wzorowy uczen stypendia

10 marca 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość "Wzorowego ucznia". Uczniowie którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, wyróżniali się postawą wobec innych , angażowali się w życie naszej placówki otrzymali dyplomy i stypendia. Uroczystość miała podniosły charakter. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego przez uczniów: Macieja Szwabera, Kamilę Pawlicką i Martyne Telip i odśpiewaniu hymnu państwowego, osoby prowadzące: Hanna Sadowska i Ziemir Strzelecki powitali przybyłych gości a szczególnie: p. dyrektora Mariusza Kołakowskiego, p. wicedyrektor Teresę Siciarek, nauczycieli i uczniów. Następnie zaproszono wszystkich obecnych do wysłuchania wzruszającego montażu muzycznego przygotowanego przez p. Elżbietę Pająk. Patriotyczne piosenki: "Taki kraj" autorstwa Jana Pietrzaka oraz: "Miejcie nadzieję" do słów Adama Asnyka zaprezentowali uczniowie: Alicja Łukasiewicz, Aleksandra Szczepańska, Karolina Kołakowska i Robert Giblak. Poloneza B – dur zagrała Karolina Kołakowska. Wspaniała oprawa muzyczna pięknie wybrzmiała dzięki dobrze przygotowanemu nagłośnieniu przez Dominika Rasza i Miłosza Wiśniewskiego pod nadzorem p. Dawida Kisiela. Po części artystycznej głos zabrał p. dyrektor Mariusz Kołakowski i wraz z p. Teresą Siciarek wręczył dyplomy, stypendia wyróżnionym uczniom i poprosił o przekazanie rodzicom listów gratulacyjnych. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, podziękowano wszystkim za obecność, a za życzenia posłużył tekst umieszczony na pięknej dekoracji przygotowanej przez p. Elżbietę Wojtowicz

"Nigdy nie przestawaj marzyć.
Nigdy nie przestawaj wierzyć.
Nigdy się nie poddawaj.
Nigdy nie przestawaj próbować.
Nigdy nie przestawaj się uczyć"
Roy T. Bennet

Aneta Jankowska

Bieg Tropem Wilczym – 1 marca na boisku Szkoły Podstawowej w Miłoszycach odbył się „Bieg Tropem Wilczym”. Uczestnicy musieli pokonać symboliczny dystans 1963 metrów, ku pamięci żołnierzy wyklętych, którzy, aż do roku 1963 stawiali opór okupantom sowieckim i odważnie walczyli dla ojczyzny. W biegu wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły, którzy poświęcili swój czas i wysiłek, aby pamięć o polskich bohaterach nigdy nie zginęła.

ZBIÓRKA DARÓW RZECZOWYCH DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłoszycach w porozumieniu z Polskim Czerwonym Krzyżem ogłasza zbiórkę darów rzeczowych pod hasłem #napomocUkrainie

Zbieramy:

 • ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
 • KOSMETYKI I CHEMIĘ: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
 • ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
 • Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

Rzeczy można składać w szkole w holach na parterze nowego i starego budynku.

na pomoc ukrainie

solidarni z ukraina

Jesteśmy głęboko poruszeni aktualną sytuacją na Ukrainie. Mocno przeżywamy dramat związany z toczącymi się tam działaniami wojennymi. Jednocześnie deklarujemy pełną solidarność z narodem ukraińskim. Szczególne słowa wsparcia kierujemy do naszych uczniów i ich rodzin, którzy przybyli do miłoszyckiej szkoły z Ukrainy. Nie pozostajemy obojętni, solidaryzujemy się z Wami i Waszymi bliskimi, którzy pozostali na Ukrainie. Zapewniamy o woli udzielenia pomocy i wsparcia.

Mariusz Kołakowski

dyrektor PSP w Miłoszycach

Inforujemy, że rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2022/2023 będzie odbywać się za pośrednictwem platformy internetowej dostępnej pod adresem:

 • dla oddziału przedskolnego tzw. "zerówki"

jelczlaskowice.przedszkola.vnabor.pl

 • dla klasy pierwszej

jelczlaskowice.podstawowe.vnabor.pl

Logowanie się do systemu będzie możliwe od 24 lutego 2022 r.

O naborze nie decyduje kolejność złożenia wniosku, tylko liczba uzyskanych punktów.

Do rekrutacji elektronicznej będzie Państwu potrzebny profil zaufany, którym trzeba będzie podpisać wniosek rekrutacyjny. Można go założyć poprzez bankowość elektroniczną.

Poniżej zamieszczamy link do filmu instruktażowego dotyczego systemu naboru.

Poniżej przedstawiamy terminarz rekrutacji do klasy pierwszej oraz do odziału przedszkolnego tzw. zerówki.

 • 24 lutego - 9 marca 2022 r. - składanie wniosków o przyjęcie do placówki,
 • 10 - 14 marca 2022 r. - prace komisji rekrutacyjnej,
 • 15 marca 2022 r. - opublikowanie list przyjętych,
 • 16 - 18 marca 2022 r. - potwierdzenie przez rodzica / opiekuna prawnego woli przyjęcia dziecka do placówki,
 • 22 marca 2022 r. - opublikowanie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Jednocześnie informujemy, że w tym roku nabór będzie prowadzony elektronicznie poprzez platformę firmy VULCAN.

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com