z ekologią na tyW tym roku szkolnym uczniowie klas 0 -3 realizują ogólnopolski projekt edukacyjny „Z ekologią na Ty”. W ramach realizacji projektu będą wykonywać kolejne zadania z poszczególnych modułów związanych z ekologią i ochroną środowiska. Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).

Główne cele projektu:

  • Doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego.
  • Doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych.
  • Kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków.

Życzymy nauczycielom i uczniom powodzenia w realizacji projektu!

Gabriela Bartosiewicz

balet dziadek do orzechowDzięki Staraniom Miejsko Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-LAskowicach, 5 grudnia 2021 r. będziemy gościć w CSiR w Jelczu-Laskowicach artystów ROYAL LVIV BALLET ze spektaklem Dziadek do Orzechów. Magiczna scenografia, barwne stroje, nastrojowa muzyka, gra świateł, a przede wszystkim wspaniała choreografia i opowieść tkana tańcem baletmistrzów.

Link do wydarzenia na fb https://www.facebook.com/events/417133563270733

Dnia 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach hucznie obchodzono rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała szkoła została udekorowana, przygotowanymi przez uczniów pracami plastycznymi, a od rana z głośników płynęły dźwięki pieśni patriotycznych. Aby podkreślić znaczenie tego święta wszyscy uczniowie przyszli ubrani na galowo, a w szkole otrzymali biało-czerwone kotyliony. Młodzież mogła zapoznać się z faktami historycznymi oglądając konkursowe prezentacje multimedialne. O godzinie 11:11 wszyscy pracownicy i uczniowie wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”, polegającej na zaśpiewaniu 4 zwrotek naszego hymnu narodowego. Tego dnia został także rozstrzygnięty konkurs na prezentację multimedialną pod tytułem Niepodległa.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Karolina Kołakowska

II miejsce – Hanna Olejnik

III miejsce – Kamila Pawlicka

Wszystkim pracownikom, nauczycielom i uczniom dziękuję za pomoc i zaangażowanie, a Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

Magdalena Dekret

W piątkowy ranek 15 października klasy 3a, 3b i 2b wyruszyły na wycieczkę do Wrocławia. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi do podziemi na trasie W-Z, gdzie dzieci mogły zobaczyć fragmenty starych murów pozostałych po istniejącej dawniej w tym miejscu Bramie Oławskiej. Potem oglądały makietę całości murów obronnych okalających średniowieczny Wrocław. Następnie, idąc pięknym parkiem obok wzgórza Partyzantów, szukały wrocławskich krasnali. Cztery z nich: Plumpka, znalazły na pięknym basenie w Zakładach Kąpielowych przy ul. Teatralnej. Po spacerze udaliśmy się na lekcję do Muzeum Narodowego. Pan przewodnik odkrywał przed dziećmi najciekawsze, czasem tajemnicze eksponaty np. złoty relikwiarz św. Doroty, obraz z ruchomymi oczami, obraz ukryty w obrazie.

Nasi uczniowie byli pod wielkim wrażeniem, a pan przewodnik chwalił ich za wiedzę i wzorowe zachowanie. W drodze powrotnej dzieci wyraziły chęć ponownej wizyty w Muzeum.

Gabriela Bartosiewicz, Małgorzata Siekanowicz

W piątek 22 października uczniowie klas 3a i 3b miały okazję obejrzeć najnowszy spektakl Teatru Polskiego pt. „Błękitny Pies”. Odświętnie ubrane dzieci zasiadły na widowni z uwagą oglądając historię zmagających się z niepełnosprawnościami bohaterów przedstawienia. Były to dzieci z jednego podwórka: niewidoma od urodzenia Basia, Zosia, która straciła nogę po wypadku, niezbyt rozgarnięty Wojtek oraz śmiertelnie chory Tomek. Tytułowy Błękitny Pies pomagał dzieciom oswoić się z ich słabościami i lękami opowiadając bajkowe historie

Piękne, kolorowe dekoracje i kostiumy zachwyciły dziecięcą publiczność. Rozśpiewane i roztańczone przedstawienie zostało przez nią nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec czekała na wszystkich dodatkowa atrakcja w postaci spotkania z aktorami i reżyserką spektaklu, panią Agatą Skowrońską.

Nasze dzieci wróciły do Miłoszyc pełne fantastycznych wrażeń gorąco polecając to piękne i mądre przedstawienie

Gabriela Bartosiewicz, Małgorzata Siekanowicz

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Programy i projekty

cybernauci

program rozowju czytelnictwa

program dla szkol

Gościmy

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

baner vulcan 1baner vulcan 2

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com