Burmistrz informuje o możliwości zgłoszenia dziecka do udziału w półkolonii, organizowanej w czasie ferii zimowych. Przewiduje się organizację turnusów w szkołach do których uczęszcza dziecko przy zapewnieniu min. 12 dzieci w grupie.

Na karcie półkolonii należy wskazać termin wypoczynku (można zapisać dziecko na dwa turnusy). Godziny pobytu dziecka: od 07:00 do 16:00 (prosimy o dopisanie na karcie informacji o przewidywanych godzinach uczęszczania przez dziecko na zajęcia).

  • I turnus 13.02.2023r. - 17.02.2023r.
  • II turnus 20.02.2023r. - 24.02.2023r.

Odpłatność za tydzień (od poniedziałku do piątku): 250,00 zł dla dzieci z Gminy Jelcz-Laskowice.

Organizator zapewnia wyżywienie: II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek. Program półkolonii zostanie przedstawiony po zebraniu kart kwalifikacyjnych i utworzeniu się grup (grupa może liczyć maksymalnie 15 dzieci). Opiekę sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Zorganizowanie półkolonii i ilość turnusów zależeć będzie od zainteresowania rodziców i możliwości organizacyjnych (możliwość zapewnienia opieki).

Uczestnikami półkolonii mogą być uczniowie klas I-IV szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Jelcz-Laskowice oraz rodzice pracują i nie mogą zapewnić opieki.

Do pobrania - karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku

Dnia 22 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy 5A oraz 5B pod opieką swoich wychowawców. Tego dnia na trzeciej lekcji wszystkie klasy wraz z wychowawcami udali się na salę gimnastyczną. W nastrój jasełek wprowadziła nas odpowiednia sceneria. Jasełka przedstawiały narodzenie się Jezusa w stajence i składanie dzieciątku oraz Jego rodzicom darów przez pasterzy i Mędrców ze Wschodu. Magię zbliżających się świąt podkreślały śpiewane przez chórek i solistki kolędy. Dziewczynki zaprezentowały utwór świąteczny Snowflake wykorzystując dzwonki chromatyczne.

Uczniowie wykazali się dobrą grą aktorską, zdolnościami muzycznymi i zaangażowaniem. Po przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych oraz rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

wychowawcy klas 5A oraz 5B

Świe­ci­ła gwiaz­da na nie­bie,
Srebr­na i sta­ro­świec­ka,
Świe­ci­ła wi­gi­lij­nie,
Każ­dy zna ją od dziec­ka.

Zwi­sa­ły z niej z wy­so­kaObraz autorstwa Freepik
Dłu­gie, błysz­czą­ce pro­mie­nie,
A każ­dy pro­mień to było
Jed­no świą­tecz­ne ży­cze­nie.

I przy­szli - nie ma­go­wie,
Już tro­chę po­sta­rza­li -
Lecz wiej­scy ko­lęd­ni­cy,
Zwy­czaj­ni chłop­cy mali.

Chwy­ci­li za pro­mie­nie,
Jak w dzwon­ni­cy za sznu­ry,
Aże­by ślicz­na gwiaz­da
Nie ucie­kła do góry.

Chwy­ci­li w garść pro­mie­nie,
Trzy­ma­ją z ca­łej siły.
I te­raz w tym rzecz cała,
By się ży­cze­nia speł­ni­ły.

Leopold Satff

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzę całej społeczności szkolnej, aby ten wspaniały czas dał radość i wytchnienie. Życzę wszystkiego, co zbliża do siebie, uszczęśliwia, co w miłości uskrzydla i co w trudach znajduje drogę do lepszego. Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego i samych dobrych dni w 2023 roku.

Ze świątecznymi pozdrowieniami
Mariusz Kołakowski
dyrektor szkoły

012 piernikowe szalenstwoKlasy pierwsze 2 grudnia odwiedziły Muzeum Piernika, które znajduje się w niewielkiej miejscowości Niemcza.Po przybyciu na miejsce przywitał nas wszechobecny zapach piernika. W tym wyjątkowym miejscu podczas zorganizowanych warsztatów nasi uczniowie mogli doświadczyć trudnej sztuki piernikarstwa. Dzieci samodzielnie wykonywały pierniki, formowały je z użyciem specjalnych form. Podczas gdy ciasteczka się wypiekały, dzieciaki wysłuchały ciekawych, piernikowych historii oraz poznały tradycję piekarstwa śląskiego. Pierwszaki poznały dawne receptury oraz obrzędy jedzenia pierników, oglądały rekwizyty i dotykały licznych ekspozycji. Pod czujnym okiem pracowników muzeum dzieciaczki rozgniatały korzenne przyprawy i mieszały w drewnianej dzieży potrzebne składniki.Następnie własnoręcznie ugniatali ciasto piernikowe, tak aby stało się plastyczne.Kiedy ciasto stało się wystarczająco miękkie wykonali piękne pierniki za pomocą drewnianych form.Wykonały również naturalne wianki bożonarodzeniowe, które zapewne wprowadzą świąteczny klimat w domach naszych uczniów.

6 grudnia 2022 jak co roku w naszej szkole odbyły się szkolne mikołajki. Wszyscy uczniowie zadawali sobie pytanie czy w tym roku byli grzeczni i czy Mikołaj ich odwiedzi.

Tego dnia w szkole dominował kolor czerwony, czyli ulubiony kolor Świętego Mikołaja. Już od pierwszej lekcji na szkolnych korytarzach można było usłyszeć dźwięk mikołajowego dzwonka oraz jego donośne „ho, ho, ho”. Najbardziej podekscytowani byli najmłodsi, którzy nie mogli doczekać się wizyty tego najbardziej lubianego i znanego świętego. W ciągu całego dnia, dotarł on do wszystkich klas i wręczył każdemu uczniowi upominki ufundowane przez Radę Rodziców i Dyrektora szkoły. Nie był to jednak koniec atrakcji w tym dniu. Uczniowie klas 0-3 świetnie się bawili, biorąc udział w mikołajowym torze przeszkód. Mogli także wykazać się swoimi talentami cukierniczymi zdobiąc pierniczki upieczone przez ich rodziców. Starsi uczniowie wzięli udział w turnieju „dwóch ogni” oraz wykonywali ozdoby, którym następnie udekorowali szkolne choinki.

To był wspaniały dzień, w którym na twarzach wszystkich uczniów pojawił się uśmiech, a w szkole panowała radość i atmosfera zbliżających się świąt.

004 kiszenie kapusty25 listopada dzieci z klas 1a i 1b wybrały się do Mościska na Ranczo Kaprysek, aby uczcić Andrzejki oraz dowiedzieć się w jaki sposób ukisić kapustę.Po przygotowaniu potrzebnych produktów dzieci przystąpiły do starcia marchewki. Następnie ubijały poszatkowaną kapustę i marchew.Po dodaniu przypraw kapusta trafiła do słoiczków.Wiele uśmiechu i radości dostarczyły również uczniom przepowiednie andrzejkowe.Dzieci miały okazję świetnie bawić się na Ranczo oraz spędzić czas w zagrodzie z małymi zwierzętami głaszcząc je i karmiąc co było nie lada atrakcją. Było wesoło i przepysznie.Dzieci z uśmiechem na twarzach żegnały zwierzaki i Panią Martę. Bardzo dziękujemy za tak miło spędzony dzień.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logo

Gościmy

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com