phoca thumb l 004 warsztaty medialne9 marca naszą szkołe odwiedziła TV Jelcz-Laskowice. W tym dniu uczniowie, którzy podjęli inicjatywę prowadzenia szkolnego kanału Youtube, mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach meidalnych. Dzięki nim dowiedzieli się jak stworzyć dobry materiał do opublikownia w Internecie. Mieli możliwość wcielenia się w reporterów i operatorów kamery. Otrzymali wskazówki dotyczące technicznych aspektów przygotowywania materiałów filmowych. Mogli skorzystać z rad doświadczonych redaktorów i kamerzystów. Spotkanie to było także inspiracją do nietuzinkowego i ciekawego dokumentowania wydarzeń szkolnych oraz tworzenia różnorodnych publikacji Yotube. Piersze efekty tego spotkania można zobaczyć odwiedzając stronę https://www.youtube.com/@publicznaszkoapodstawowawm9689

Zapraszamy do systematycznego śeldzenia naszego kanału na Youtube.

naukobus 20239 i 10 marca 2023 r. Publiczną Szkołę Podstawową w Miłoszycach w ramach wspólnego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik „Nauka dla Ciebie” odwiedził Naukobus. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja nauki w szkołach w mniejszych miejscowościach. Uczniowie z klas 4-8 mogli skorzystać z 15 stanowisk do samodzielnego eksperymentowania. Młodzież poprzez eksperymenty i praktyczne działanie mogła poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in.: biologii, fizyki, chemii czy matematyki. Wśród wielu atrakcyjnych stanowisk, można było sprawdzić, jak działa wirujące krzesło, kula plazmowa czy co się dzieje, gdy rządzi przypadek. Wystawa była obsługiwana przez zespół trzech edukatorek z Centrum Nauki Kopernik. Dzięki współpracy z Publiczną Szkoła Podstawową nr 1 w Jelczu-Laskowicach mogli z niej skorzystać także uczniowie tej placówki. W ciąg dwóch dni ekspozycję odwiedziło ponad 250 uczniów.

2 marca 2023 r. klasy 4a i 4b wraz z nauczycielami wybrały się do Wrocławia na spektakl Pinokio w reżyserii Agaty Kucińskiej. Jest to nowe przedstawienie Teatru Lalek, którego premiera miała miejsce 25.02.2023r. Na scenie zobaczyliśmy współczesną wersję opowieści o małym chłopcu, którą stworzył francuski autor i reżyser Joel Pommerat. Przedstawienie wywarło na wszystkich bardzo duże wrażenie. Przygody pajacyka, który w tej wersji został wyciosany z drzewa złamanego przez piorun (jedna ze scen, które najbardziej podobały się młodym widzom) są komiczne, a czasami groźne. W pamięci na długo pozostanie nam wizualna strona spektaklu: magiczna gra świateł oraz scenografia wykonana w całości z gąbki. Bardzo podobała się wszystkim nowoczesna muzyka i gra aktorska. Mamy nadzieję, że to nie była nasza ostatnia wizyta w teatrze.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logoszlachetnie i zdrowo

Gościmy

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com