Wydarzenia
Nowa szkoła
Nowa szkoła
https://pspmiloszyce.pl/images/banners/wydarzenia/nowa_szkola_2022_23.jpg
PSP Miłoszyce
PSP Miłoszyce
https://pspmiloszyce.pl/images/banners/wydarzenia/nowa_szkola_2022_23_02.jpg
Wielka Liga Czytelników to ogólnopolski konkurs promujący czytanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Odbywa się w tym roku po raz piąty, a my wzięliśmy w nim udział drugi raz. Zainteresowanie było ogromne – zgłosiło się 90 uczniów, wytrwało w postanowieniu czytania 69 uczestników, którzy od października do stycznia przeczytali w sumie 274 książki. Te rekordowe liczby to niejedyny powód do radości. Największy zysk to rozwinięta wyobraźnia, wiedza o świecie, lepsza koncentracja, wzbogacone słownictwo i wiele innych korzyści, z których cieszą się aktywni czytelnicy, ich rodzice i oczywiście nauczyciele. W epoce, w której coraz częściej z książką wygrywają smartfony, obrazki i emotikony, możemy być dumni z tak dużej liczby czytających dzieciaków.
Dzieci do lat sześciu oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice mogą korzystać codziennie z jednej bezpłatnej godziny pobytu na lodowisku w tym z wypożyczenia łyżew i kasku oraz z jednej bezpłatnej godziny pobytu na pływalni (z wyjątkiem sobót i niedziel).
Podstawą do bezpłatnego wejścia jest dowód osobisty, legitymacja szkolna lub zaświadczenie ze szkoły z adresem zamieszkania.
Wejścia na lodowisko w godzinach od 9.00 do 13.00.
Pobyt na lodowisku dzieci do lat 10 wyłącznie z opiekunem. Wstęp opiekuna bezpłatny.
Wejścia na pływalnię w godzinach 10.00 do 14.00.
Pobyt na basenie dzieci do lat 7 wyłącznie z opiekunem. Wstęp opiekuna bezpłatny.
Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
ks. Jan Twardowski
Wszystkim nauczycielom, pracownikom, uczniom i ich rodzinom życzę, aby Święta Bożego Narodzenia były szczęśliwe, przyniosły miłość, radość i nadzieję. Niech Nowonarodzony Jezus obdarza swoim błogosławieństwem i pokojem. Życzę również, by zbliżający się Nowy Rok przyniósł jak najwięcej dobrych wydarzeń.
Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły
7 grudnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach po raz kolejny odbył się świąteczny kiermasz. W tym roku dochód z kiermaszu przeznaczony został na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Tęcza" w Oławie oraz na organizację pracowni chemiczno-fizyczno-biologicznej w szkole. Gościem honorowym spotkania była Wiesława Pohoriło - prezes stowarzyszenia. Uczestniczący w kiermaszu mogli kupić ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, które wystawione były w holu szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się świąteczna kawiarenka z domowymi wypiekami.
W czasie kiermaszu odbył się koncert w wykonaniu zespołów muzycznych działających w szkole. Jako pierwszy wystąpił zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem Elżbiety Pająk, który wprowadził wszystkich w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia, wykonując pastorałkę „Będzie kolęda”. Swoje zdolności artystyczne zaprezentował także zespół wokalny klas młodszych I - III „Przyjaciele słońca" pod kierownictwem Lidii Świerzko, działający w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Jelczu -Laskowicach przy PSP w Miłoszycach. W krótkim występie z ciekawą choreografią dzieci żywiołowo wykonały góralskie utwory muzyczne. Pokazy spotkały się z pozytywnym odbiorem przez publiczność i nagrodzone zostały gromkimi brawami.
18 listopada 2018r. w kościele p. w. Św. Mikołaja Biskupa w Miłoszycach odbył się niezwykły koncert poświęcony 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po uroczystej Mszy Św. zespół muzyczny działający w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach kierowany przez panią Elżbietę Pająk zaprezentował program muzycznym poświęcony tej wyjątkowej dacie. Do współpracy zaproszeni zostali także goście - absolwenci szkoły i organista Paweł Rozpędowski. Artyści odśpiewali „Rotę”, pieśni legionowe oraz współczesne kompozycje. Ciekawe aranżacje utworów z wykorzystaniem gitary, pianina, ksylofonu, fletów, dzwonków i perkusionaliów wzruszyły widzów, którzy szczelnie wypełni miłoszycki kościół. Dzięki pamiątkowym śpiewnikom także oni mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie, śpiewając wspólnie z grupą blisko 30 młodych artystów. Całość uzupełniała prezentacja multimedialna, która uatrakcyjniała to podniosłe widowisko.
Programy i projekty