005 szkola pamietaW ramach akcji #Szkoła Pamięta w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach przeprowadzono konkurs na gazetkę ścienną dotyczącą tradycji polskich świąt zadusznych. Kolejnym elementem tejże akcji była zbiórkę żywności dla kombatantów zorganizowana we współpracy z fundacją „Odra Niemen”.

Dnia 29 października bieżącego roku uczniowie klas 6b i 5a, pod opieką Anny Karbowiak i Magdaleny Dekret udali się na miejscowy cmentarz celem uprzątnięcia opuszczonych grobów. Młodzież zajęła się również symbolicznym grobem upamiętniającym poległych, których mogiły znajdują się poza granicami naszego kraju.

Ponadto uczniowie klasy 8b, pod opieką nauczycieli porządkowali Mogiłę Ofiar Hitleryzmu, która znajduje się w miłoszyckim lesie. Nie znamy ich z imienia i nazwiska, ale wiemy, że spoczywają tu więźniowie hitlerowskiego obozu pracy. Młodzież złożyła na Mogile kwiaty i zapaliła znicze.

21 października 2021 roku uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”. Uczestnicy przynieśli własne książki lub wypożyczyli je ze szkolnej biblioteki. Łącznie 311 osób czytało w szkole w czasie przerw na lekcjach i przerw między lekcjami. Uczniowie klas 4-8 (33 osoby) czytali swoje ulubione wiersze i fragmenty książek uczniom klas 0-3. Uczniowie poszczególnych klas przyszli ubrani w wybrany przez całą klasę kolor odzieży. Dominował kolor niebieski i biały, ale był też czerwony i zielony. Niektórzy uczniowie przebrali się za postacie z bajek. Wśród wszystkich uczniów biorących udział w akcji zostało rozlosowanych 16 maskotek. Czytaniu towarzyszyły konkursy plastyczne: dla uczniów klas 0-3 - „Ilustracja do legendy lub baśni”, dla klas 4-8 „Patroni literaccy 2021 roku”. Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami i książkami. W tym dniu odbyło się także nastrojowe czytanie przy świecach „Dziadów cz. 2” Adama Mickiewicza z podziałem na role.

12 października 2021 roku obchodziliśmy piękną uroczystość pasowania na ucznia. Dzieci z klas: 1a i 1b oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali jak pięknie potrafią śpiewać oraz recytować wiersze. To był ich pierwszy występ na scenie. Następnie uczniowie z przekonaniem ślubowali być dobrymi i pilnymi uczniami. Pan dyrektor Mariusz Kołakowski wielkim ołówkiem pasował każdego z nich. Na koniec każdy pierwszak otrzymał dyplom oraz miły prezent przygotowany przez rodziców. Pani wicedyrektor Teresa Siciarek oraz wychowawczynie: Lidia Świerzko i Zofia Gostyńska życzyły dzieciom wielu sukcesów w nauce oraz samych miłych chwil w szkole. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Cieszymy się, że jesteście z nami.

"Zacną rzeczą jest uczyć się,
ale jeszcze zacniejszą - nauczać"

Mark Twain

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim obecnym i emerytowanym pracownikom naszej szkoły dziękuję za zaangażowanie, poświęcenie i serce wkładane w wychowanie dzieci i młodzieży. Życzę Państwu wielu sukcesów i wytrwałości, a także zdrowia i spokoju.

Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

przerwa na czytanie, źródło: http://www.sbp.pl21 października 2021 r. nasza szkoła będzie brała udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 222 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com