festiwal nauki 03

19 września to data, którą uczniowie klas 8a i 8b Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach zapamiętają na bardzo długo. Tego dnia mieli oni niepowtarzalną okazję uczestniczyć w Dolnośląskim Festiwalu Nauki, który zorganizowany został na terenie Wrocławia.

Cała przygoda rozpoczęła się na słynnej Politechnice Wrocławskiej, gdzie studenci przygotowali dla młodych naukowców prawdziwą gratkę. Lewitujący pociąg, pojawiający się i znikający barwnik, a nawet robot badający dno basenu - to tylko niektóre z niezwykłych eksperymentów, które wprawiły uczniów w osłupienie. Wiedza przekazana przez studentów okazała się fascynująca i inspirująca, a atmosfera towarzysząca prezentacjom tylko dodatkowo podgrzewała atmosferę.

Ale to nie koniec! Następnie uczniowie udali się na Wydział Chemii na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie czekały już na nich pasjonujące warsztaty pod tytułem "Tajemniczy ogród zapachów i kolorów". Podczas tych zajęć młodzi adepci nauki mieli okazję poznać metody izolacji i identyfikacji składników odpowiedzialnych za barwę, zapach i smak. To właśnie tam mogli dowiedzieć się, jak zmieniają się kolory owoców w zależności od pH oraz przetestować swoje zdolności rozpoznawania zapachów. To duże wyzwanie, które uczniowie śmiało podjęli!

Na koniec, już na Uniwersytecie Przyrodniczym, odbyły się warsztaty o nazwie "Spotkanie z chemią". Tam młodzież zapoznała się z właściwościami kwasowo-zasadowymi roztworów, procesami jednostkowymi w preparatyce organicznej oraz podstawowymi reakcjami chemicznymi. To była prawdziwa uczta dla ciekawych umysłów! Wszystko to, co poznali uczniowie, było nie tylko fascynujące, ale również bardzo przydatne w codziennym życiu.

Zadowoleni, pełni wrażeń i nowych informacji uczniowie wrócili do Miłoszyc. Festiwal Nauki okazał się być nie tylko inspirującym wydarzeniem, ale także niezwykle rozwijającym. Wszyscy, którzy wzięli w nim udział, mają teraz jeszcze większą ochotę na dalsze poznawanie tajników nauki. Czekamy na kolejne takie niesamowite przygody!

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 987 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com