Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez panią Lidię Świerzko. Na zajęciach dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą zadbać o naszą planetę oraz żyć w z zgodzie z naturą. Każdy uczeń samodzielnie wykonał torbę wielokrotnego użytku. Dzieci okazały się bardzo kreatywne. Warto dbać o środowisko - nasz wspólny dom!

29 marca 2023 r. odbył się I Gminny Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem „Bliżej nauki”. Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodzieży światem nauki w zakresie nauk ścisłych, a także popularyzacja wiedzy o procesach chemicznych i fizycznych zachodzących w otaczającym nas świecie. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział pięć trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych nr 1, 2 i 3 w Jelczu-Laskowicach, szkoły podstawowej w Minkowicach Oławskich oraz szkoły podstawowej w Miłoszycach.

Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu wiedzy, krzyżówki, zadań rachunkowych oraz interpretacji pokazu doświadczenia chemicznego i fizycznego. Uczniowie ze wszystkich szkół wykazali się ogromną wiedzą i do samego końca rywalizowali o miano najlepszej drużyny. Pierwsze miejsce zajął zespół ze szkoły w Miłoszycach, druga była drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach, a trzecie miejsce przypadło zespołowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Minkowicach Oławskich.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, a najlepszym gratulujemy wspaniałych wyników. Za rok zapraszamy na II Gminny konkurs chemiczno-fizyczny.

Miło nam poinformować, że dwie uczennice z naszej szkoły (Maja Kozulak z klasy VII B oraz Lena Małkowska z klasy VIII B) dostały się do finału konkursu z języka angielskiego pt. Dicto-Challenge.

Organizatorem dyktanda jest Liceum Ogólnokształcące nr IV im. Stefana Żeromskiego we Wrocławiu we współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wydawnictwem Pearson Polska. Konkurs ten jest umieszczony w "Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych lub sportowych organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023."

W finałowym dyktandzie, które odbędzie się 26 kwietnia, Maja i Lena zmierzą się z 30 najlepszymi uczniami z wrocławskich i podwrocławskich szkół podstawowych. Tym razem będzie odczytane przez native speakera z Wielkiej Brytanii. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły poprzez udział w konkursach tematycznych. Specjalny quiz dla klas 4 – 8 przygotowały uczennice klasy 5a. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodki upominek. Równolegle do konkursów na korytarzu szkolnym można było podziwiać plakaty o tematyce związanej z zasobami wody i sposobami jej ochrony. Wystawę przygotowała również klasa 5a.

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny i z tej okazji odbył się Festiwal Muzyki Wiosennej dla klas 4-8. Uczniowie z każdej klasy przygotowali krótkie wystąpienia w których mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne. Uczniowie klas 0-3 w barwnych strojach i z kolorowymi akcesoriami przemaszerowali przez Miłoszyce w barwnym korowodzie i w ten sposób na dobre pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Przy wejściu do szkoły, tuż obok biblioteki można było podziwiać wspaniałe prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów. To był radosny dzień pełen wiosennych atrakcji.

„Nic dwa razy się nie zdarza…” – właśnie te słowa nieco przewrotnie okazały się najczęściej śpiewanym zdaniem podczas Międzyklasowego Konkursu Muzycznego. 17 marca aż dwudziestu dwóch miłośników muzyki z klas 4-7 zebrało się, by nawzajem słuchać swoich występów. Prezentowali się zarówno soliści, jak i zespoły. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować jedną wybraną przez siebie piosenkę. Wśród wokalistów wybieranych przez uczniów zdecydowanie królowała Sanah. Ze względu na ogromne zaangażowanie i bardzo dobre przygotowanie laureatami konkursu zostali wszyscy uczestnicy, choć na specjalne wyróżnienie zasłużyła Dobrawa Strzelecka z klasy 5b oraz Aleksandra Szczepańska z klasy 7b.

Gratulacje!

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 339 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com