Wydarzenia
Nowa szkoła
Nowa szkoła
https://pspmiloszyce.pl/images/banners/wydarzenia/nowa_szkola_2022_23.jpg
PSP Miłoszyce
PSP Miłoszyce
https://pspmiloszyce.pl/images/banners/wydarzenia/nowa_szkola_2022_23_02.jpg
3 czerwca 2018 roku na stadionie Polonii Miłoszyce odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy byli: Sołtys Miłoszyc Robert Jadczak, Rada Sołecka Miłoszyc, Rada Rodziców z przewodniczącym Mariuszem Hummelem, dyrektor szkoły Mariusz Kołakowski i grono pedagogiczne, Koło Gospodyń Wiejskich w Miłoszycach oraz klub Polonia Miłoszyce. Dzięki współpracy organizatorów oraz pozyskanym sponsorom wszystkie atrakcje dedykowane dzieciom były nieodpłatne i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Patronat medialny objęła Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie.
Konkursy i zabawy sportowe z nagrodami dla małych i dużych uczestników zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele, sportowcy z klubu Polonia Miłoszyce, trenerzy z klubu fitness Sport Planeta. Drużyna Disk Flow zaprezentowała dynamiczną i widowiskową grę zespołową z użyciem latającego dysku. Natomiast uczniowie PSP w Miłoszycach trenujący karate przedstawili pokaz sztuki walki. Kreatywne i ciekawe zabawy przygotowali animatorzy z Kinder Placu. Nie zabrakło też malowania buziek, baniek mydlanych, waty cukrowej, dmuchanych zamków, trampolin. Najmłodszych uczestników bardzo zainteresował profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego wraz z symulowanym wypadkiem. Dzieci mogły się wcielić w ratowników udzielających pierwszej pomocy i wzywających służby ratownicze. Dużym powodzeniem cieszyły się także pokazy wozów straży pożarnej, policji i pogotowia.
Maj w naszym kraju tradycyjnie nazywany jest miesiącem książki. W epoce dominacji multimediów, gdy coraz więcej ludzi klika, a coraz mniej czyta, postanowiliśmy urządzić w szkole prawdziwe święto książki.
Przez cały miesiąc odbywały się konkursy, w których mogli się zmierzyć miłośnicy sztuki czytania, a także pięknego pisania: konkurs na recenzję lub reklamę książki, konkurs pięknego czytania oraz konkurs kaligraficzny. Wszyscy uczniowie i ich rodzice mogli zagłosować w plebiscycie na ulubioną książkę dla dzieci i wymarzoną książkę, którą chcieliby znaleźć w bibliotece. Włączyliśmy się także do ogólnoświatowej akcji pod nazwą Bookcrossing, czyli uwalnianie książek, która polega na zostawianiu przeczytanych już książek w miejscach publicznych, aby inni mogli też czytać i dalej przekazywać je z rąk do rąk. Na szkolnym korytarzu pojawił się regał bookcrossingowy, a na nim uwolnione książki (w liczbie około 100!), z których wiele trafiło do rąk nowych czytelników.
W dniach 25-30 maja uczniowie wszystkich klas wzięli udział w grze czytelniczej. Pracując w duetach (klasa młodsza pod opieką starszej) wykonywali różne zadania związane z książką i czytaniem. Wspólnie czytali, dekorowali sale, wykonywali plakaty promujące czytanie. W finale projektu czytelniczego obejrzeliśmy również przedstawienie pt. „Sąd nad książką” w wykonaniu kółka teatralnego oraz uczestniczyliśmy w quizie dotyczącym lektury, którą starsi czytali młodszym. Rywalizację klas w tym czytelniczym maratonie wygrały dwa współpracujące ze sobą zespoły – klasy 1a i 4b.
Wszystkie te działania utwierdziły tylko społeczność szkolną w przekonaniu, że w naszej szkole książki mają się dobrze, biblioteka to ulubione miejsce spotkań, a po korytarzach przemyka wielu małych i dużych „książkomaniaków”.
25 maja w MGCKiS w Jelczu -Laskowicach odbyła się wystawa prac biorących udział w konkursie plastyczno -fotograficznym „Moja okolica”.Konkurs był formą rekrutacji uczniów do projektu „Murale Polskiej Niepodległości”.Wpłynęło ponad 150 prac, a ponad 40 zostało nagrodzonych i wyróżnionych.Sukces odniosły uczennice klas młodszych: Zuzanna Kozioł oraz Marta Bortkowska z klasy 2a. Nagrody książkowe wręczył Burmistrz Bogdan Szczęśniak. Wernisażowi towarzyszyły występy muzyczne dziecięcej grupy wokalnej z koła muzycznego w Miłoszycach pani Lidii Świerzko oraz Klubu „OPTY”. Organizatorami konkursu byli : Klub Środowiskowy OPTY, Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice oraz MGCKiS w Jelczu- Laskowicach.
Gratulujemy młodym artystom .
Dnia 18 maja odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna, składająca się z Zofii Kwarty, Szymona Kordela i Oliwiera Romańczuka. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności sprawdzające wiedzę ekologiczno- przyrodniczą. Poprzez quizy, gry i zabawy dydaktyczne wyrabiali poczucie współodpowiedzialnosci za stan srodowiska, w którym żyjemy oraz kształtowali ideę zdrowej rywalizacji. Nasza drużyna okazała się najlepszą!! Zajmując pierwsze miejsce dzieci nie ukrywały radości. Wróciły bardzo zadowolone i dumne ze swojego osiągnięcia.
23 kwietnia 2018 r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wieliczki, Zakopanego i Krakowa. W poniedziałek wczesnym rankiem ja i moi jeszcze zaspani koledzy wyruszyliśmy w drogę do kopalni soli, w której, jak głosi legenda, odnaleziono pierścień świętej Kingi. Młodzi podróżnicy zapragnęli sami znaleźć kosztowności pięknej i dobrej królowej. W czasie zwiedzania kopalni usłyszeliśmy od przewodnika wiele ciekawostek dotyczących soli i historii tego miejsca. Mieliśmy okazję obejrzeć film w formacie 5D przedstawiający dzieje kopalni. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy również wielką tężnię, która przyczynia się do poprawy zdrowia. Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na nocleg do Murzasichla, gdzie czekano już na nas z gorącym obiadem i smacznym deserem.
Następnego dnia udaliśmy się do Zakopanego – stolicy polskich Tatr. Zwiedzanie zaczęliśmy od kaplicy na Jaszczurówce. Kaplicę tę w stylu zakopiańskim zaprojektował Stanisław Witkiewicz. Jest on też twórcą przepięknych witraży Matki Boskiej Ostrobramskiej i Matki Boskiej Częstochowskiej, których widok na długo zostanie w naszej pamięci. Kolejnym punktem wycieczki była Wielka Krokiew – największa skocznia narciarska w Polsce. Zrobiła ona na nas duże wrażenie. Teraz już wiemy, że skoczkowie muszą być bardzo odważnymi ludźmi, by szybować jak ptaki z tak ogromnej wysokości.
Programy i projekty