konkurs wyraznej mowy6 marca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Jelczu-Laskowicach odbył się Gminny Konkurs Wyraźnej Wymowy „Chrząszcz”. Naszą szkołę reprezentowały w konkursie uczennice z klasy Ia – Zuzanna Pawłowska oraz Maja Mazur, a także uczennica klasy III a Aleksandra Łukasiewicz. Zuzanna Pawłowska otrzymała wyróżnienie.

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestniczkom!

phoca thumb m 041 pilka siatkowaphoca thumb m 042 pilka siatkowaW naszej szkole odbyły się kolejne zawody w ramach miejsko - gminnych Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, tym razem w mini siatkówce. Jako pierwsi w dniu 15 lutego rywalizowali chłopcy z klas piątych, ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Jelcz-Laskowice. Reprezentanci naszej szkoły po bardzo zaciętych i emocjonujących rozgrywkach odnieśli zwycięstwo w zawodach, wygrywając wszystkie mecze, drugie miejsce przypadło PSP nr 2 Jelcz-Laskowice, trzecie PSP nr 1 Jelcz-Laskowice, czwarte PSP nr 3 Jelcz-Laskowice, a piąte PSP Minkowice.3.Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Bogdanik Dawid, Jurkowski Bartosz, Sztaba Krystian, Kozieł Mateusz, Wolski Adam, Grzegorzewski Norbert, Długosz Filip I Bułat Jacek.

Następnego dnia rywalizowały dziewczęta również z klas piątych szkół podstawowych. Podobnie jak u chłopców zwycięsko z turnieju wyszły dziewczęta reprezentujący naszą szkołę, drugie miejsce zajęły uczennice z PSP nr 2 Jelcz-Laskowice, a trzecie z PSP nr 3 Jelcz-Laskowice. Drużyna PSP Miłoszyce wystąpiła w następującym składzie: Klaudia Gnadkiewicz, Klaudia Żurawska, Małgorzata Obrzanowska, Wiktoria Sztaba, Weronika Żelasko, Zuzanna Duda I Marta Gabryluk.

                                                           001 chrzaszcz

    Dnia 23 lutego odbył się w naszej szkole konkurs logopedyczny, który miał na celu propagowanie poprawnej wymowy, rozbudzanie językowej twórczości wśród uczniów oraz prezentację własnych umiejętności interpretacji i recytacji tekstów. Wzięło w nim udział 23 uczniów, którzy starali się zaprezentować  ,jak najlepiej, wybrany przez siebie wiersz. Zadanie nie było łatwe, bo teksty były nasycone trudnymi wyrazami i zlepkami spółgłoskowymi, a podstawowe kryterium oceny to wyraźna wymowa.  

I miejsce w konkursie zajęła Alicja Łukasiewicz z klasy III A, która zaprezentowała utwór Andrzeja Waligórskiego „Ballada ćwiczebna na tempo i dykcję”, II miejsce zajęła uczennica z klasy I a - Zuzanna Pawłowska, a III miejsce należało do Mai Mazur również z klasy I A, uczennice recytowały wiersz Juliana Tuwima „Chrząszcz”. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe „Językowe wygibasy” oraz dyplomy. Wszystkim jeszcze raz gratuluję i mam nadzieję, że w przyszłym roku konkurs również będzie cieszył się dużym powodzeniem.

imagesB05UUAEV

W dniu 11 stycznia 2018 r. w naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych dla trzech grup wiekowych.  Celem olimpiady jest rozwój logicznego oraz kreatywnego myślenia. W konkursie uczestniczyło 38 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:

POZIOM DRUGI - (klasy IV - VI)

  • Nikodem Micorek - 10 miejsce w Polsce

POZIOM TRZECI - (klasy VII - gimnazjum)

  • Wit Kowal - 5 miejsce w Polsce
  • Antonina Wolska - 12 miejsce w Polsce
  • Sławomir Mencwal - 15 miejsce w Polsce

Szczególne wyróżnienie wraz z nagrodą książkową otrzyma Wit Kowal, a wyróżnieni - dyplomy laureata. Pozostali uczestnicy dostaną dypomy za udział w konkursie. 

Laureatom gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. 

 

phoca thumb m 093 wzorowy uczen9 lutego 2018 roku w godzinach popołudniowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich odbyła się gala, której celem było podsumowanie I półrocza oraz nadanie tytułów „Przyjaciel Szkoły”. Uroczystość odbywała się w podniosłej atmosferze z udziałem pocztu sztandarowego. Uczestniczyli w niej burmistrz Bogdan Szczęśniak, wiceburmistrz Marek Szponar, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice, uczniowie i zaproszeni goście.

Dyrektor szkoły Mariusz Kołakowski i wicedyrektor Teresa Siciarek podziękowali rodzicom, a także przedstawicielom firm oraz instytucjom za bezinteresowną pomoc i wsparcie okazane szkole. Tytułem „Przyjaciela Szkoły” uhonorowano 11 osób.

001 pies

7 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji dobroczynnej na rzecz zwierzaków ze schronisk. Odwiedziła nas wolontariuszka ze schroniska dla zwierząt z Oławy( ul. Rybacka). Dary zebrane pod patronatem Szkolnego Klubu Wolontariusza zostały przekazane potrzebującym zwierzakom( kotkom z Wrocławia i pieskom z Oławy). W ramach podziękowania pani wolontariusz przywiozła ze sobą miłą psinkę Sally, która urzekła dzieciaki swoją łagodnością, opowiedziała o adopcji zwierząt, wolontariacie, opiece i działalności schroniska. Serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach dobroczynnych.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logo

Gościmy

Odwiedza nas 345 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com