Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu Sala Główna https://commons.wikimedia.orgUczniowie klas czwartych, pod opieką wychowawców i nauczycieli wspomagających, mogli 15 listopada być uczestnikami bardzo ciekawej lekcji poświęconej instrumentom. „Przewodnik po orkiestrze” to lekcja tym atrakcyjniejsza , że odbyła się w samym Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Czwartoklasiści dowiedzieli się jakie instrumenty znajdują się w orkiestrze, jakie jest ich brzmienie i jaką rolę pełnią podczas koncertów. W drodze powrotnej ich głosy niczym fagoty, klarnety, czy kontrabasy, a i tuby czasem, rozbrzmiewały radośnie w autobusie, co tylko upewniło - obecnych z nimi nauczycieli - że koncert się podobał.

cztery pory roku z odnawialnymi zrodlami energii

Dotarła do nas bardzo radosna wiadomość, że nasza uczennica z klasy 6a Daria Lalik została laureatką konkursu „CZTERY PORY ROKU Z ODNAWIALNYMI ŹRÓDŁAMI ENERGII” organizowanego przez Projekt Doradztwa Energetycznego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Praca Darii została doceniona spośród 212 nadesłanych na konkurs. Naszą szkołę reprezentowało osiem prac plastycznych. Jury konkursu wybrało 12 prac, z których planowane jest stworzenie kalendarza dla Projektu Doradztwa Energetycznego na rok 2023.

Gratulujemy Darii i zachęcamy innych, aby również próbowali swoich w konkursach.

003 dzien niepodleglosci10 listopada w naszej szkole obyła się akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości. Po raz kolejny została opowiedziana historia Polaków, którzy po 123 latach niewoli szli po wolność. Ich droga była daleka i wiodła przez morze krwi, przez rzeki łez, przez miliony westchnień i godziny nadziei.

Zebrani w sali gimnastycznej goście mieli okazję przyjrzeć się tym wydarzeniom dzięki montażowi słowno-muzycznemu w wykonaniu uczniów klasy szóstej „b”. Refleksji nad historią naszej Ojczyzny sprzyjała odpowiednia dekoracja i stroje uczniów.

Białe z czerwonym, powiewaj nad nami.

Znaku ojczysty, leć przed Polakami.

„Miej czyste myśli”- biały kolor znaczy.

„Nieś krew za wolność” – czerwone tłumaczy.

001 obchody gminne dnia niepodleglosciGminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele p. w. Św. Stanisława Biskupa w Jelczu-Laskowicach. W uroczystościach naszą szkołę reprezentowali: pan Dyrektor, delegacja uczniów klas siódmych i poczet sztandarowy. Po mszy wszyscy uczestnicy udali się przed pomnik "Ku Wolnej i Niepodległej", gdzie po wspólnym odśpiewaniu hymnu, delegacje władz UMiG w Jelczu-Laskowicach, różnych instytucji oraz szkół złożyły kwiaty i znicze, upamiętniając tym samym 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział akcji „ Zielony Las”, której celem jest zapoznanie uczniów z problematyką odpadów komunalnych, umocnienie w nich postawy proekologicznej oraz zbiórka surowców wtórnych. W związku z powyższym Szkolne Koło PCK ogłasza konkurs: klasa, która przyniesie najwięcej surowców wtórnych ( w przeliczeniu na 1 ucznia) wygra nagrodę – wycieczkę.

Makulaturę przynosimy do 10 dnia każdego miesiąca do swojej klasy.

Jedna paczka z makulaturą nie może ważyć więcej niż 10 kilogramów. Makulatura musi być związana lub umieszczona w reklamówce (kartonie).

Baterie można przynosić codziennie do swojej klasy.

Konkurs trwa do 10 czerwca i przeznaczony jest dla uczniów klas 0 – 8.

Szkolne Koło PCK

Film promocyjny

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkollaboratoria przyszlosci logo

Gościmy

Odwiedza nas 335 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com