szkola pamieta 2023

Listopad to miesiąc refleksji i zadumy nad przemijaniem. W sposób szczególny pielęgnujemy w nim pamięć o zmarłych. Odwiedzamy groby bliskich, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłoszycach nie zapominają również o Mogile Ofiar Hitleryzmu w miłoszyckim lesie. Jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie wraz z opiekunami udali się na cmentarz. Była to okazja na uporządkowanie mogiły, złożenia kwiatów oraz zapalenia zniczy, a wizyta na cmentarzu okazała się ciekawą lekcją historii kształtującą postawy patriotyczne. W ten sposób społeczność naszej szkoły włączyła się też w coroczną akcję "Szkoła Pamięta".

dyplomszkolapamieta

swiatowy dzien walki z glodem16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. Głównym celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W naszej szkole członkowie Szkolnego Koła PCK zorganizowali kiermasz domowego ciasta, chcąc w ten sposób wspomóc potrzebujące dzieci. Przez cztery dni udało się uzbierać 1925zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Rejonowego Oddziału PCK w Brzegu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Zarząd Szkolnego Koła PCK

28 września w naszej szkole obchodzono "Dzień Patronów". Z tej okazji młodzież z klas 4-8 wylosowała nazwiska polskich maratończyków, a następnie zebrała informacje o nich i wykonała plakaty prezentujące ich dorobek. Dzieci z klas 0-3 przygotwały natomiast kolorowe prace plastyczne, których hasłem przewodnim był maraton. Nauczyciele przybliżyli wszystkim uczniom historię maratonu i podstawowe zagadnienia z nim związane. O godz. 9.30 młodsi uczniowie sptokali się przed szkołą, a starsi na bosiku szkolnym i rozpoczęli rozgrzewkę przed wspólnym bieganiem. Wszycy gotowi do wspólnego przebięgnięcia dystansu maratonu stawili się na starcie i przebiegli dystans wyznaczony dla każdej kategorii wiekowej. Zakończeniem tego dnia był wspólny piknik.

 dzien jezykow obcych 2023

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty z pozdrowieniami w różnych europejskich językach oraz zaprezentowali swoje muzyczne talenty w czasie koncertów, które odbyły się na długich przerwach 26 i 27 września. Serdecznie gratulujemy udanych występów i liczymy, że za rok znowu wspólnie przeżyjemy ten szczególny dzień!

festiwal nauki 03

19 września to data, którą uczniowie klas 8a i 8b Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach zapamiętają na bardzo długo. Tego dnia mieli oni niepowtarzalną okazję uczestniczyć w Dolnośląskim Festiwalu Nauki, który zorganizowany został na terenie Wrocławia.

Cała przygoda rozpoczęła się na słynnej Politechnice Wrocławskiej, gdzie studenci przygotowali dla młodych naukowców prawdziwą gratkę. Lewitujący pociąg, pojawiający się i znikający barwnik, a nawet robot badający dno basenu - to tylko niektóre z niezwykłych eksperymentów, które wprawiły uczniów w osłupienie. Wiedza przekazana przez studentów okazała się fascynująca i inspirująca, a atmosfera towarzysząca prezentacjom tylko dodatkowo podgrzewała atmosferę.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 267 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com