8 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się I Gminny Konkurs Mitologiczny. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Szczepańska kl. 6b, Katarzyna Merkun kl. 6a i Zofia Baran kl. 5b. Konkurs miał 3 etapy. W pierwszym uczniowie musieli rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę mitologiczną. Drugi etap polegał na zaprezentowaniu strojów i atrybutów bogów olimpijskich. W trzecim uczniowie wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych pochodzenia mitologicznego i rozwiązywali tematyczną krzyżówkę. Konkurs zakończył się sukcesem Oli Szczepańskiej, która w zmaganiach gminnych zajęła II miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Tegoroczny Dzień Dziecka został zorganizowany pod hasłem "Wspólnie pobiegnijmy maraton". Już o godz. 8.00 uczniowe klas 0-4 przemaszerowali na stadion Polonii Miłoszyce, gdzie wspólnie z wychowawcami wzięli udział w biegu na dystansie 200 metrów. Po pokonaniu dystansu każdy uczestnik biegu otrzymał wodę i słodki upominek ufondowany przez szkołe oraz pamiątkowy breloczek od Rady Rodziców. Następnie młodzi biegacze mogli wziąć udział w zaproponowanych przez nauczycieli zabawach sportowych. Dopełnieniem całego święta był wspólny piknik.

Uczniowie klas 5-8 o godz. 9.00 udali się do lasu na trasę biegową "Miłoszycak siódemka". Tutaj wszyscy chętni i zahartowani w biegach mogli zmierzyć się z dystansem 3 km. Na starcie wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Dawidem Kisielem i dyrektorem szkoły Mariuszem Kołakowskim stanęło 45 śmiałków. Pozostali uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami pokonali  wyznaczoną trasę spacerem. Na mecie wszystcy otrzymali takie same upominki jak ich młodsi koledzy i koleżanki. Na leśniej polanie odbył się wspólny piknikc oraz zabawy integracyjne, a na koniec chętni odtańczyli wspólnie belgijkę.

Cieszymy się, że wspólnie udało nam się przebiec lub przejść blisko 485 km, czyli prawie 12 dystansów maratonu. Wszsytkim nauczycielom, dyrekcji oraz rodzicom dziękujemy za przygotowanie i pomoc w organizacji tego wyjątkowego Dnia Dziecka.

<a href='https://pl.freepik.com/wektory/kwiat'>Kwiat plik wektorowy utworzone przez pch.vector - pl.freepik.com</a>Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim uczniom naszej szkoły, życzę wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji, spełnienia marzeń, wspaniałych i prawdziwych przyjaciół oraz kochającej rodziny.

Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

Wszystkim chętnym, którzy brali udział w rekrutacji do klas I szkół podstawowych zostały zapewnione miejsca w szkołach obwodowych. Gmina Jelcz-Laskowice zapewniła także miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych wszystkim, którzy uczestniczyli w pierwszej rekrutacji. W przypadkach indywidualnych prosimy o kontakt ze szkołą podstawową w obwodzie zamieszkania. W świetle powyższego w terminie przewidzianym w zarządzeniu Burmistrza nr BN.0050.818.2022 z dnia 25 stycznia 2022 r. nie będzie przeprowadzana rekrutacja uzupełniająca.

003 zdolny slazak002 zdolny slazak001 zdolny slazak

17 maja 2022 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów "zDolny Ślązak". Organizatorem konkursów jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, a realizuje je Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Konkursy te obejmują: język polski, matematykę, historię, biologię, geografię, chemię, fizykę, język angielski oraz język niemiecki. Wśród 388 uczniów dolnośląskich szkół, którzy zdobyli tytuł laureata, znalazła się uczennica naszej szkoły Karolina Kołakowska, która została laureatką konkursu z języka polskiego. Podczas uroczystości, dyplomy, zaświadczenia i medale wręczali Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

W roku szkolnym 2021/2022 do dziewięciu konkursów „zDolny Ślązak” na etapie szkolnym przystąpiło 60 649 uczniów, na etapie powiatowym 3 738, a w finałach 665. Wśród nich wyłoniono 388 laureatów co stanowi 0,64% wszystkich uczestników tegorocznej edycji tych konkursów. Gratulujemy Karolinie wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej szczegółów dotyczących uroczystej gali można znaleźć na stronie Gazety Wrocławskiej.

001 konkurs zmieniejac swiat002 konkurs zmieniejac swiat003 konkurs zmieniejac swiat

005 konkurs zmieniejac swiat004 konkurs zmieniejac swiat006 konkurs zmieniejac swiat

W marcu w Naszej Szkole, odbył się konkurs pt.: „Zmieniaj Świat Zmieniając Siebie”. Przyjęto 39 prac, z których jury wyłoniło zwycięzców, w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas IV-V:

  • I miejsce - Karol Głuszko
  • II miejsce - Maja Zaskórska
  • III miejsce - Maja Grabowska

W kategorii klas VI-VIII:

  • I miejsce – Patryk Sucharski-Grzesik oraz Alicja Łukasiewicz (praca pisemna)
  • II miejsce – Gracjan Przyjemski
  • III miejsce – Oliwia Maciejczyk

Prace zwycięskie oraz wyróżnione tworzą szkolną galerię, którą uczniowie mogą podziwiać od 4 maja, na korytarzu szkolnym. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a  zwycięzcom gratulujemy podjęcia wyzwania.

Karolina Romanowicz-Trocińska, psycholog

Film promocyjny

Wydarzenia

6 grudzień 2022 [wtorek]
Szkolne mikołajki
13 grudzień 2022 [wtorek]
Kiermasz świąteczny

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 314 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com