lekturki spod chmurki 2022

Klasy 1, razem z Chmurką Tosią, kolejny raz będą brały udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym wspierającym czytelnictwo "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". To już 4 edycja tego projektu. W tym roku szkolnym będzie przebiegała po hasłem "Podróżowanie przez czytanie"

CELE PROJEKTU:

  • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Autorem i organizatorem projektu jest Pani Honorata Szanecka

dolnoslaski festiwal nauki 2022 01dolnoslaski festiwal nauki 2022 02

21 września 2022 r. uczniowie klas 8 uczestniczyli w warsztatach „Spotkanie z chemią” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz „ABC detektywa, czyli chemiczne zagadki kryminalistyczne” na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W czasie tych zajęć młodzież mogła zapoznać się z właściwościami kwasowo-zasadowymi roztworów, procesami jednostkowymi w preparatyce organicznej i podstawowymi reakcjami chemicznymi oraz poznać tajniki metod wykrywania sprawcy przestępstwa.

Oto jak sami opowiedzieli o wrażeniach uczniowie klasy 8a i 8b: Chemia okazała się bardziej przydatna oraz dużo bardziej ciekawa niż myśleliśmy. Wielu z nas zobaczyło pierwszy raz na oczy pracownię chemiczną i jej zawartość. Niesamowite było też to że większość eksperymentów robiliśmy sami. Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak prawdziwi detektywi. Zbieraliśmy odciski palców, badaliśmy próbki sierści i próbowaliśmy znaleźć podejrzanego o porwanie kota oraz kradzież. Mierzyliśmy pH różnych substancji chemicznych, spalaliśmy magnez oraz używaliśmy "niewidzialnego" pisma. To była niezapomniana i ekscytująca przygoda.

Był to bardzo ciekawy wyjazd i dziękujemy osobom które pomagały nam przy wykonywaniu doświadczeń oraz podawały instrukcje krok po kroku.

phoca thumb l 001 ktoredy plynie cieplo16. września klasa 4A udała się na Politechnikę Wrocławską w ramach kolejnej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie uczestniczyli w pokazie pt. "Którędy płynie ciepło?" na wydziale inżynierii środowiska, na którym dowiedzieli się do czego służą i z jakich materiałów są wykonane "rury" znajdujące się w każdym domu. Przedstawione zostały również materiały łączenia, a na koniec w dwóch grupach wykonane zostały samodzielne montaże fragmentów instalacji wraz z testem ich szczelności. Okazało się, że uczniowie mają w sobie żyłkę małych inżynierów, ponieważ test zdali na piątkę z plusem. Do zobaczenia na kolejnej edycji festiwalu już za rok!

dzien kropki 202215 września klasy 1-3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odkrywania talentów i odwagi. Peter H.Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem "The Dot" czyli "Kropka". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki małej kropce i mądrej nauczycielce plastyki zaczyna wierzyć w swoje możliwości.Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Podczas każdej lekcji nasi uczniowie bawiąc się "Kropką" podejmowali różnorodne i atrakcyjne działania.

 narodowe czytanie

Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. W roku 2022 Pan Prezydent RP zaproponował wspólne czytanie utworu Adama Mickiewicza pt. „Ballady i romanse” - w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się ochoczo w realizację tego ważnego czytelniczego projektu. Chętni przygotowali merytoryczne plakaty i prezentacje poświęcone tegorocznej lekturze, autorowi cyklu wierszy czy romantyzmowi. Ósmoklasiści czytali fragmenty ulubionego utworu i badali bogaty świat poetycki ballad, wskazując najciekawsze tropy stylistyczne oraz wydobywali moralne przesłanie płynące z mickiewiczowskich utworów. Ich młodsi koledzy słuchali głosowych interpretacji i budowali notatki, wykorzystując kreatywne sposoby zapisywania informacji. Narodowemu Czytaniu w PSP w Miłoszycach za wieszczem mówimy: „To lubię!”.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 316 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com