dzien ksiazki 2024

10 maja w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki połączony z Dniem Bibliotek i Bibliotekarza. Uczniowie z klas 1-2 wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą zakładkę do książki. 14 uczniów zostało nagrodzonych za zakładkę wyróżnieniem oraz drobnym upominkiem. Uczniowie klas 3-8 rywalizowali między sobą w następujących konkurencjach: rozwiązywali „Quiz literacki z wiadomości o książkach” i wykonywali plakat związany z książkami. Wszystko to na jednej wybranej lekcji przy pomocy nauczyciela j. polskiego lub wychowawcy. Po podliczeniu punktów otrzymanych za quiz i plakat okazało się , że I miejsce ex aequo zajęły klasa 3A i 3B, II miejsce – kl. 4A, III miejsce – kl. 7A, a klasy 5A i 7B otrzymały wyróżnienie. Równocześnie nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek, organizowanych przez czasopismo „Biblioteka w Szkole” pod szyldem Fundacji dla Bibliotek. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, na której mógł wpisać do 3 tytułów książek, które ostatnio przeczytał i mu się podobały. Wypełnione karty wrzucano do urny. Swoje głosy na ulubione książki oddało 190 uczniów. Ogólnopolskie wyniki będą ogłoszone we wrześniu. Bardzo dziękujemy za udział.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 685 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com