału jest bardzo duży. Jedne książki znikają, a pojawiają się następne. Uczniowie przynieśli też własne książki z domu. Były bardzo ciekawe i różnorodne. Bardzo cieszy tak duże zainteresowanie tą akcją. Na ogłoszenie, czy pobiliśmy zeszłoroczny rekord musimy jeszcze poczekać do 12 grudnia, aż zliczone zostaną wyniki z pozostałych szkół z Polski i z zagranicy.

przerwa na czytanie 2022

26 października uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji pt. "Przerwa na czytanie". Im więcej osób (uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców) weźmie udział w tym wydarzeniu tym większa szansa na pobicie zeszłorocznego rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, który wyniósł 377586 osób (udział wzięło 1867 placówek z Polski i 14 z innych państw). Celem akcji jest: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Aby wziąć w niej udział trzeba:

phoca thumb l 012 dzien edukacji narodowej 202213 października 2022 r. w naszej szkole zorganizowane zostały obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy 7a i 7b. Następnie wszyscy udali się do kościoła na Mszę Świętą. Tuż potem swoje umiejętności sceniczne zaprezentowali uczniowie z klasy 2a i 2b.

Podczas obu Akademii głos zabrał Pan Dyrektor Mariusz Kołakowski, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie przekazał głos uczniom.

Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie, każdy z nauczycieli i pracowników obsługi otrzymał kartkę z życzeniami własnoręcznie wykonaną przez dzieci.

phoca thumb l 001 dzien tabliczki mnozenia7 października 2022 r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W trakcie przerw uczniowie klas 1 - 8 mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia w zakresie do 100, podchodząc do przygotowanego w tym celu stoiska. Na każdego, kto spróbował swoich sił, czekał cukierek, a osoby, które poprawnie odpowiedziały na przygotowane działania matematyczne otrzymały naklejkę "Ekspert tabliczki mnożenia". Uczniowie byli bardzo zainteresowani wydarzeniem i chętnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań.

Dzień spędziliśmy z tabliczką mnożenia na wesoło :). Naklejki oraz cukierki dla uczniów zostały ufundowane przez Radę Rodziców PSP w Miłoszycach, za co serdecznie dziękujemy.

Agata Góraj
nauczyciel matematyki

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 363 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com