W naszej szkole 22 marca temat wody był analizowany bez… przysłowiowego lania wody. Uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do oszczędzania zasobów wody oraz wielkie i małe krople, którymi udekorowali ściany szkolnych korytarzy. Ponad 70 uczniów z klas 4 – 8 wzięło udział w Wielkim Quizie o Wodzie, gdzie mogli wykazać się wiedzą o budowie i właściwościach wody oraz sposobach jej oszczędzania oraz co to jest ślad wodny i jak nasze decyzje dotyczące zakupów wpływają na realne zużycie wody. Uczniowie klas starszych wykonali badania fizykochemiczne wody oraz podzielili się z innymi uczniami wynikami tych badań. Niewątpliwe duże wrażenie na uczniach wywołały informacje dotyczące śladów wodnych. Wielu nie spodziewało się, że aż tak dużo wody potrzeba do wytworzenia produktów.

Uczniowie i nauczyciele zaangażowani w przygotowanie tego projektu edukacyjnego są przekonani, że nie pozostanie on bez echa, ponieważ świadomość ochrony wody, ochrony przyrody jest konieczna, by zapewnić sobie i przyszłym pokoleniom lepsze życie, bo już dzisiaj ponad 780 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej.

rejonowa olimpiada pckDnia 29.03.2022 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu odbył się rejonowy etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym Natalia Paluch zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Do konkursu przygotowała Natalkę opiekunka Szkolnego Koła PCK Magdalena Dekret.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs, w którym uczestnicy muszą wykazać się wiedzą o zdrowym stylu życia w zakresie odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniem, ekologii czy znajomości zasad pierwszej pomocy.

W tegorocznej XXIX edycji wzięło udział 11 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań.

W naszej szkole 22 marca temat wody był analizowany bez… przysłowiowego lania wody.

Uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do oszczędzania zasobów wody oraz wielkie i małe krople, którymi udekorowali ściany szkolnych korytarzy. Ponad 70 uczniów z klas 4 – 8 wzięło udział w Wielkim Quizie o Wodzie, gdzie mogli wykazać się wiedzą o budowie i właściwościach wody oraz sposobach jej oszczędzania oraz co to jest ślad wodny i jak nasze decyzje dotyczące zakupów wpływają na realne zużycie wody. Uczniowie klas starszych wykonali badania fizykochemiczne wody oraz podzielili się z innymi uczniami wynikami tych badań. Niewątpliwe duże wrażenie na uczniach wywołały informacje dotyczące śladów wodnych. Wielu nie spodziewało się, że aż tak dużo wody potrzeba do wytworzenia produktów.

Uczniowie i nauczyciele zaangażowani w przygotowanie tego projektu edukacyjnego są przekonani, że nie pozostanie on bez echa, ponieważ świadomość ochrony wody, ochrony przyrody jest konieczna, by zapewnić sobie i przyszłym pokoleniom lepsze życie, bo już dzisiaj ponad 780 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej.

Elżbieta Wojtowicz

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Taka data została wybrana, ponieważ w 21 parze chromosomów jest trzeci dodatkowy.Ten, który czyni osoby z Zespołem Downa wyjątkowymi. Na znak solidarności uczniowie klasy 3a oraz 3b założyli kolorowe niepasujące do siebie skarpetki.Jednak to co najbardziej wspiera takie osoby to nie tylko kolorowa garderoba ale przede wszystkim postawa zrozumienia, akceptacji i otwartości. NIe tylko 21 marca ale przez cały rok.

Gabriela Bartosiewicz

Cieplejsze dni i budząca się do życia przyroda dodaje wszystkim sił i pozytywnej energii. Dlatego tez już kilka dni przed nadejściem wiosny uczniowie naszej szkoły rozpoczęli przygotowania do jej przywitania. Zmieniła się dekoracja szkoły z zimowej na wiosenną, a 21 marca wszyscy uczniowie przybyli do szkoły w radosnych nastrojach. Było żółto, zielono, kolorowo i wesoło.

17 marca 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Republiki Irlandii. Zgodnie z legendą Św. Patryk użył trójlistnej koniczyny do wytłumaczenia istoty Trójcy Świętej, co później stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii. W dawnych czasach na dzień Św. Patryka wierni zrywali trójlistną koniczynę i przypinali ją sobie do ubrania – tradycja ta trwa po dzień dzisiejszy. Kolor zielony od zawsze był kojarzony z Irlandią ze względu na jej przyrodnicze bogactwo – zieloną roślinność w którą ten kraj obfituje.

Joanna Nyklarz

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 222 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com