Wydarzenia
Nowa szkoła
Nowa szkoła
https://pspmiloszyce.pl/images/banners/wydarzenia/nowa_szkola_2022_23.jpg
PSP Miłoszyce
PSP Miłoszyce
https://pspmiloszyce.pl/images/banners/wydarzenia/nowa_szkola_2022_23_02.jpg
Trwał w naszej szkole od 15 do 21 listopada. Działo się! Tworzyliśmy fantastyczne plakaty i drzewa życzliwości, przerwy spędzaliśmy tańcząc, wybieraliśmy króla i królową życzliwości ze wszystkich klas, nasi młodzi dziennikarze z klasy 7 a nagrali program o życzliwości. Nie zapomnieliśmy także o potrzebujących, ponieważ wolontariusze z naszej szkoły zebrali 880 złotych dla małego Oktawiana, który bardzo potrzebuje pieniędzy na leczenie. I tu pragniemy podziękować wszystkim, którzy tę akcję wsparli. Oktawianku, trzymaj się! Jesteśmy z Tobą! Tydzień Życzliwości zakończyliśmy apelem podsumowującym akcję i gromkim „Sto lat” dla pana dyrektora, który w ten dzień obchodził swoje urodziny. Cały program przygotowały i koordynowały panie Aleksandra Przystasz i Monika Kanus, którym bardzo dziękujemy. Aha, chcemy dodać, że tylko oficjalnie zakończyliśmy Tydzień Życzliwości 21 listopada, bo tak naprawdę u nas życzliwość trwa cały czas
Zapraszamy do udziału w konkursie! Trzy najlepsze szkopki i jeden stroik zostaną w naszej szkole komisyjnie wybrane i powalczą o nagrody w dalszym etapie.
Termin składania prac w szkole to 10.12.
Prace należy przekazać:
p. Dominice Cybulskiej – Lis kl. 0 – 3
p. Elżbiecie Wojtowicz kl. 4- 7
Warunki uczestnictwa:
- Na konkurs można oddać tylko prace indywidualne;
- Prace można wykonać samodzielnie lub z pomocą dorosłych;
- Materiały i technika prac jest dowolna;
- Mile widziane są prace w większym formacie, trwałe i oryginalne;
- Wykonaną pracę konkursową należy podpisać pismem drukowanym (imię i nazwisko, klasa, szkoła, nauczyciel – opiekun).
14 listopada 2017r. został podsumowany konkurs plastyczny klas 0-III na temat „Bezpieczna droga do szkoły 2017”, którego organizatorem był Komendant Powiatowy Policji w Oławie. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa jakie czyhają na uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym oraz kształtowanie zachowań zapobiegających niebezpiecznym wypadkom na drogach. Na etapie szkolnych eliminacji wyróżniono prace:
· Marzeny Dombrowskiej, kl. Ia,
· Adama Fronta, kl. Ia,
· Dominika Goldy, kl. 0b,
· Zuzanny Kaczyńskiej, kl. IIIb.
Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali dyplomami. Laureaci otrzymali w nagrodę kamizelki odblaskowe. Autorzy wyróżnionych prac z klasy Ia i 0b wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród i drobnych upominków oraz słodkim poczęstunku w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Oławie.
Gratulujemy !!!
Kocham Cię Polsko! Pod tym hasłem odbył się apel z okazji 99. rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości. Gościem specjalny uroczystości była pani Maria Litwin, która już od wielu lat uświetnia swoją obecnością nasze akademie. Uczniowie klasy 4 a i 5 b wierszem i prozą opowiedzieli o dziejach naszej historii. Chór szkolny, pod kierownictwem pani Elżbiety Pająk, pięknie tę historię wyśpiewał. Po akademii pani Maria Litwin spotkała się z klasami 5 – 7 na żywej lekcji historii. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali wspomnień pani Marii z czasów drugiej wojny światowej.
9 listopada uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w innowacyjnych warsztatach edukacyjnych Robotyka LEGO Mindstorms EV3. Warsztaty poległy na budowaniu robotów z klocków Lego. Zestawy Lego wyposażone były w silniki, czujniki oraz minikomputer. Dzieci budowały roboty według scenariuszy zabawy, mogły wykorzystywać instrukcje lub konstruować robota z własnego pomysłu. Nad grupą czuwały osoby z doświadczeniem w prowadzeniu tego typu spotkań. Zajęcia trwały 120 minut. W tym czasie przeprowadzony został cały proces począwszy od zbudowania po zabawę skonstruowanymi robotami. Dzieci były bardzo zainteresowane zorganizowanymi warsztatami!
Dnia 7 listopada klasy piąte pod opieką wychowawczyń i pani pedagog pojechały do Muzeum Poczty i Telekomunikacji oraz Muzeum Narodowego we Wrocławiu. W muzeach uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach. W Muzeum Poczty i Telekomunikacji dzieci poznały historię powstania i przekazywania sygnału „Od tam-tamu do telefonu komórkowego”. W Muzeum Narodowym odbyła się lekcja „Hity muzealne”, gdzie uczniowie poznali historię najciekawszych eksponatów ( w sumie wszystko tam jest bardzo ciekawe, więc wybór był trudny). Po tych interesujących zajęciach, pełni wrażeń i nowej wiedzy wrócili pociągiem do domu.
Programy i projekty